Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 7-сабақ
Н37-63
|
Бөлім: |
Адам |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қанайналым жүйесі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.4 қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 3.2.3.5 адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қан айналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттай алады. Көптеген оқушылар: адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын сипаттай алады. Кейбір оқушылар: қан айналым жүйесін шынықтырудың жолдарын атай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Созылып оңға бір, Созылып солға бір. Иіліп алдыға, Шалқаям артқа бір. Отырсаң ұзақтау, Жаттығу қажет бір. Өткен тақырыпқа шолу және жаңа тақырыпты ашу «Серпілген сауалдар» әдісімен өтеді: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? - Тыныс алуға нелер көмектеседі? - Тыныс алу және шығару кезінде көкетте болатын өзгерісті айтып бер. - Терең тыныс алу мен қалыпты тыныс алуды қалай ажыратамыз? -Тыныс алу мүшелерін ата. - Тыныс алғандағы ауаның жүріп өтетін жолдарын айт. -Ағзада ауа қандай жолдардан өтеді? Тыныс алу және шығару кезінде көкетте болатын өзгерісті түсіндір. -Терең тыныс шығарудың көлемі қандай болады? -Біз неліктен түшкіреміз, жөтелеміз? -Оттек ағзамызға қалай келеді? -Қоректік заттар ше? -Қалдық заттар мен көмірқышқыл газ ағзадан қалай шығарылады? - Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болады деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Допты қағып алады. Сұраққа жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
доп |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Жүрек, көктамыр, күретамыр, қылтамыр. Ә) Суретпен жұмыс. Сұрақтарға жауап бер. -Көбінесе жүректі моторға теңейді. Мұндай салыстыру қалай пайда болды? -Адам ағзасында жүрек қайда орналасқан? - Адамны ң жүрегі шамамен өзінің жұдырығының көлеміндей. Неліктен үлкен әрі, бойы биік адамның жүрегі бойы аласа адамның жүрегіне қарағанда үлкенірек болады?
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қанайналым мүшелерін шынықтыру жолдарын қарастыр. Сергіту сәтінде «Ертегілер» әніне билейді.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Бақылау» әдісімен жүзеге асырылады. А) Зертте. -Қан айналым мүшелері ағзамызда қайда орналасқан? Қорытынды жаса. Ә) Ойлан. -Жүрегі тас төбесіне шықты деген нені білдіреді? |
- Сөздікті жаттайды. - Қанайналым жүйесі мүшелерін атайды, сипаттайды.
Билеп сергиді.
Бақылайды. Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді. |
Дескриптор: - Қанайналым жүйесі мүшелерін атайды-2балл. Күретамырдың ағзадағы орнын анықтап, сипаттайды -2балл. Көктамырдың ағзадағы орнын анықтап, сипаттайды -2балл. Қылтамырдың ағзадағы орнын анықтап, сипаттайды -2 балл. Дескриптор: - Қан айналым мүшелері ағзамызда қайда орналасқанын айтады-1балл. - Жүрегі тас төбесіне шықты деген тіркес, қатты уайымдады» дегенді білдіретінін айтад-1балл. |
Оқулық сурет Оқулық бақылауға қажетті құралдар |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 8-сабақ
|
Бөлім: |
Адам |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қанайналым жүйесінің жұмысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.3 тыныс алу жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; 3.2.3.4 қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қан айналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттай алады. Көптеген оқушылар: адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын сипаттай алады. Кейбір оқушылар: тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бере алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу және жаңа тақырыпты ашу «Жедел жауап» әдісімен өтеді: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? - Қанайналым жүйесінің мүшелерін ата. - Бұл жүйе неліктен қанайналым жүйесі деп аталады? - «Қан айналысы» тіркесінің мағынасын түсіндір. - Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болады деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алимбекова Мөлдір МэлсқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз жаратылыстану 3 сынып 13 апта
Тақырып бойынша 31 материал табылды
жаратылыстану 3 сынып 13 аптаМатериал туралы қысқаша түсінік
жаратылыстану 3 сынып 13 апта
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Жаратылыстану 7-сабақ Н37-63
Сабақтың барысы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Жаратылыстану 8-сабақ
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














