Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
22.11.2024жыл |
|
|
Сынып: 5а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар ертегі әлемінде (оқулықта жоқ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.1.1-мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну,анықтау; 5.4.3.1 -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді.анықтайды; Омоним,антоним,синонимді көркемдік ерекшелігіне сай қолданады; |
|
|
Құндылыққа баулу |
“Мәңгілік Ел”идеясы жалпыұлттық идеясы бойынша, “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы”құндылығына баулу.Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық,сын тұрғыдан ойлауын,сауаттылығын арттыра отырып,оқушыларды ізденімпаздыққа,тапқырлыққа баулу; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
І.Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақты пысықтау “Тапқыр болсаң, тауып көр”тапсырмасы Берілген сөздердің сыңарларын тауып, сәйкестендіріңіз. |
Амандасады Тапсырманы орындайды.
|
тырушы бағалау |
|
||||||||
|
|
||||||||||||
|
ІІ. Жаңа білімді игерту Тілдік бағдар |
Берілген мәтінді мұқият тыңдай отырып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңыз.
Омоним,синоним,антоним “Шашыраған сөздер”тапсырмасы Берілген сөздерден омоним,синоним,антоним сөздерді табамыз.
|
Жан-жануарлардың дауласқаны
Мәтінді мұқият тыңдап,негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
Мысалы: Өсіп тұрған мақта. Досыңда мақта.
Мысалы: көрікті-келбетті,тез-шапшаң
Мысалы:қараңғы-жарық,жоғары-төмен |
Негізгі ақпарат-1ұпай; Қосымша ақпарат-1ұпай Берілген сөздердің омонимін,синонимін,антонимін тауып жазады; 3 ұпай |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
“Сөз ойла,тез ойла”тапсырмасы
|
Дескриптор:
|
Омоним,синоним,антоним сөздерге мысал ойлайды; 3ұпай |
Кеспе парақша |
||||||||
|
Шығармашылық диктант
3-қатар.Берілген омоним сөздердің қай сөз табынан жасалғанын табыңыздар. Зат есім-1 Етістік -5 |
Жомарт біразға дейін тіл қатқан жоқ Балалар жиналыс туралы кеңесті.
Ұлан бүгін құлқын сәріден оянды. Жалқауға жатса да -мейрам. 3-қатар Кеш мезгілі болды. Суды кеш Үйге кір, Жуамыз кір. Дескриптор:
|
Асты сызылған сөздерді омоним,синоним,антониммен ауыстырады; 2ұпай |
|
|||||||||
|
Рефлексия |
“Шам”әдісі |
2.Қиындықтар кездесті.......... 3.Дым түсінбедім............ |
|
Кеспе парақша |
||||||||
|
Үйге тапсырма |
Құрамында антонимі бар 3 мақал-мәтел жазып келіңіз. |
|
|
|
||||||||
«Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегі
Бұрынғы ерте заманда жануарлар жыл басына таласыпты.Бұл оқиға былай болған екен.Орман ортасында ұйықтап жатқан қоян ұйқысынан оянып,жан-жағына қарап,біреулерді іздейді.Сол сәттен бастап,ешкім көрместен,өз-өзінен билей жөнеледі.Оның билеп жүргенін көрген орманның түрлі жануарлары жиналады. Олар да билеп,қоянға қосылып кетеді.Бидің аяғында сағаттың соққан дыбысын тыңдап тұрып қалады.
-Бұл не?
-Иә,бұл келе жатқан жаңа жыл ғой. Ал жыл басы кім болады?
Қоян: Қардай аппақ қоянмын, Жазда сұрға бояндым, Жылды өзім бастайтын боп, Тәтті ұйқыдан ояндым. Сол түсімде , сен болшы деп, Бәрің мені сұрадың, Не? Таңдана қарайсыңдар? Соған билеп, қуандым.
Жүргізуші: Жыл басы тек мен болам, деп хайуандар таласты. Өз - өздерін мақтаумен, айтыстары жарасты . Таңды бұрын көргенді, жыл басы деп ұғайық.
Жүргізуші: Ормандағы ашық алаңға жайланып жайғасқан хайуанаттардың әр қайсысы жыл басы болуды қалап: «Неге мен емес? Мен кімнен кеммін?» деген өзара талас басталады. Маңғаздана асықпай басып, ортаға алдымен Сиыр шығады.
Сиыр: «Мө» деп мөңіредім Молшылық төңірегім Жыл басы боламын деп Ертерек келіп едім Көгалда тұрағым Дайын тұр құрағым Етіммен, сүтіммен Адамға ұнадым
Жүргізуші: Бір кезде ортаға жылқы шауып келіп, өзін мақтай бастайды.
Жылқы: Алысқа шауып барамын. Адамның бабын табамын, Пайдасы мол жылқының. Жыл басы мен боламын, Әсем десең әсеммін, Кең далада көсіліп, Самал желдей есемін.
