Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2В Алгебралық өрнектер |
Мектеп: «Меңдіқара ауданы әкімдігі білім бөлімінің Ғ.Жұмабаев атындағы Боровской мектеп-гимназиясы» ММ |
||
|
Күні: |
Мұғалім: Минасова Балдырган Мухтаровна |
||
|
Сынып: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды бiрiктiру. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерiн білу; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: коэффициенттердi анықтап, жақшаларды ашу ережелерін ажырату; Көпшілігі: жақшаны ашу ережелерін қолданып есептер шығару; Кейбірі: Өрнектердегі жақшаны ашуда көбейтудің үлестiрiмдiлiк қасиетін, рационал сандарға амалдар қолдану ережелерін пайдаланып күрделі есептер шығара алу. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Барлығы: коэффициенттерді табады, жақшаларды ашу ережелерін ажырата алады. Көпшілігі: жақшаны ашу ережелерін қолданып есептер шығарады; Кейбірі: Өрнектердегі жақшаны ашуда көбейтудің үлестірімділік қасиетін, рационал сандарға амалдар қолдану ережелерін пайдаланып күрделі есептер шығарады. |
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: ... «жақшаларды ашу» деп аталады. Жақша алдында ... , жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз таңбаларымен жазылады. Жақша алдында ... , жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз қарама-қарсы таңбаларымен алмастырылады. Егер өрнек сан мен ... болса, онда санды ... деп атайды. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілігі бар, белсенді азаматтық ұстанымы жоғары, өзінің ісіне жауапкершілікпен қарап және топпен бірлесе отырып жоғары деңгейге қол жеткізуге ұмтылады. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану, музыка |
||
|
АКТ қолдану |
Интербелсенді тақта |
||
|
Алдыңғы білім дағдылары |
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті; Таңбалар ережесі; Ортақ көбейткіш; |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 4 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал. «Шаттық шеңбері»
Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге жақсы көңіл-күй тілеп, ыстық лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу. 1, 2, 3 санау арқылы топқа бөлу. Топ ережесін еске түсіру.
№705 есеп 185 бет Қалыптастырушы бағалау.. Интербелсенді тақтада есептің жауаптары көрсетіледі. «Бас бармақ» әдісі бойынша бір-бірін тексереді.
Кері байланыс Үй жұмысында сізге не қиындық тудырды? |
Слайд 1
Слайд 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 2 мин Топтық жұмыс 8 мин Жеке жұмыс 2 мин Жұптық жұмыс 4 мин
Сергіту сәті 2 мин Топтық жұмыс 12 мин
|
Жаңа сабақ. Филворд. (Бүгінгі сабағымызға байланысты сөздер: үлестірімділік, өрнек, коэффициент, плюс, минус, жақша ашу ...)
Оқу мақсаты: 6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерін білу; Бағалау критерийлері:
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану
«ДЖИГСО» әдісі. Әр топқа тапсырмалар беріледі. Басында топ ішінде талдап, содан кейін басқа топтарға барып түсіндіреді. Сұрақтар болса жауап береді.
1-топ. Жақшаларды ашу. 1 жағдай Жақша ішінде алгебралық қосынды жазылған өрнектерді оған тең жақшасыз өрнектермен алмастырып түрлендіру «жақшаларды ашу» деп аталады. 1-жағдай. Жақша алдында «+» таңбасы болса, жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз таңбаларымен жазылады. a+(-b-с-d)=a-b+c-d
2-топ. Жақшаларды ашу. 2 жағдай Жақша алдында «-» таңбасы болса, жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз қарама-қарсы таңбаларымен алмастырылады. a-(b-с+d)=a-b+c-d
3-топ. 3 жағдай. Егер жақшасы бар өрнектің құрамында санмен қатар әріп көбейткіштер де бар болса, онда көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін пайдаланып, өрнекті жақшасыз жазуға болады. 2(-4в)3в=2(-4)3ав=-24ав
4-топ. 4 жағдай. Егер өрнек сан мен бір немесе бірнеше әріптің көбейтіндісі болса, онда санды коэффициент деп атайды. 4 жағдай. а(в+с) көбейтіндісі түріндегі өрнектердегі жақшаларды ашу үшін, көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдалану керек. а(в+с)=ав+вс
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау. Топтар бір-бірін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс – қате. Сары түс – орташа Жасыл түс – өте жақсы. Кері байланыс. Мұғалім бағыт-бағдар беріп отырады..
