Бекітілді: _______________
|
Мектеп: |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Сафиева М |
|
|
Күні: |
18.09.2023 |
|
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны:31 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Жақсылық жасап жарысайық |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Оқушыларды
адалдыққа, шыншылдыққа тәрбиелеу, өзімшілдіктен, менмендіктен тағы
басқа жаман әдеттерден аулақ жүруге
үйрету. |
|
|
Құдылықтарға баулу |
Өмір бойы оқу, Қазастандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал туғызу «Сенің есімің» жаттығуы. Мақсаты: топ ішінде жағымды атмосфера қалыптастыру, өздерін жоғары бағалауға дағдыландыру. |
Әр оқушы нақыл сөздің мағынасын аша отырып, тақырыптың атауын біледі. |
ҚБ Мадақтау, қолдау |
Парақ |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Мұғалім:
Мұғалім: Балалар, сіздер
дос болу, адалдықтың деген не екенін білесіздер ме? Әрине,
білесіздер, дос болмайтын ешбір адам болмайды, иә?! Ендеше осы
сыныпта дос бар ма екенін дәлелдейік, ол үшін қазір біз 2 - топқа
бөліп, дос туралы пікір таластырамыз және өз күшімізді
тексерелік. Оқушыларға екі түрлі мәтіннің алғашқы абзацтары беріледі. Оқушылар топпен бірлесіп мәтіндерді жалғастырады. «Қарлығаш пен дәуіт» және «Аю мен тышқан». Ойын-жаттығу. Жоғарыда айтылған ойды бекіту мақсатында «Мейірімді жүрек» атты ойын ұйымдастыру. Оқушыларға қатты қағаздан әдемі етіп жасалған түрлі кескіндердің (гүлдің, жүрекшенің, көбелектің) үлгісі таратылып беріледі. Әр оқушы қасындағы көршісінің жақсы қасиеттерін білдіретін сөздерді айтып, сыйға тартады. |
Тақырыпқа назар аударады. Сұрақтарға жауап береді. Мүмкін жауаптар:
Адал дос
дегеніміз - өтірік айтпайтын, шындықты жақтайтын, досын ешқашанда
ұятқа қалдырмайтын, барлық уақытта қандай жағдай болмасын қол ұшын
беріп көқмектесетін, қашан да қасынан табылатын, барын бөлісетін
нағыз жолдас. Мәтінді жалғастырады. Талдайды.Өз ойын қосады. Мұғалімнің қойған сұрақтарына да жауап іздейді. Оқушылар жылы сөздерімен парталас оқушыға кесіндерді тарту етеді. |
ҚБ: «Комплименттер бұрқасыны» ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Слайд Қима қағаздар Суреттер Мәтін Слайд
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Жүректен
жүрекке» шеңбері. Қорытындылау |
Шеңберге тұрып,
өз отбасыларының жақсы қасиеттері жайлы айтып, шеңбер ішімен
жүреді. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсылық жасап жарысайық.
Жақсылық жасап жарысайық.
Бекітілді: _______________
|
Мектеп: |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Сафиева М |
|
|
Күні: |
18.09.2023 |
|
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны:31 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Жақсылық жасап жарысайық |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Оқушыларды
адалдыққа, шыншылдыққа тәрбиелеу, өзімшілдіктен, менмендіктен тағы
басқа жаман әдеттерден аулақ жүруге
үйрету. |
|
|
Құдылықтарға баулу |
Өмір бойы оқу, Қазастандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал туғызу «Сенің есімің» жаттығуы. Мақсаты: топ ішінде жағымды атмосфера қалыптастыру, өздерін жоғары бағалауға дағдыландыру. |
Әр оқушы нақыл сөздің мағынасын аша отырып, тақырыптың атауын біледі. |
ҚБ Мадақтау, қолдау |
Парақ |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Мұғалім:
Мұғалім: Балалар, сіздер
дос болу, адалдықтың деген не екенін білесіздер ме? Әрине,
білесіздер, дос болмайтын ешбір адам болмайды, иә?! Ендеше осы
сыныпта дос бар ма екенін дәлелдейік, ол үшін қазір біз 2 - топқа
бөліп, дос туралы пікір таластырамыз және өз күшімізді
тексерелік. Оқушыларға екі түрлі мәтіннің алғашқы абзацтары беріледі. Оқушылар топпен бірлесіп мәтіндерді жалғастырады. «Қарлығаш пен дәуіт» және «Аю мен тышқан». Ойын-жаттығу. Жоғарыда айтылған ойды бекіту мақсатында «Мейірімді жүрек» атты ойын ұйымдастыру. Оқушыларға қатты қағаздан әдемі етіп жасалған түрлі кескіндердің (гүлдің, жүрекшенің, көбелектің) үлгісі таратылып беріледі. Әр оқушы қасындағы көршісінің жақсы қасиеттерін білдіретін сөздерді айтып, сыйға тартады. |
Тақырыпқа назар аударады. Сұрақтарға жауап береді. Мүмкін жауаптар:
Адал дос
дегеніміз - өтірік айтпайтын, шындықты жақтайтын, досын ешқашанда
ұятқа қалдырмайтын, барлық уақытта қандай жағдай болмасын қол ұшын
беріп көқмектесетін, қашан да қасынан табылатын, барын бөлісетін
нағыз жолдас. Мәтінді жалғастырады. Талдайды.Өз ойын қосады. Мұғалімнің қойған сұрақтарына да жауап іздейді. Оқушылар жылы сөздерімен парталас оқушыға кесіндерді тарту етеді. |
ҚБ: «Комплименттер бұрқасыны» ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Слайд Қима қағаздар Суреттер Мәтін Слайд
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Жүректен
жүрекке» шеңбері. Қорытындылау |
Шеңберге тұрып,
өз отбасыларының жақсы қасиеттері жайлы айтып, шеңбер ішімен
жүреді. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
шағым қалдыра аласыз