Жүргізуші: Түйе ішінен «Мен бәрінен ақылды да сұлумын, бойым да биік, жыл басын тек мен бастауым керек» деп жан жағына менсінбей, кербездене қарайды.
Түйе: Түйе, түйе түйемін, Жануармын киелі Кім таласар бойыма Жыл басына иемін. Жан – жағыма қараймын Күн мен түнді санаймын. Мен өзімді даланың Кербезіне балаймын.
Жүргізуші: Түйенің сөзі аяқталысымен қаһарлана ырылдап, ортаға Барыс шығады.
Барыс: «Ырр, ырр» барыспын, барыспын, Бәріңе де таныспын. Айналама сыйлымын,сыйлымын, Сезімсізбен алыстым, алыстым. Күшіме сенемін, бәріңді де жеңемін. Жыл басы болуға шіреніп келемін.
Ұлу: Ұлу деген мықтымын, Жарқын – жарқын шықты үнім. Ойым озар өзімнен, ақыл, ой бар сөзімде. Үйім бірге өзіммен, сабыр етем төзіммен Күш пен көріп құлпырар салиқалы сөзімде.
Жүргізуші: Мір мезетте ортаға маймыл секіріп шығып, бәрін мазақтай бастайды. Ол жыланға келіп тиіседі. Жайбірақат жатқан Жылан шағып алғысы келеді. Маймыл сәл кідіріп, қайтадан мазақтауға көшеді. Басқа жануарлар екеуінің таластарын бақылап тұрады. Ақылды жылан соңында маймылмен татуласып, екеуі билей жөнеледі.
Жылан: Жыл басына лайық сұлу жыланмын, Күштімін де, жылдам десе жылдаммын. Шағады деп бекер жала жабады, Адамды мен умен емдей аламын.
Маймыл: Эй, достарым, бекер дауды қойыңдар, Бір шындықты қайсың болсаң мойында, Бәріміздің ішімізден - мен ғана Ұқсаймын ғой, ұқсаймын ғой адамға.
Қой: «Бә,бә,бә» мен қоймын, көк шөпке тойдым. Жыл басы болуға кетіп тұр ойым.
Қараңдаршы қандаймын, аппақ болған таңдаймын. Жыл басына ылайық, жарқырап тұр маңдайым.
Тауық: «Қо,қо, қо, қоқ» жыл әлі неге жоқ. Жұмыртқамды жеген соң, барлық бала тоқ. Құрт – құмырсқа жемтігім, жоқ ешбір кемтігім. Бәрінде бос мақтанып, шаршамаңдар ентігіп.
Ит: Абалап үремін, үйді қарап жүремін , Адамның көмекші, досының бірімін. Ит болған соң үремін, Сергек өмір сүремін. Жеті қазынаның бірімін, Адамды қорғап жүремін Жануарлардың екінші хоры. Тышқан қулық ойлайды, шиқ-шиқ етіп қоймайды, Шығып алып түйенің өркешімен ойнайды.
Доңыз: Қорс, қорс етемін, Қорсылдақпын онсы рас, Жылдың басы мен болмасам, Сонда өзі кім болмақ? Мен адамды мазалап, сұрамаймын тұнық су, Тамақты да талғамай жей беремін хрю-хрю.
Жүргізуші: Түйе мойнын созады, мен болам деп жар салып. Тышқан одан озады, жылды алғаш қарсы алып. Тышқан деген батырың, таңды көзбен атырды. Төбесінен түйенің жылды көріп қатырды.
Тышқан: Алақай, алақай, күнді көрдім алақай. Қулығыммен, ақылыммен бәрін жеңдім алақай.(2 рет)
Жүргізуші: Барлығың да қараңдар, енді үйге тараңдар, Жылды көрген тышқанды жыл басы деп санаңдар. Сол кезден бері жылды Тышқаннан кейін Сиыр, Барыс, Қоян, Ұлу, Жылан, Жылқы, Қой, Мешін, Тауық , Ит, Доңыз көрген екен. Ал түйе болса аузы ашылып таңырқап, ештеңені түсінбей қала береді. Сөйтіп жыл атауларынан құр алақан қалыпты.