Саралау. Диалог және қолдау көрсету. Кейбір оқушылар тапсырманы орындау барысында жан-жақты, әрі нақты көмек қажет болады. Критерий 1. 1-тапсырма. «Сұрақты ұстап ал» әдісі бойынша. Мұғалім сұрақ қойған кезде фасоль салынған қапшықты лақтырады. Бұл сұрау үдерісіне кинестикалық сипат береді және оқушыларды өз еркімен жауап беру үшін ниет білдіруге итермелейді. Жауап білмеген жағдайда басқа оқушыға лақтыруға болады.
Ауызша есеп: №659. Бағалау критерийлері: Ауызша өрнектің коэффициенттерін атау.
3ав;
-0.8mn;
Ху; -k; -4n*1,2
- -2n; -(- 2.3m); +(-5mnk); -4kl.
Дескриптор: Өрнектің коэффициенттерін атайды.
Қалыптастырушы бағалау. Смайликтер арқылы.
Кері байланыс: Оқушылар дұрыстығын тексеріп отырады.. Саралау. Қорытынды. Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады.
Критерий 2. 2-тапсырма. «Ойлан-жұптас-бөліс». Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі; бұл бүкіл топтық талқылауға ұласады. Бағалау критерийлері: Жақшаларды ашып, есептер шығару. Ойлау дағдылары: қолдану
№
660 Дескриптор: жақшаларды ашып жазады.
Қалыптастырушы бағалау: «Үш шапалақ» әдісі арқылы.
Кері байланыс: Оқушылар талдайды.
Саралау.
Қорытынды. Барлық оқушылар бір
тапсырманы орындаса да, олардың нәтижелері әртүрлі
болады. «Төрттік әдіс» Сыныптағы оқушыларға «әке», «ана», «бала» ,«дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады, сол атаулар бойынша топқа бірігіп және әке, ана, бала, дос туралы әннің бір шумағын ғана орындайды.
Критерий 3. 3-тапсырма. «Деңгейлеп оқыту» Оқу мақсаты: білу, қолдану, жинақтау Бағалау критерийлері: -Өрнектің мәнін табу; - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару; - теңдеуді шешу; А деңгейі.
1) 0,3-(а-2), мұндағы
а═0,7
C деңгейі.
Дескриптор: - өрнекті ықшамдайды, мәнін табады. - ортақ көбейткішті анықтайды, жақша сыртына шығарады. - жақшаларды ашу ережесін қолданады, теңдеуді шешеді.
Қалыптастырушы бағалау. «Сигналдар әдісі» бойынша. Барлығы дұрыс – Жасыл Бірнеше қате – Қызыл
Кері байланыс: Сендерге не қиындық тудырды? Саралау. Тапсырма. Білім деңгейі әр түрлі оқушыларға арналған тапсырмалар кіреді. |
Слайд 3
Оқулық Математика 6 сынып (Атамұра) 180-182 бет
Слайд 4
Оқулық математика 6 сынып (Атамұра) 182-бет
Слайд 5
Оқулық математика 6 сынып (Атамұра) 183-бет
Слайд 6
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 1 мин
2 мин
1 мин |
Үйге тапсырма. (деңгей бойынша) Төмен:№662 (182 бет) Орташа:№661 (184 бет) Деңгейі жоғары: №681 (185 бет)
Қорытынды. «Өрмекші торы» стратегиясы бойынша оқушылар шеңбер бойында тұрып, сұрақ қоя отырып өрмекші торын құрады.
Рефлексия
«Таңдау»
1. Мен сабақ қызықты
/ қызықсыз болды деп ойлаймын.
|
Оқулық математика 6 сынып (Атамұра) (182-185 бет )
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс; денсаулық және қауіпсіздік. |
|
Сабақ мақсаты оқушылардың қажеттіліктеріне қарай құрастырылды. Сабақта пайдаланылған саралау тәсілдері әр оқушының мақсаттарға қол жеткізуіне ықпалын тиігізеді, Келесідей саралау тәсілдері қолданылды: «Диалог және қолдау көрсету» «Тапсырма» «Қорытынды» Белсенді оқу-әдістері: «Шаттық шеңбері», «Миға шабуыл», «Филворд», «Джигсо», «Сұрақты ұстап ал», «Ойлан-жұптас-бөліс», «Төрттік әдіс» (сергіту сәтінде). Әдістер оқушылардың қызығушылықтарын оятуға, сабаққа тартуға бағытталған. |
Оқушылардың білім деңгейі туралы ақпарат алу, оқу үдерісін түзету оқушыларға кері байланыс ұсыну және оқушыларды ынталандыру үшін қалыптастырушы бағалау қолданылады. Критериалды бағалау оқу мақсаттарына сәйкес, бағалау оқытуды қолдайды, айқын анықталған. Оқушылардың білімдерін бағалап отыру үшін, қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам», «Смайликтер», «Үш шапалақ», «Бас бармақ» түрінде алынады. Кері байланыс жүргізіледі. |
Сабақ жоспары өзін-өзі тану, музыка пәндерімен байланысты құрылған. Денсаулық сақтау , қауіпсіздік ережелері сақталады. Сергіту сәті өткізіледі.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақшаларды ашу. Коэффициент 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2В Алгебралық өрнектер |
Мектеп: «Меңдіқара ауданы әкімдігі білім бөлімінің Ғ.Жұмабаев атындағы Боровской мектеп-гимназиясы» ММ |
||
|
Күні: |
Мұғалім: Минасова Балдырган Мухтаровна |
||
|
Сынып: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды бiрiктiру. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерiн білу; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: коэффициенттердi анықтап, жақшаларды ашу ережелерін ажырату; Көпшілігі: жақшаны ашу ережелерін қолданып есептер шығару; Кейбірі: Өрнектердегі жақшаны ашуда көбейтудің үлестiрiмдiлiк қасиетін, рационал сандарға амалдар қолдану ережелерін пайдаланып күрделі есептер шығара алу. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Барлығы: коэффициенттерді табады, жақшаларды ашу ережелерін ажырата алады. Көпшілігі: жақшаны ашу ережелерін қолданып есептер шығарады; Кейбірі: Өрнектердегі жақшаны ашуда көбейтудің үлестірімділік қасиетін, рационал сандарға амалдар қолдану ережелерін пайдаланып күрделі есептер шығарады. |
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: ... «жақшаларды ашу» деп аталады. Жақша алдында ... , жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз таңбаларымен жазылады. Жақша алдында ... , жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз қарама-қарсы таңбаларымен алмастырылады. Егер өрнек сан мен ... болса, онда санды ... деп атайды. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілігі бар, белсенді азаматтық ұстанымы жоғары, өзінің ісіне жауапкершілікпен қарап және топпен бірлесе отырып жоғары деңгейге қол жеткізуге ұмтылады. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану, музыка |
||
|
АКТ қолдану |
Интербелсенді тақта |
||
|
Алдыңғы білім дағдылары |
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті; Таңбалар ережесі; Ортақ көбейткіш; |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 4 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал. «Шаттық шеңбері»
Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге жақсы көңіл-күй тілеп, ыстық лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу. 1, 2, 3 санау арқылы топқа бөлу. Топ ережесін еске түсіру.
