|
Сынып: 3 «Ә» Пәні: Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Жақсы деген немене,жаман деген немене? |
Мектеп: С.Н.Имашев атындағы жалпы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Марданова Альбина Нәсіпқалиқызы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.9.1 Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы:Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты табады және ақпаратты сызба түрінде көрсетеді Көбісі:Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты тауып ақпаратты сызба түрінде көрсетеді және түрлі мысалдар келтіреді Кейбірі: Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты тауып ақпаратты сызба түрінде көрсете отырып,түрлі мысалдар келтіреді және оны өмірмен байланыстырады |
|||
|
Бағалау критерийі |
-Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты табады -ақпаратты сызба түрінде көрсетеді
|
|||
|
Ойлау деңгейлерінің |
Білу, түсіну, қолдану |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық сын тұрғысынан ойлау.Қарым-қатынас жасау қабілеті. Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
|||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сабақ мақсаты бойынша бастапқы білімдері өткен сыныптарда қалыптасқан |
|||
|
АКТ дағдыларының дамуы |
Слайд,бейнежазба,суреттер |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|||
|
Сабақтың жоспары |
||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Білу Түсіну |
«Ашық хат» әдісі Үй тапсырмасын қайталау мақсатында «Ашық хат» әдісі Үй тапсырмасын қайталау мақсатында сұрақ жазылған 3 түсті конвертті оқушыларға ұсынамын. Ішіндегі сұрақтарға жауап беріп,түстері бойынша топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ 3-топ «Пазл» әдісі Жаңа тақырыпты ашу мақсатында топтарға қима суреттер беремін. Сол қима суреттерді біріктіріп.желімдеп оны топ ішінде талқылайды және топ болып ортаға шығып түсіндіреді -Бұл қима суреттерді құрастырғанда нені байқауға болады? Адам бойында кезлесетін қандай қасиеттерді көруге болады? (Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді көруге болады) Сонда балалар бүгін біз «жақсы деген немене,жаман деген немене» деген тақырыпта ой өрбітетін боламыз. -Оқушылар сендердің ойларыңша жақсы деген немене,жаман деген немене? (Ж) «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі 1.Ойлан: Оқушылар сұрақ бойынша жеке ойланады 2.Жұптас: Қасындағы жұбына өз жауабын айтады 3.Бөліс: Жұптар ақылдасып өз ойларын ортаға салады. Жауаптарын күн күлтешесіне орналастырады Жақсы(Сары күлтеше) Жаман(Қоңыр күлтеше) Дескриптор: -Берілген тапсырма бойынша жеке ойланады -Жұбымен ақылдаса отырып,ортада ой бөліседі. -Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді ажыратады. ҚБ «Жұлдыздар жарқырайды» әдісі Жарайсың! Тамаша! Сен керемет ой айттың! |
Смайликтер Конверттер,үлестірмелі қағаздар Қима суреттер,желім Күн сәлесінің суреті |
||
|
Қолдану Сабақтың соңы Жинақтау |
(Т) «Көремін,естимін,сеземін» сызбасы Интербелсенді тақтадан «Жақсылық пен жамандық» атты ертегіні бейнежазба түрінде көрсетемін. Кейін 3 топтың оқушылары «көремін», «естимін», «сеземін» сызбасының бір-бір қырын қарайды,содан кейін көрген,естіген,сезгендері бойынша ойларын жазады. Әр топ өздерінің жұмыстарына таныстырылым жасайды. (Бұл тапсырма арқылы оқушылардың коммунмкативтік дағдылары яғни тыңдалым,айтылым,жазылым дағдылары қалыптасады. Және де көру,есте сақтау,сезу қасиеттері артады)
Көремін Естимін
Сеземін Дескриптор: -Оқушылар бейнежазбаны көреді; -ертегі желісі бойынша көргенін,естігенін,сезгенін жазады. ҚБ «Бас бармақ» әдісі Саралау тапсырмалары: Тапсырманы орындау барысында әр оқушының ойлау деңгейінің әртүрлі болатындығын ескере отырып,әр оқушыға өз мүмкіндігі бойынша қолдау мақсатында саралау тапсырмалары беріледі. 1.Мұғалім көп қажет ететін оқушыларға: «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттер беріліп оларды адамның жақсы,жаман қасиеттеріне жиындап біріктіреді. Дескриптор: - Суреттерді анықтап қарайды. - Суреттер бойынша адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді ажыратады. 2.Мұғалім көмегін аз қажет ететін оқушыларға «Венн» диаграммасы Жақсы және жаман қасиеттердердің ерекшеліктері мен ұқсастықтарын ажыратып жазу Дескриптор: - Адам бойында кездесетін жақсы және жаман қаситтерін біледі - Жақсы,жаман қасиеттердің айырмашылығы мен ұқсастықтарын ажыратады. 3.Мұғалім көмегін қажет етпейтін оқушыларға «Кім жылдам» әдісі Бұл әдіс бойынша оқушылар адам бойында кездесетін мінез-құлықтар туралы мақал-мәтелдер айту Дескриптор: -Адам бойындағы кездесетін мінез-құлықтарды біледі -Өздері білетін мінез-құлық туралы мақал-мәтелдерді айтады ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек «Жамандықтан арыл» ойыны Әр оқушы өз бойындағы жаман қасиетті ақ қағазға жазып,ол қасиетін арылу мақсатында умаждап себетке тастайды. «Кері байланыс»
«
« «минус»-«қолымнан келмейді» немесе «түсініксіз» болып тұр деген ойларын жазады
|
Бейнежазба |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсы деген немене? Жаман деген немене? 3-сынып