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
Ерекшеленген сөздердің синоним,антонимдерін айту
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
|
|
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
9
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі"бөлімі бойынша Ашық сабақ жоспары ,қазақ тілі,5-сынып
"Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі"бөлімі бойынша Ашық сабақ жоспары ,қазақ тілі,5-сынып
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
22.11.2024жыл |
|
|
Сынып: 5а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар ертегі әлемінде (оқулықта жоқ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.1.1-мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну,анықтау; 5.4.3.1 -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді.анықтайды; Омоним,антоним,синонимді көркемдік ерекшелігіне сай қолданады; |
|
|
Құндылыққа баулу |
“Мәңгілік Ел”идеясы жалпыұлттық идеясы бойынша, “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы”құндылығына баулу.Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық,сын тұрғыдан ойлауын,сауаттылығын арттыра отырып,оқушыларды ізденімпаздыққа,тапқырлыққа баулу; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
І.Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақты пысықтау “Тапқыр болсаң, тауып көр”тапсырмасы Берілген сөздердің сыңарларын тауып, сәйкестендіріңіз. |
Амандасады Тапсырманы орындайды.
|
тырушы бағалау |
|
||||||||
|
|
||||||||||||
|
ІІ. Жаңа білімді игерту Тілдік бағдар |
Берілген мәтінді мұқият тыңдай отырып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңыз.
Омоним,синоним,антоним “Шашыраған сөздер”тапсырмасы Берілген сөздерден омоним,синоним,антоним сөздерді табамыз.
|
Жан-жануарлардың дауласқаны
Мәтінді мұқият тыңдап,негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
Мысалы: Өсіп тұрған мақта. Досыңда мақта.
Мысалы: көрікті-келбетті,тез-шапшаң
Мысалы:қараңғы-жарық,жоғары-төмен |
Негізгі ақпарат-1ұпай; Қосымша ақпарат-1ұпай Берілген сөздердің омонимін,синонимін,антонимін тауып жазады; 3 ұпай |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
“Сөз ойла,тез ойла”тапсырмасы
|
Дескриптор:
|
Омоним,синоним,антоним сөздерге мысал ойлайды; 3ұпай |
Кеспе парақша |
||||||||
|
Шығармашылық диктант
3-қатар.Берілген омоним сөздердің қай сөз табынан жасалғанын табыңыздар. Зат есім-1 Етістік -5 |
Жомарт біразға дейін тіл қатқан жоқ Балалар жиналыс туралы кеңесті.
Ұлан бүгін құлқын сәріден оянды. Жалқауға жатса да -мейрам. 3-қатар Кеш мезгілі болды. Суды кеш Үйге кір, Жуамыз кір. Дескриптор:
|
Асты сызылған сөздерді омоним,синоним,антониммен ауыстырады; 2ұпай |
|
|||||||||
|
Рефлексия |
“Шам”әдісі |
2.Қиындықтар кездесті.......... 3.Дым түсінбедім............ |
|
Кеспе парақша |
||||||||
|
Үйге тапсырма |
Құрамында антонимі бар 3 мақал-мәтел жазып келіңіз. |
|
|
|
||||||||
«Жыл басына таласқан хайуанаттар» ертегі
Бұрынғы ерте заманда жануарлар жыл басына таласыпты.Бұл оқиға былай болған екен.Орман ортасында ұйықтап жатқан қоян ұйқысынан оянып,жан-жағына қарап,біреулерді іздейді.Сол сәттен бастап,ешкім көрместен,өз-өзінен билей жөнеледі.Оның билеп жүргенін көрген орманның түрлі жануарлары жиналады. Олар да билеп,қоянға қосылып кетеді.Бидің аяғында сағаттың соққан дыбысын тыңдап тұрып қалады.
-Бұл не?
-Иә,бұл келе жатқан жаңа жыл ғой. Ал жыл басы кім болады?
Қоян: Қардай аппақ қоянмын, Жазда сұрға бояндым, Жылды өзім бастайтын боп, Тәтті ұйқыдан ояндым. Сол түсімде , сен болшы деп, Бәрің мені сұрадың, Не? Таңдана қарайсыңдар? Соған билеп, қуандым.
Жүргізуші: Жыл басы тек мен болам, деп хайуандар таласты. Өз - өздерін мақтаумен, айтыстары жарасты . Таңды бұрын көргенді, жыл басы деп ұғайық.
Жүргізуші: Ормандағы ашық алаңға жайланып жайғасқан хайуанаттардың әр қайсысы жыл басы болуды қалап: «Неге мен емес? Мен кімнен кеммін?» деген өзара талас басталады. Маңғаздана асықпай басып, ортаға алдымен Сиыр шығады.
Сиыр: «Мө» деп мөңіредім Молшылық төңірегім Жыл басы боламын деп Ертерек келіп едім Көгалда тұрағым Дайын тұр құрағым Етіммен, сүтіммен Адамға ұнадым
Жүргізуші: Бір кезде ортаға жылқы шауып келіп, өзін мақтай бастайды.
Жылқы: Алысқа шауып барамын. Адамның бабын табамын, Пайдасы мол жылқының. Жыл басы мен боламын, Әсем десең әсеммін, Кең далада көсіліп, Самал желдей есемін.
Жүргізуші: Түйе ішінен «Мен бәрінен ақылды да сұлумын, бойым да биік, жыл басын тек мен бастауым керек» деп жан жағына менсінбей, кербездене қарайды.
