|
Бөлім: |
Лексика.Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кесикбаева Гульмира Ердаулетовна |
|
Күні: |
14.11.25ж. |
|
Сыныбы: 8 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа мамандық түрлері. Сөздік құрамның термин сөздер мен кәсіби сөздер арқылы толығуы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.1. Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау 8.4.3.1.сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылық |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Психологиялық ахуал: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы, психологиялық ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын сәйкестендіру арқылы тексеру ● Тапсырманы тексереді; ● Қате болған жағдайда кері байланыс береді. |
Амандасады. Бір-біріне тілек
айтады
Үй жұмысына берілген тапсырманы тексертеді
|
Мұғалімнің кері байланысы:
«Тамаша!»
|
https://share.google/4eujuZpl48ZqDCnrV Бағалау парақшасы
|
|||||||||||||||||
|
«Ой қозғау» әдісі Сұрақтарға жауап беріңіз 1.Қазіргі таңда қандай мамандық түрлерін білесіңдер? 2. Болашақта қандай жаңа мамандықтар пайда болуы мүмкін деп ойлайсыңдар? 3. Қай мамандық адам өмірінде маңызды деп санайсыңдар? Неліктен? 4.Технологияның дамуы мамандықтарға қалай әсер етеді деп ойлайсыңдар? 5. Өзің таңдаған болашақ мамандықты сипаттап көрші? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырады. |
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! |
Презентация
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
1.Тыңдалым және айтылым Бейнебаян көрсетіп,топтарға тапсырма береді 1-топ «FILA» кестесі 2-топ «INSERT» кестесі
|
Бейнебаянды көріп, жаңа теориялық тақырыппен танысады Топтық жұмыс орындайды
|
Дескриптор: Жалпы: 3 балл -бейнебаяндағы негізгі ойды анықтайды– 1 балл -сұрақтар құрастырады– 1 балл -ой тұжырымдайды– 1 балл ҚБ: Жарайсың!
|
Бейнебаян
Кесте
Үлестірме қағаздар
Презентация
|
|||||||||||||||||
|
7 минут
6 минут |
2.Тілдік бағдар. (ӘТН) Сөздік құрамның термин сөздер мен кәсіби сөздер арқылы толығуы.
Жұптық жұмыс Суретте көрсетілген мамандық және кәсіп түрлеріне қатысты сөздерді тауып, мамандық түрлеріне кәсіби және термин сөздерді қатыстырып, сөйлем құраңдар. |
Жұптық жұмыс Термин сөздер мен кәсіби сөздер ережесімен танысып,сурет бойынша 4-5 сөйлем құрайды
|
Дескриптор: Жалпы: 3 балл -Ережені түсінеді– 1 балл -кәсіби және термин сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды– 2 балл
|
Суреттер, презентайия Жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||||
|
3.Жеке жұмыс. (Оқулық) «Керек дерек» мәтініндегі кірме сөздерді табады,олардың термин сөздерге қатысын «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы түсіндіреді.
|
Мәтінді оқып, кірме сөздердің термин сөздерге қатысын төрт сөйлем арқылы түсіндіреді «Төрт сөйлем» тәсілі 1.Менің ойымша... 2.Себебі мен оны... деп түсінемін 3.Оны мен ... деген мысалдармен дәлелдей аламын 4.Осыған байланысты мен... деген шешеімге келдім. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл -мәтіннен кірме сөздерді табады-1 балл -термин сөздерге қатысын түсіндіреді-1 балл |
8-сынып қазақ тілі оқулығы. «Мектеп» баспасы 2018 Презентация Жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия. 1.Бүгінгі сабақтан ұққан 3 тірек сөз 2.Бүгінгі сабақтан ойға түйген 2 ұғым 3. Бүгінгі сабаққа қатысты 1 сұрақ
Үйге тапсырма: «Менің болашақ мамандығым» ойтолғау
Кері байланыс «Gynzy» платформасы арқылы кері байланыс жасайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын рефлексия парағын толтыру арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Үй тапсырмасын жазып алады
Кері байланыс береді
|
ҚБ:Жарайсыңдар!