№705 есеп 185 бет Қалыптастырушы бағалау.. Интербелсенді тақтада есептің жауаптары көрсетіледі. «Бас бармақ» әдісі бойынша бір-бірін тексереді.
Кері байланыс Үй жұмысында сізге не қиындық тудырды? |
Слайд 1
Слайд 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 2 мин Топтық жұмыс 8 мин Жеке жұмыс 2 мин Жұптық жұмыс 4 мин
Сергіту сәті 2 мин Топтық жұмыс 12 мин
|
Жаңа сабақ. Филворд. (Бүгінгі сабағымызға байланысты сөздер: үлестірімділік, өрнек, коэффициент, плюс, минус, жақша ашу ...)
Оқу мақсаты: 6.2.1.5 жақшаны ашу ережелерін білу; Бағалау критерийлері:
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану
«ДЖИГСО» әдісі. Әр топқа тапсырмалар беріледі. Басында топ ішінде талдап, содан кейін басқа топтарға барып түсіндіреді. Сұрақтар болса жауап береді.
1-топ. Жақшаларды ашу. 1 жағдай Жақша ішінде алгебралық қосынды жазылған өрнектерді оған тең жақшасыз өрнектермен алмастырып түрлендіру «жақшаларды ашу» деп аталады. 1-жағдай. Жақша алдында «+» таңбасы болса, жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз таңбаларымен жазылады. a+(-b-с-d)=a-b+c-d
2-топ. Жақшаларды ашу. 2 жағдай Жақша алдында «-» таңбасы болса, жақшаны ашқанда жақша ішіндегі қосылғыштар өз қарама-қарсы таңбаларымен алмастырылады. a-(b-с+d)=a-b+c-d
3-топ. 3 жағдай. Егер жақшасы бар өрнектің құрамында санмен қатар әріп көбейткіштер де бар болса, онда көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін пайдаланып, өрнекті жақшасыз жазуға болады. 2(-4в)3в=2(-4)3ав=-24ав
4-топ. 4 жағдай. Егер өрнек сан мен бір немесе бірнеше әріптің көбейтіндісі болса, онда санды коэффициент деп атайды. 4 жағдай. а(в+с) көбейтіндісі түріндегі өрнектердегі жақшаларды ашу үшін, көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдалану керек. а(в+с)=ав+вс
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау. Топтар бір-бірін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс – қате. Сары түс – орташа Жасыл түс – өте жақсы. Кері байланыс. Мұғалім бағыт-бағдар беріп отырады..
Саралау. Диалог және қолдау көрсету. Кейбір оқушылар тапсырманы орындау барысында жан-жақты, әрі нақты көмек қажет болады. Критерий 1. 1-тапсырма. «Сұрақты ұстап ал» әдісі бойынша. Мұғалім сұрақ қойған кезде фасоль салынған қапшықты лақтырады. Бұл сұрау үдерісіне кинестикалық сипат береді және оқушыларды өз еркімен жауап беру үшін ниет білдіруге итермелейді. Жауап білмеген жағдайда басқа оқушыға лақтыруға болады.
Ауызша есеп: №659. Бағалау критерийлері: Ауызша өрнектің коэффициенттерін атау.
3ав;
-0.8mn;
Ху; -k; -4n*1,2
- -2n; -(- 2.3m); +(-5mnk); -4kl.
Дескриптор: Өрнектің коэффициенттерін атайды.
Қалыптастырушы бағалау. Смайликтер арқылы.
Кері байланыс: Оқушылар дұрыстығын тексеріп отырады.. Саралау. Қорытынды. Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады.
Критерий 2. 2-тапсырма. «Ойлан-жұптас-бөліс». Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі; бұл бүкіл топтық талқылауға ұласады. Бағалау критерийлері: Жақшаларды ашып, есептер шығару. Ойлау дағдылары: қолдану
№
660 Дескриптор: жақшаларды ашып жазады.
