|
Білім беру ұйымының атауы |
"Қ. Сәтбаев атындағы №48 жалпы білім беретін мектеп" |
|||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досмайлова Жанар Онласыновна |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Жануарлар қалай көбейеді? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.3.-жануарлардың көбею жолдарын
түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлар класының өкілдерін ажыратуды біледі |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық дайындық.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
|
Оқушылар бірге айтады. |
«Комментарий» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
|
||||||
|
4 минут |
Өткен тақырыпқа шолу «Сиқырлы ұяшық» ойыны бойынша өткен сабақты қайталау.
- Ендеше бүгінгі сабақта жануарлардың көбею жолдарымен танысамыз. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. |
Оқушы «Сиқырлы ұяшық» ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді.
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді,мысалдар келтіреді. (1балл)
Сабақтың тақырыбы,мақса-тымен таныстыру. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
«Сиқырлы ұяшық» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/62219420
|
||||||
|
Сабақтың ортасы
5 минут |
ОД:білу және түсіну (ҰЖ)«Ой қозғау» әдісі -Қандай жануарлар төлдейді?Олар төлін немен асырайды? -Қандай жануарлар жұмыртқа салады? « Жануарлар қалай көбейеді?» видеоролигін көрсету. Видеороликтен кейін талқыланатын сұрақтар: - Видеоролик не туралы? - Жануарлар қалай көбейеді? |
Видеоролик көру |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Видеоролик «Білім класс» 9-сабақ |
||||||
|
8 минут |
ОД:қолдану (ТЖ) 1- тапсырма Жануарлардың даму сатысын сызбаға түсір және оны дәлелде.
|
Оқушылар топта талқылап, жауаптарын жазады және дәлелдейді.
Дескриптор: - Жануарлардың даму сатысын сызбаға түсіреді. (1-балл) - Жасаған жұмыстарын қорғайды. (1-балл) |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Оқулық, суреттер
|
||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті
|
Оқушылар сергіту сәтін жасайды.
|
|
Сергіту сәті
|
||||||
|
7 минут |
ОД: жинақтау «Ия мен жоқ» әдісі (ЖЖ) 2-тапсырмада кестеге жануарлардың көбею жолдарын анықтап толтырады.
|
Оқушылар жұпта кестені толтырады. Дескриптор: - Сүтқоректілердің көбею жолдарын бііледі.(1-балл) - Құстардың көбею жолдарын біледі. (1-балл) - Бунақденелілердің көбею жолдарын бііледі.(1-балл) - Балықтардың көбею жолын бііледі.(1-балл) - Бауырмен жорғалаушылардың көбею жолдарын бііледі.(1-балл) |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Оқулық, кесте №1 |
||||||
|
7 минут |
ОД:талдау (ӨЖ) 3-тапсырма «Жалғасын тап» ойыны.
ҚБ: Жануарлар қалай көбейеді? Сәйкестендір.
|
Оқушылар жануарлардың көбею жолдарын сәйкестендіреді. Дескриптор: - жануарлардың кө-бею жолдарын дұрыс сәйкестендіреді. (1балл) |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Оқулық, кесте №2 |
||||||
|
5 минут |
ОД:бағалау «Кім білгір?» ойыны. Берілген жауаптардан дұрысын тап. Қорық бұл-.... А) Жануарлар бағы Ә) Өсімдіктер өсетін жер Б) Арнайы аумақ Қорықтағы өсімдіктерді... А) жұлуға болады Ә) су құюға болады Б) зиян келтіруге болмайды |
Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген жауаптардан дұрысын тауып, дәлелдеуі керек. Дескриптор: - Берілген жауаптардан дұрысын табады. (1-балл) |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
«Кім білгір?» ойыны. |
||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
Формативті
бағалау Үйге тапсырма: Қазақстандағы қорықтар туралы мәлімет жаз. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
Барлығы 10 балл Мадақтау, өзін-өзі бағалау, кері байланыс жасау. |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану. №9 сабақ. Жануарлар қалай көбейеді?