Мұғалім оқушыларды бағалау парағы бойынша 1-10 баллдық жүйе арқылы бағалайды
|
https://teacher.gynzy.com/en/board/f4436981-cca3-49fa-bbe0-c7f924680655 |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа мамандық түрлері 8-сынып
Жаңа мамандық түрлері 8-сынып
|
Бөлім: |
Лексика.Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кесикбаева Гульмира Ердаулетовна |
|
Күні: |
14.11.25ж. |
|
Сыныбы: 8 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа мамандық түрлері. Сөздік құрамның термин сөздер мен кәсіби сөздер арқылы толығуы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.1. Перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау 8.4.3.1.сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылық |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Психологиялық ахуал: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы, психологиялық ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын сәйкестендіру арқылы тексеру ● Тапсырманы тексереді; ● Қате болған жағдайда кері байланыс береді. |
Амандасады. Бір-біріне тілек
айтады
Үй жұмысына берілген тапсырманы тексертеді
|
Мұғалімнің кері байланысы:
«Тамаша!»
|
https://share.google/4eujuZpl48ZqDCnrV Бағалау парақшасы
|
|||||||||||||||||
|
«Ой қозғау» әдісі Сұрақтарға жауап беріңіз 1.Қазіргі таңда қандай мамандық түрлерін білесіңдер? 2. Болашақта қандай жаңа мамандықтар пайда болуы мүмкін деп ойлайсыңдар? 3. Қай мамандық адам өмірінде маңызды деп санайсыңдар? Неліктен? 4.Технологияның дамуы мамандықтарға қалай әсер етеді деп ойлайсыңдар? 5. Өзің таңдаған болашақ мамандықты сипаттап көрші? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырады. |
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! |
Презентация
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
1.Тыңдалым және айтылым Бейнебаян көрсетіп,топтарға тапсырма береді 1-топ «FILA» кестесі 2-топ «INSERT» кестесі
|
Бейнебаянды көріп, жаңа теориялық тақырыппен танысады Топтық жұмыс орындайды
|
Дескриптор: Жалпы: 3 балл -бейнебаяндағы негізгі ойды анықтайды– 1 балл -сұрақтар құрастырады– 1 балл -ой тұжырымдайды– 1 балл ҚБ: Жарайсың!
|
Бейнебаян
Кесте
Үлестірме қағаздар
Презентация
|
|||||||||||||||||
|
7 минут
6 минут |
2.Тілдік бағдар. (ӘТН) Сөздік құрамның термин сөздер мен кәсіби сөздер арқылы толығуы.
Жұптық жұмыс Суретте көрсетілген мамандық және кәсіп түрлеріне қатысты сөздерді тауып, мамандық түрлеріне кәсіби және термин сөздерді қатыстырып, сөйлем құраңдар. |
Жұптық жұмыс Термин сөздер мен кәсіби сөздер ережесімен танысып,сурет бойынша 4-5 сөйлем құрайды
|
Дескриптор: Жалпы: 3 балл -Ережені түсінеді– 1 балл -кәсіби және термин сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды– 2 балл
|
Суреттер, презентайия Жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||||
|
3.Жеке жұмыс. (Оқулық) «Керек дерек» мәтініндегі кірме сөздерді табады,олардың термин сөздерге қатысын «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы түсіндіреді.
|
Мәтінді оқып, кірме сөздердің термин сөздерге қатысын төрт сөйлем арқылы түсіндіреді «Төрт сөйлем» тәсілі 1.Менің ойымша... 2.Себебі мен оны... деп түсінемін 3.Оны мен ... деген мысалдармен дәлелдей аламын 4.Осыған байланысты мен... деген шешеімге келдім. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл -мәтіннен кірме сөздерді табады-1 балл -термин сөздерге қатысын түсіндіреді-1 балл |
8-сынып қазақ тілі оқулығы. «Мектеп» баспасы 2018 Презентация Жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия. 1.Бүгінгі сабақтан ұққан 3 тірек сөз 2.Бүгінгі сабақтан ойға түйген 2 ұғым 3. Бүгінгі сабаққа қатысты 1 сұрақ
Үйге тапсырма: «Менің болашақ мамандығым» ойтолғау
Кері байланыс «Gynzy» платформасы арқылы кері байланыс жасайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын рефлексия парағын толтыру арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Үй тапсырмасын жазып алады
Кері байланыс береді
|
ҚБ:Жарайсыңдар!
Мұғалім оқушыларды бағалау парағы бойынша 1-10 баллдық жүйе арқылы бағалайды
|
https://teacher.gynzy.com/en/board/f4436981-cca3-49fa-bbe0-c7f924680655 |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