Қалыптастырушы бағалау: «Үш шапалақ» әдісі арқылы.
Кері байланыс: Оқушылар талдайды.
Саралау.
Қорытынды. Барлық оқушылар бір
тапсырманы орындаса да, олардың нәтижелері әртүрлі
болады. «Төрттік әдіс» Сыныптағы оқушыларға «әке», «ана», «бала» ,«дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады, сол атаулар бойынша топқа бірігіп және әке, ана, бала, дос туралы әннің бір шумағын ғана орындайды.
Критерий 3. 3-тапсырма. «Деңгейлеп оқыту» Оқу мақсаты: білу, қолдану, жинақтау Бағалау критерийлері: -Өрнектің мәнін табу; - ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару; - теңдеуді шешу; А деңгейі.
1) 0,3-(а-2), мұндағы
а═0,7
C деңгейі.
Дескриптор: - өрнекті ықшамдайды, мәнін табады. - ортақ көбейткішті анықтайды, жақша сыртына шығарады. - жақшаларды ашу ережесін қолданады, теңдеуді шешеді.
Қалыптастырушы бағалау. «Сигналдар әдісі» бойынша. Барлығы дұрыс – Жасыл Бірнеше қате – Қызыл
Кері байланыс: Сендерге не қиындық тудырды? Саралау. Тапсырма. Білім деңгейі әр түрлі оқушыларға арналған тапсырмалар кіреді. |
Слайд 3
Оқулық Математика 6 сынып (Атамұра) 180-182 бет
Слайд 4
Оқулық математика 6 сынып (Атамұра) 182-бет
Слайд 5
Оқулық математика 6 сынып (Атамұра) 183-бет
Слайд 6
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 1 мин
2 мин
1 мин |
Үйге тапсырма. (деңгей бойынша) Төмен:№662 (182 бет) Орташа:№661 (184 бет) Деңгейі жоғары: №681 (185 бет)
Қорытынды. «Өрмекші торы» стратегиясы бойынша оқушылар шеңбер бойында тұрып, сұрақ қоя отырып өрмекші торын құрады.
Рефлексия
«Таңдау»
1. Мен сабақ қызықты
/ қызықсыз болды деп ойлаймын.
|
Оқулық математика 6 сынып (Атамұра) (182-185 бет )
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс; денсаулық және қауіпсіздік. |
|
Сабақ мақсаты оқушылардың қажеттіліктеріне қарай құрастырылды. Сабақта пайдаланылған саралау тәсілдері әр оқушының мақсаттарға қол жеткізуіне ықпалын тиігізеді, Келесідей саралау тәсілдері қолданылды: «Диалог және қолдау көрсету» «Тапсырма» «Қорытынды» Белсенді оқу-әдістері: «Шаттық шеңбері», «Миға шабуыл», «Филворд», «Джигсо», «Сұрақты ұстап ал», «Ойлан-жұптас-бөліс», «Төрттік әдіс» (сергіту сәтінде). Әдістер оқушылардың қызығушылықтарын оятуға, сабаққа тартуға бағытталған. |
Оқушылардың білім деңгейі туралы ақпарат алу, оқу үдерісін түзету оқушыларға кері байланыс ұсыну және оқушыларды ынталандыру үшін қалыптастырушы бағалау қолданылады. Критериалды бағалау оқу мақсаттарына сәйкес, бағалау оқытуды қолдайды, айқын анықталған. Оқушылардың білімдерін бағалап отыру үшін, қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам», «Смайликтер», «Үш шапалақ», «Бас бармақ» түрінде алынады. Кері байланыс жүргізіледі. |
Сабақ жоспары өзін-өзі тану, музыка пәндерімен байланысты құрылған. Денсаулық сақтау , қауіпсіздік ережелері сақталады. Сергіту сәті өткізіледі.
|
шағым қалдыра аласыз







