Тексерілді О.І.М: Турсунбаева Гульмира Слямбаевна
Сабақ жоспары
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қалиолла Г. |
Мектеп: «Оралхан Бөкей атындағы №44 лейцейі» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: Математика |
Сынып: 6 «А», 6 «Г» |
|||||||||||||
|
Күні: 09.12.2022ж |
|
|||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.2В Алгебрлық өрнектер |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақшаларды ашу. Коэффициент |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерін білу |
|||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Жақшаны ашу ережесін тұжырымдау,көбейтудің қосуға және азайтуға қатысты үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаларды ашу туралы түсініктері қалыптасады |
|||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жақшаларды ашу. Коэффициент тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жақшаны ашу ережесін тұжырымдау,көбейтудің қосуға және азайтуға қатысты үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаны ашу. -Алгебралық өрнектегі жақшаны ашуда көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті немесе рационал сандарға амалдар қолдану ережелерін пайдалана білу
|
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. |
|
Оқулық. |
|||||||||
|
5 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Презентация Слайд |
|||||||||
|
30 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықпен жұмыс: №667, №669, №670, (№668). |
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. |
Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланады. -Жақшаларды ашу үшін көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланады. пайдалану |
6-сынып, математика |
|||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
А-деңгейі 1)Жақшаны ашып жазыңдар: х- (-4+2y-z) 2)Жақшаны ашып, өрнекті ықшамдаңдар: 0,6 (а+1)-0,6 3) Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарыңдар: 15а+21b; хуz-ху; В-деңгейі 1) Жақша ашып,өрнекті ықшамдаңдар: -6 (х+у)+3(2х+у) 2) Теңдеулерді шешіңдер: -12,7+(х-5,3)=0,9 С-деңгейі. 1) Өрнекті азайтып, айырманы ықшамдаңдар: 1 /6m-2/3n+1/2k және – 1/2m-4n+5k; |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Жақшаларды ашу үшін көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланады. пайдалану -Таңбалар ережесін пайдаланады |
Таратпа қағаздары |
|||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - Жақшаны ашу ережесін тұжырымдау,көбейтудің қосуға және азайтуға қатысты үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаны ашады.
Үйге тапсырма. №671, 184 бет.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс Бағалау: 8-10 балл – «5» 6-7 балл – «4» 4-5 балл – «3» |
Презентация |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақшаларды ашу. Коэффициент. 6-сынып
Тексерілді О.І.М: Турсунбаева Гульмира Слямбаевна
Сабақ жоспары
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қалиолла Г. |
Мектеп: «Оралхан Бөкей атындағы №44 лейцейі» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: Математика |
Сынып: 6 «А», 6 «Г» |
|||||||||||||
|
Күні: 09.12.2022ж |
|
|||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.2В Алгебрлық өрнектер |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақшаларды ашу. Коэффициент |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерін білу |
|||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Жақшаны ашу ережесін тұжырымдау,көбейтудің қосуға және азайтуға қатысты үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаларды ашу туралы түсініктері қалыптасады |
|||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жақшаларды ашу. Коэффициент тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жақшаны ашу ережесін тұжырымдау,көбейтудің қосуға және азайтуға қатысты үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаны ашу. -Алгебралық өрнектегі жақшаны ашуда көбейтудің қосуға қатысты үлестірімділік қасиеті немесе рационал сандарға амалдар қолдану ережелерін пайдалана білу
|
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. |
|
Оқулық. |
|||||||||
|
5 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Презентация Слайд |
|||||||||
|
30 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықпен жұмыс: №667, №669, №670, (№668). |
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. |
Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланады. -Жақшаларды ашу үшін көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланады. пайдалану |
6-сынып, математика |
|||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
А-деңгейі 1)Жақшаны ашып жазыңдар: х- (-4+2y-z) 2)Жақшаны ашып, өрнекті ықшамдаңдар: 0,6 (а+1)-0,6 3) Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарыңдар: 15а+21b; хуz-ху; В-деңгейі 1) Жақша ашып,өрнекті ықшамдаңдар: -6 (х+у)+3(2х+у) 2) Теңдеулерді шешіңдер: -12,7+(х-5,3)=0,9 С-деңгейі. 1) Өрнекті азайтып, айырманы ықшамдаңдар: 1 /6m-2/3n+1/2k және – 1/2m-4n+5k; |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Жақшаларды ашу үшін көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланады. пайдалану -Таңбалар ережесін пайдаланады |
Таратпа қағаздары |
|||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - Жақшаны ашу ережесін тұжырымдау,көбейтудің қосуға және азайтуға қатысты үлестірімділік қасиетін пайдаланып жақшаны ашады.
Үйге тапсырма. №671, 184 бет.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс Бағалау: 8-10 балл – «5» 6-7 балл – «4» 4-5 балл – «3» |
Презентация |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз



