Материалдар / Жануарлардағы онтогенездің тура және жанама типтері ҚМЖ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жануарлардағы онтогенездің тура және жанама типтері ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
"Жануарлардағы онтогенездің тура және жанама типтері" тақырыбында Қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қараша 2024
66
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Көбею. Өсу және даму

Педагогтің аты-жөні:

Адилова Данагуль Маратовна

Күні:

02.05.2024 жыл

Сыныбы: 7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардағы онтогенездің тура және жанама типтері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.3.4 - жануарлардағы тура және тура емес онтогенез типтерін салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Жануарлардың онтогенез кезеңдерін ажыратады.


Жануарлардың онтогенез кезеңдерін сипаттап, салыстырады


Жануарлардың даму типтерінің ерекшелігін, сурет бойынша талдап, қорытынды жасайды.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ)


Психологиялық ахуал тудыру. «Жүректен жүрекке»

Тренингі арқылы оқушылар бір-біріне жылы лебіз,тілектерін білдіреді.











«QazMath» платформасы арқылы «Кездейсоқ серігім» әдісі арқылы топқа бөлінеді









Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.











Оқушылар платформа бөлген топтар арқылы 4 топқа бөлінеді





Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.


Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді,

бауырмалдығын оятады.















Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

10 мин

Үй тапсырмасын тексеру.

«WORDWALL» мобильді платформасы арқылы «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.


  1. Онтогенез дегеніміз не?

  2. Онтогенез үдерісі неше кезеңге бөлінеді?

  3. Туғаннан кейінгі даму кезеңі қалай аталады?

  4. Эмбриогенез кезеңінде қандай ағзалардың дамуы жүреді?

  5. Эмбриогенез сатыларын ата

  6. Мөлшері бойынша зигота сияқты жасушалар түзілетін саты

  7. Ми мен жұлын пайда болатын эмбриогенез сатысы

  8. Органогенез қандай үдеріс?

  9. Ұрықтанған жұмыртқа жасушасы


Кері байланыс. Қолпаштау, мадақтау.









Оқушылар интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді.


Бағалау парағына әр дұрыс жауапқа 2 балл қойылады.



Дескриптор:

-Сұраққа дұрыс жауап бере алады-


«WORDWALL» мобильді платформасы, телефон




3 мин


Мұғалімнің көмегімен жаңа сабақты ашу
















Оқушылар мұғалім түсіндірген жаңа сабақты мұқият тыңдайды. Кері байланыс сұрақтарына жауап береді



Интерактивті тақта





15 мин


«STEM» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындаңыз!



S- «Жануарлардағы онтогенез типтері» тақырыбында постер қорғаңыз!







T- Popplet платформасы арқылы шала және толық түрленіп даму жүйесін жазыңыз





E- Берілген карточкалар арқылы ағзаның толық түрленіп дамуына жіктеңіз






M – Биологиялық графиктік тест құрыңыз







S- «Жануарлардағы онтогенез типтері» тақырыбында постер қорғайды







T- Popplet платформасы арқылы шала және толық түрленіп даму жүйесін жазады






E- Берілген карточкалар арқылы ағзаның толық түрленіп дамуына жіктейді







M – Биологиялық графиктік тест құрады



Дескриптор: S

- Тыңдалым ресурсын жақсы түсіне алады -

- Тапсырма берілгеніне сай орындай алады-

- Өз ойын толық жеткізе алады -


Дескриптор: Т

- Тыңдалым ресурсын жақсы түсіне алады-

- Тапсырма берілгеніне сай орындай алады-

-Сәйкестендіре алады-


Дескриптор: Е

- Тыңдалым ресурсын жақсы түсіне алады-

- Тапсырма берілгеніне сай орындай алады-2б

-Макетін жасай алады-


Дескриптор:М

- Тыңдалым ресурсын жақсы түсіне алады-

- Тапсырма берілгеніне сай орындай алады-

- Графиктік тестті орындай алады-






Popplet


Қайшы,картон, трубочкалар


Карточка


А3 қағаз












Бекіту.

WordWall платформасы арқылы «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді









Дескриптор:


Сұраққа жауап бере алады -



Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.

«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қортындылайды


Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.



Үй тапсырмасы: Тақырыпты оқу.

«Мен бүгін үйрендім.....»


«Маған қиындық тудырды....»


«Мен білігм келеді.....»


Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерімен бөліседі





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!