Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Музапарова Д.Б.
«Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Құдышева А.К.
___________
САБАҚ ЖОСПАРЫ

Тақырыбы: Жануарлардың қандай түрлері болады?
Сынып: 1 "б"
Мерзімі: 27.10.2020 ж
Тобы: 301
Машықкер: Еркінбек Жайдар
Баға: «___» ___________________
___________________
Баға: «___» ___________________
Семей 2020 жыл
|
Сабақ тақырыбы |
Жануарлардың қалай түрлері болады? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату; 1.1.1.1 қоршаған әлем құбылыстары,үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсіндіру; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:Жануарлар туралы біледі Көптеген оқушылар:Жабайы және үй жануарларын ажырата алады, атауларын біледі. Кейбір оқушылар: Үй жануарлардың қалай қоректенетінін, көбеюі туралы әңгімелейді. Жануарлардың тіршілігін зерттейді. |
|
Бағалау критерийлері |
Жабайы және үй жануарларын ажырата алады; Қоршаған әлем құбылыстары, үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсінеді; |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Жабайы жануарлар, үй жануарлары, төл, қойқора, атқора. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - Неліктен үй жануарлары және жабайы
жануарлар деп ажыратамыз? -кесте |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қиянат жасамау |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, көркем еңбек, бейнелеу өнері, сауат ашу. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://d.docs.live.net/347f35be73594579/1%20сынып%20жаратылыстану.pptx - Жаратылыстану |
|
Бастапқы білім |
Жануарлар-тірі ағзалар |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар https://d.docs.live.net/347f35be73594579/1%20сынып%20жаратылыстану.pptx |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Ынтымақтастық
атмосфераны
қалыптастыру: 2.( Ұ) Ширатуға арналған жаттығу арқылы сабақ тақырыбымен таныстырамын. Жануарлар туралы суреттер көрсетемін. Суреттер негізінде ашық сұрақтар қоямын: - Суретте нені көріп тұрсыз? ( Жануарлар)
- Неліктен оларды үй жануарлары деп тұрсың? ( Себебі, олар үйде тіршілік етеді) - Неліктен аю орманда өмір сүреді? ( Себебі, ол жабай жануар) - Не себепті аюды жабайы жануар деп атаймыз? ( Себебі, ол табиғатта өз бетінше тіршілік етеді) 3. Үй жануарлары мен орман жануарлары туралы видеоролик. 3. Топқа біріктіру: Үй жануарлары, жабайы жануарлар
Үй жануарлары: түйе, жылқы, сиыр, тауық, мысық, қаз, қой, күрке тауық, шошқа. Жабайы жануарлар: піл, арыстан, түйеқұс, қоқиқаз, қолтырауын, жолбарыс, барыс, жылан, керік, жабай сиыр, мүйізтұмсық, зебра, маймыл, қасқыр.
|
Жануарлардың суреттері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
4 тапсырма: (Т) Қоршаған әлемнің күрделілігі мен көп қырлылығын, сондай-ақ табиғи құбылыстар мен үдерістердің өзара байланысын түсінуін дамыту мақсатында «Төлін тап» әдісін қолдану. Үй жануарларын төлдерімен сәйкестендір, төлдерін ата.
(Қойдың төлі- қозы; Ешкі төлі- лақ; Сиыр төлі- бұзау; Жылқы төлі- құлын; Түйе төлі- бота;) Дескриптор: - Үй жануарларын таниды; 5 тапсырма: (Ж) Күнделікті өмірде алуан түрлі практикалық және зерттеу әрекеттері арқылы алынған білімнің байланысын түсінудің қалыптасуын дамыту мақсатында «Жануарлар қайда қоныстанады?» әдісін пайдалану. Үй жануарларын фермаларына ал жабайы жануарларды орманға орналастыру.
( ферма: қой, сиыр, жылқы; Орман: арыстан, қасқыр, түлкі; ) Дескриптор: - Жануарлардың қоныстарын біледі;
6 тапсырма: (Т) Табиғат заңдарын тану және жаратылыстану ғылымдарының жетістіктерін өркениеттің дамуы мен өмір сапасын жақсарту үшін пайдалану мүмкіндігіне сенімділігін дамыту мақсатында «Концептуалды кесте» әдісін пайдалану. Кестені толтыру.
Дескриптор: - Қажетті сөздерді пайдаланып, кестені толтырады; - Жануарлардың тұратын мекенін, содан соң одан алынатын өнім түрін таңдап алады жазады; 7 тапсырма: Жануарлардан алынатын өнімдердің суретін тауып, соны дөңгелек ішіне алу: жұмыртқа, сүзбе, қымыз, құрт, шұбат, сүт, қаймақ, шұжық.
8 тапсырма: Адам үй жануарларын қалай күтіп баптауы туралы суретке қарап әңгіме құрастыр.
( Адам үй жануарларын асырау үшін қора, күрке, үйшік салады. Оларға шем- шөп береді, суарады, емдейді, қорасын тазалайды, жыртқыштардан қорғайды. ) Дескриптор: - Жануарлардан алынатын өнімдерді
біледі; |
«Төлін тап» парақшалары
Орман, ферма, жануарлар суреттері
«Концептуалды кесте»
Өнімдердің суреттері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
10 Кері байланыс: «Атқора» әдісі арқылы Түсіндім, маған сабақ ұнады - жылқы Маған кейбір тапсырмаларды орындауда қиыншылықтар болды - құлын суреттерін атқорақа жабыстыру.
9 Үйге тапсырма: Үй жануарлары туралы төрт шұмақты өлең жатта
|
Атқора, жылқы, құлынның суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Тапсырма орындағанда мадақтау айтамын Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Қиын тапсырмалар орындатқызамын. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Еркінбек Жайдар Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Жануарлардың қандай түрлері болады?Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жопары мұғалімге керек
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК
«Бекітемін»___________ Колледж әдіскері: Музапарова Д.Б. «Келісемін» ___________ Сынып жетекшісі: Құдышева А.К. ___________ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Тақырыбы: Жануарлардың қандай түрлері болады? Сынып: 1 "б" Мерзімі: 27.10.2020 ж Тобы: 301 Машықкер: Еркінбек Жайдар Баға: «___» ___________________ ___________________ Баға: «___» ___________________ Семей 2020 жыл
Сабақ барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