Жаратылыстану. №9 сабақ. Жануарлар қалай көбейеді?
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Қ. Сәтбаев атындағы №48 жалпы білім беретін мектеп" |
|||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досмайлова Жанар Онласыновна |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Жануарлар қалай көбейеді? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.3.-жануарлардың көбею жолдарын
түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлар класының өкілдерін ажыратуды біледі |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық дайындық.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
|
Оқушылар бірге айтады. |
«Комментарий» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
|
||||||
|
4 минут |
Өткен тақырыпқа шолу «Сиқырлы ұяшық» ойыны бойынша өткен сабақты қайталау.
- Ендеше бүгінгі сабақта жануарлардың көбею жолдарымен танысамыз. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. |
Оқушы «Сиқырлы ұяшық» ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді.
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді,мысалдар келтіреді. (1балл)
Сабақтың тақырыбы,мақса-тымен таныстыру. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
«Сиқырлы ұяшық» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/62219420
|
||||||
|
Сабақтың ортасы
5 минут |
ОД:білу және түсіну (ҰЖ)«Ой қозғау» әдісі -Қандай жануарлар төлдейді?Олар төлін немен асырайды? -Қандай жануарлар жұмыртқа салады? « Жануарлар қалай көбейеді?» видеоролигін көрсету. Видеороликтен кейін талқыланатын сұрақтар: - Видеоролик не туралы? - Жануарлар қалай көбейеді? |
Видеоролик көру |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Видеоролик «Білім класс» 9-сабақ |
||||||
|
8 минут |
ОД:қолдану (ТЖ) 1- тапсырма Жануарлардың даму сатысын сызбаға түсір және оны дәлелде.
|
Оқушылар топта талқылап, жауаптарын жазады және дәлелдейді.
Дескриптор: - Жануарлардың даму сатысын сызбаға түсіреді. (1-балл) - Жасаған жұмыстарын қорғайды. (1-балл) |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Оқулық, суреттер
|
||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті
|
Оқушылар сергіту сәтін жасайды.
|
|
Сергіту сәті
|
||||||
|
7 минут |
ОД: жинақтау «Ия мен жоқ» әдісі (ЖЖ) 2-тапсырмада кестеге жануарлардың көбею жолдарын анықтап толтырады.
|
Оқушылар жұпта кестені толтырады. Дескриптор: - Сүтқоректілердің көбею жолдарын бііледі.(1-балл) - Құстардың көбею жолдарын біледі. (1-балл) - Бунақденелілердің көбею жолдарын бііледі.(1-балл) - Балықтардың көбею жолын бііледі.(1-балл) - Бауырмен жорғалаушылардың көбею жолдарын бііледі.(1-балл) |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Оқулық, кесте №1 |
||||||
|
7 минут |
ОД:талдау (ӨЖ) 3-тапсырма «Жалғасын тап» ойыны.
ҚБ: Жануарлар қалай көбейеді? Сәйкестендір.
|
Оқушылар жануарлардың көбею жолдарын сәйкестендіреді. Дескриптор: - жануарлардың кө-бею жолдарын дұрыс сәйкестендіреді. (1балл) |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
Оқулық, кесте №2 |
||||||
|
5 минут |
ОД:бағалау «Кім білгір?» ойыны. Берілген жауаптардан дұрысын тап. Қорық бұл-.... А) Жануарлар бағы Ә) Өсімдіктер өсетін жер Б) Арнайы аумақ Қорықтағы өсімдіктерді... А) жұлуға болады Ә) су құюға болады Б) зиян келтіруге болмайды |
Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген жауаптардан дұрысын тауып, дәлелдеуі керек. Дескриптор: - Берілген жауаптардан дұрысын табады. (1-балл) |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
«Кім білгір?» ойыны. |
||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
Формативті
бағалау Үйге тапсырма: Қазақстандағы қорықтар туралы мәлімет жаз. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
Барлығы 10 балл Мадақтау, өзін-өзі бағалау, кері байланыс жасау. |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз




















