Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тоқсанбаева АК |
|
|
Сынып: 2ә |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Магнит не үшін керек? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.6.1 - магниттерді қолдану аясын сипаттау; 2.1.2.7 - эксперимент жүргізу және оның нәтижелерінкестеге түсіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: магниттерді қолдану аясын сипаттай алады. Көптеген оқушылар: магниттік қасиеттері бар заттарды анықтай алады. Кейбір оқушылар: қарапайым магнит пен электрлі магниттердің ерекшелігін айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: - Суреттерде не берілген? -Магнит деген не? Қандай құрал? -Магнит не үшін қолданылады? -Қандай заттардың магниттік қасиеті болады? -Үйде қандай түрлері бар? -Ендеше бүгінгі сабағымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар? |
|
«Ауызша мадақтау» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 12 мин 1 мин 11 мин |
(Д) 1- тапсырма «Зерттеу» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Қандай магнит күштірек: үлкен магнит пе, кіші магнит пе? Зертте. -Магнитті күнделікті өмірде тағы қандай жағдайда пайдаланар едің? Дескриптор: - Магниттерді салыстырады, өз пікірін айтады. Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Көтергіш крандарда неге қарапайым магнит емес, электр магнит қолданылады? Сергіту сәтінде сергіту жаттығуларын жасайды. Ормандағы аюдың Құлпынайы көп екен. Теріп-теріп алайық, Қалтамызға салайық. (Д) 2- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Мәтінді оқып таныс. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қой. Қойылған сұрақтарға жауап бер. Дескриптор: - Мәтінді оқып танысады. - Сұрақтарға жауап береді. |
- Магниттерді салыстырады, өз пікірін айтады. Жаттығу жасайды. - Мәтінді оқып танысады. - Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Үлкен, кіші магниттер Оқулық |
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану "Магнит не үшін керек?" 2 сынып
Жаратылыстану "Магнит не үшін керек?" 2 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тоқсанбаева АК |
|
|
Сынып: 2ә |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Магнит не үшін керек? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.6.1 - магниттерді қолдану аясын сипаттау; 2.1.2.7 - эксперимент жүргізу және оның нәтижелерінкестеге түсіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: магниттерді қолдану аясын сипаттай алады. Көптеген оқушылар: магниттік қасиеттері бар заттарды анықтай алады. Кейбір оқушылар: қарапайым магнит пен электрлі магниттердің ерекшелігін айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: - Суреттерде не берілген? -Магнит деген не? Қандай құрал? -Магнит не үшін қолданылады? -Қандай заттардың магниттік қасиеті болады? -Үйде қандай түрлері бар? -Ендеше бүгінгі сабағымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар? |
|
«Ауызша мадақтау» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 12 мин 1 мин 11 мин |
(Д) 1- тапсырма «Зерттеу» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Қандай магнит күштірек: үлкен магнит пе, кіші магнит пе? Зертте. -Магнитті күнделікті өмірде тағы қандай жағдайда пайдаланар едің? Дескриптор: - Магниттерді салыстырады, өз пікірін айтады. Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Көтергіш крандарда неге қарапайым магнит емес, электр магнит қолданылады? Сергіту сәтінде сергіту жаттығуларын жасайды. Ормандағы аюдың Құлпынайы көп екен. Теріп-теріп алайық, Қалтамызға салайық. (Д) 2- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Мәтінді оқып таныс. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қой. Қойылған сұрақтарға жауап бер. Дескриптор: - Мәтінді оқып танысады. - Сұрақтарға жауап береді. |
- Магниттерді салыстырады, өз пікірін айтады. Жаттығу жасайды. - Мәтінді оқып танысады. - Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Үлкен, кіші магниттер Оқулық |
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