Түйе: Түйе, түйе түйемін, Жануармын киелі Кім таласар бойыма Жыл басына иемін. Жан – жағыма қараймын Күн мен түнді санаймын. Мен өзімді даланың Кербезіне балаймын.
Жүргізуші: Түйенің сөзі аяқталысымен қаһарлана ырылдап, ортаға Барыс шығады.
Барыс: «Ырр, ырр» барыспын, барыспын, Бәріңе де таныспын. Айналама сыйлымын,сыйлымын, Сезімсізбен алыстым, алыстым. Күшіме сенемін, бәріңді де жеңемін. Жыл басы болуға шіреніп келемін.
Ұлу: Ұлу деген мықтымын, Жарқын – жарқын шықты үнім. Ойым озар өзімнен, ақыл, ой бар сөзімде. Үйім бірге өзіммен, сабыр етем төзіммен Күш пен көріп құлпырар салиқалы сөзімде.
Жүргізуші: Мір мезетте ортаға маймыл секіріп шығып, бәрін мазақтай бастайды. Ол жыланға келіп тиіседі. Жайбірақат жатқан Жылан шағып алғысы келеді. Маймыл сәл кідіріп, қайтадан мазақтауға көшеді. Басқа жануарлар екеуінің таластарын бақылап тұрады. Ақылды жылан соңында маймылмен татуласып, екеуі билей жөнеледі.
Жылан: Жыл басына лайық сұлу жыланмын, Күштімін де, жылдам десе жылдаммын. Шағады деп бекер жала жабады, Адамды мен умен емдей аламын.
Маймыл: Эй, достарым, бекер дауды қойыңдар, Бір шындықты қайсың болсаң мойында, Бәріміздің ішімізден - мен ғана Ұқсаймын ғой, ұқсаймын ғой адамға.
Қой: «Бә,бә,бә» мен қоймын, көк шөпке тойдым. Жыл басы болуға кетіп тұр ойым.
Қараңдаршы қандаймын, аппақ болған таңдаймын. Жыл басына ылайық, жарқырап тұр маңдайым.
Тауық: «Қо,қо, қо, қоқ» жыл әлі неге жоқ. Жұмыртқамды жеген соң, барлық бала тоқ. Құрт – құмырсқа жемтігім, жоқ ешбір кемтігім. Бәрінде бос мақтанып, шаршамаңдар ентігіп.
Ит: Абалап үремін, үйді қарап жүремін , Адамның көмекші, досының бірімін. Ит болған соң үремін, Сергек өмір сүремін. Жеті қазынаның бірімін, Адамды қорғап жүремін Жануарлардың екінші хоры. Тышқан қулық ойлайды, шиқ-шиқ етіп қоймайды, Шығып алып түйенің өркешімен ойнайды.
Доңыз: Қорс, қорс етемін, Қорсылдақпын онсы рас, Жылдың басы мен болмасам, Сонда өзі кім болмақ? Мен адамды мазалап, сұрамаймын тұнық су, Тамақты да талғамай жей беремін хрю-хрю.
Жүргізуші: Түйе мойнын созады, мен болам деп жар салып. Тышқан одан озады, жылды алғаш қарсы алып. Тышқан деген батырың, таңды көзбен атырды. Төбесінен түйенің жылды көріп қатырды.
Тышқан: Алақай, алақай, күнді көрдім алақай. Қулығыммен, ақылыммен бәрін жеңдім алақай.(2 рет)
Жүргізуші: Барлығың да қараңдар, енді үйге тараңдар, Жылды көрген тышқанды жыл басы деп санаңдар. Сол кезден бері жылды Тышқаннан кейін Сиыр, Барыс, Қоян, Ұлу, Жылан, Жылқы, Қой, Мешін, Тауық , Ит, Доңыз көрген екен. Ал түйе болса аузы ашылып таңырқап, ештеңені түсінбей қала береді. Сөйтіп жыл атауларынан құр алақан қалыпты.
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
“Шашыраған сөздер”тапсырмасы
|
қымбат |
қиын |
жуан |
сұйық |
сүйіну |
|
әрең |
бет |
арзан |
тынығу |
жәрдем |
|
келбет |
қою |
көрші |
көмек |
бағалы |
|
күйіну |
оңай |
демалу |
зорға |
кеш |
|
дидар |
мақта |
жіңішке |
шаш |
жүз |
Ерекшеленген сөздердің синоним,антонимдерін айту
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
|
|
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
|
......ағаш құртқа жем. |
жуас |
|
.....адам жұртқа жем |
жалғыз |
|
.....ағаш орман болмас. |
гүл |
|
Тікенсіз....болмас |
жұмсақ |
9
шағым қалдыра аласыз