|
Сынып: 3 «Ә» Пәні: Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Жақсы деген немене,жаман деген немене? |
Мектеп: С.Н.Имашев атындағы жалпы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Марданова Альбина Нәсіпқалиқызы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.9.1 Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы:Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты табады және ақпаратты сызба түрінде көрсетеді Көбісі:Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты тауып ақпаратты сызба түрінде көрсетеді және түрлі мысалдар келтіреді Кейбірі: Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты тауып ақпаратты сызба түрінде көрсете отырып,түрлі мысалдар келтіреді және оны өмірмен байланыстырады |
|||
|
Бағалау критерийі |
-Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дерексөздерден,әдеби кітаптардан,мультфильмнен нақты ақпаратты табады -ақпаратты сызба түрінде көрсетеді
|
|||
|
Ойлау деңгейлерінің |
Білу, түсіну, қолдану |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық сын тұрғысынан ойлау.Қарым-қатынас жасау қабілеті. Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
|||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сабақ мақсаты бойынша бастапқы білімдері өткен сыныптарда қалыптасқан |
|||
|
АКТ дағдыларының дамуы |
Слайд,бейнежазба,суреттер |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|||
|
Сабақтың жоспары |
||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Білу Түсіну |
«Ашық хат» әдісі Үй тапсырмасын қайталау мақсатында «Ашық хат» әдісі Үй тапсырмасын қайталау мақсатында сұрақ жазылған 3 түсті конвертті оқушыларға ұсынамын. Ішіндегі сұрақтарға жауап беріп,түстері бойынша топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ 3-топ «Пазл» әдісі Жаңа тақырыпты ашу мақсатында топтарға қима суреттер беремін. Сол қима суреттерді біріктіріп.желімдеп оны топ ішінде талқылайды және топ болып ортаға шығып түсіндіреді -Бұл қима суреттерді құрастырғанда нені байқауға болады? Адам бойында кезлесетін қандай қасиеттерді көруге болады? (Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді көруге болады) Сонда балалар бүгін біз «жақсы деген немене,жаман деген немене» деген тақырыпта ой өрбітетін боламыз. -Оқушылар сендердің ойларыңша жақсы деген немене,жаман деген немене? (Ж) «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі 1.Ойлан: Оқушылар сұрақ бойынша жеке ойланады 2.Жұптас: Қасындағы жұбына өз жауабын айтады 3.Бөліс: Жұптар ақылдасып өз ойларын ортаға салады. Жауаптарын күн күлтешесіне орналастырады Жақсы(Сары күлтеше) Жаман(Қоңыр күлтеше) Дескриптор: -Берілген тапсырма бойынша жеке ойланады -Жұбымен ақылдаса отырып,ортада ой бөліседі. -Адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді ажыратады. ҚБ «Жұлдыздар жарқырайды» әдісі Жарайсың! Тамаша! Сен керемет ой айттың! |
Смайликтер Конверттер,үлестірмелі қағаздар Қима суреттер,желім Күн сәлесінің суреті |
||
|
Қолдану Сабақтың соңы Жинақтау |
(Т) «Көремін,естимін,сеземін» сызбасы Интербелсенді тақтадан «Жақсылық пен жамандық» атты ертегіні бейнежазба түрінде көрсетемін. Кейін 3 топтың оқушылары «көремін», «естимін», «сеземін» сызбасының бір-бір қырын қарайды,содан кейін көрген,естіген,сезгендері бойынша ойларын жазады. Әр топ өздерінің жұмыстарына таныстырылым жасайды. (Бұл тапсырма арқылы оқушылардың коммунмкативтік дағдылары яғни тыңдалым,айтылым,жазылым дағдылары қалыптасады. Және де көру,есте сақтау,сезу қасиеттері артады)
Көремін Естимін
Сеземін Дескриптор: -Оқушылар бейнежазбаны көреді; -ертегі желісі бойынша көргенін,естігенін,сезгенін жазады. ҚБ «Бас бармақ» әдісі Саралау тапсырмалары: Тапсырманы орындау барысында әр оқушының ойлау деңгейінің әртүрлі болатындығын ескере отырып,әр оқушыға өз мүмкіндігі бойынша қолдау мақсатында саралау тапсырмалары беріледі. 1.Мұғалім көп қажет ететін оқушыларға: «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттер беріліп оларды адамның жақсы,жаман қасиеттеріне жиындап біріктіреді. Дескриптор: - Суреттерді анықтап қарайды. - Суреттер бойынша адам бойындағы жақсы және жаман қасиеттерді ажыратады. 2.Мұғалім көмегін аз қажет ететін оқушыларға «Венн» диаграммасы Жақсы және жаман қасиеттердердің ерекшеліктері мен ұқсастықтарын ажыратып жазу Дескриптор: - Адам бойында кездесетін жақсы және жаман қаситтерін біледі - Жақсы,жаман қасиеттердің айырмашылығы мен ұқсастықтарын ажыратады. 3.Мұғалім көмегін қажет етпейтін оқушыларға «Кім жылдам» әдісі Бұл әдіс бойынша оқушылар адам бойында кездесетін мінез-құлықтар туралы мақал-мәтелдер айту Дескриптор: -Адам бойындағы кездесетін мінез-құлықтарды біледі -Өздері білетін мінез-құлық туралы мақал-мәтелдерді айтады ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек «Жамандықтан арыл» ойыны Әр оқушы өз бойындағы жаман қасиетті ақ қағазға жазып,ол қасиетін арылу мақсатында умаждап себетке тастайды. «Кері байланыс»
«
« «минус»-«қолымнан келмейді» немесе «түсініксіз» болып тұр деген ойларын жазады
|
Бейнежазба |
||
шағым қалдыра аласыз


