«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Р.Тоқатаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітемін»
_________
Мектеп директоры
------------ .. Ашық сабақ
Тақырыбы: Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар.

Дене шынықтыру пән мұғалімі: Бану ---------------
2 «А» сынып
«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«Р.Тоқатаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Орта білім беру ұйымдарының педогогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар
|
Бөлім |
7-бөлім Ойын арқылы әлеуметтік дағдылар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Бану-------- |
|
|
Күні: |
10.04.2025ж |
|
|
Сынып: 2 А |
Қатысушылар саны:. Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.2 Дене дамуы үшін қарастырылған түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қозғалыстарды қалай орындау керек екендігін білу және түсіну 2.2.4.4 Бірқатар дене жаттығуларына қатысқан кезде ережелерді және құрылымдық тәсілдерді білетінін қолдану және пайдалану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 15минут |
Ұйымдастыру Әуен арқылы оқушылар спорт залға жаттығулар жасау арқылы жеке - жеке кіреді. Зeйнiндepiн cабаққа шoғыpландыру «Сабақ беру үйреншікті жай шеберлік емес, ол үнемі жаңадан жаңаны табатын өнер» Ж.Аймауытов Балалардың көңіл күйлері қандай екендерін білу . Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін «Миға шабуыл» әдici Техника қауіпсіздігін ескерту. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Саптық жаттығулар: 1.Оңға бұрыл! 2.Солға бұрыл! 3.Кері айнал! 4.Секіріспен кері айнал! 5.Оңға! Жүру жаттығулары: а) қол жоғары, аяқтың ұшымен жүріп бас! ә) қол желкеде, өкшемен жүріп бас! б) қол белде, табанның сыртымен және ішкі жағымен бас! в) қол алда, жартылай отырып бас! г) қол еркін, толық отырып бас! ғ) Ысқырық бойынша жоғарыға секіріп,қолды соғу
ЖДЖ орындауын және Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.
|
Сапта бір түзу сызықпен тұрады.
Оқушылар тақырыпты анықтайды. Мақсатты айтады.
Жаттығуды орындау Бой жазу және ЖДЖ жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.
|
«Суреттер сөйлейді»
|
Асқат Әлимов «Интербелсенді әдістерді қолдану» Алматы. «5 әдістен- 50 әдіске» әдістемелік жинақ Дене шынықтыруды оқытудың денені салауатты шынықтыру, спорттық-спецификалық қозғалу, техникалық қауіпсіздік дағдылары мен дене бітімі қабілеттерін меңгеруге бағытталған ӘНХ басшылыққа алу, https://www.youtube.com/watch?v=aVli4VCB2i0 бой жазу жаттығулары сілтемесі Жалпы дамыту жаттығулар сілтемесі |
|
Сабақ тың ортасы 25 минут |
«Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар» Барлық эстафеталық ойындар адам денсаулығы үшін маңызды әрі көңілді. Оқушы тез, тура жүгіру кезінде бар күшін салуға дағдыланады. Шапшаң епті қимылдауға үйренеді. Ұйымшыл болып, команда мүддесі үшін жақсы нәтиже көрсетуге тырысады. Айналаны бағдарлап аз уақытта өзінің және қарсыласының әрекетін байқап үлгереді. Сонымен қатар ойыншының икемділігі мен төзімділік қабілеттері арта түседі. Эстафеталық ойындар — бұл командалық ойындар, мұнда әрбір қатысушы кезекпен тапсырмаларды орындап, соңында жеңіс үшін ең жоғары нәтиже көрсетілуі керек. Эстафеталық ойындар әртүрлі форматта ұйымдастырылуы мүмкін, бірақ олардың негізгі ережелері мен принциптері бірдей: 1. Өз ізіңді тап ойыны. Ойын ізді басу арқылы ойналады. Іздерде көбейту таблицасы жазылып тұрады, іздерді баспай тұрып көбейту таблицасын айтып іздің үстін басып келесі ізге секіріп өтеді ойын осылай жалғасады
2 .Поезд ойыны. Станцияларға тоқтау арқылы сол тоқтаған станцияда сұрақтар болады сол сұрақтарға жауап беру арқылы келесі станцияға жүреді ойын осылай жалғасады 3 .Кеглейлер тақтада тұрады қай команда кегілелегі сұрақтарға тез және дұрыс жауап береді сол команда кубогты алады Кеглейлер оң және сол жақта тізіліп тұрады.Ортасында Кубок тұрады .Бірінші оқушы жүгіріп барып кеглейдің үстіндегі сұрақты оқып жауабын тауып кегілейге жабысыру керек.Осылай ойын жалғаса береді қай топ бірінші кубкке жетсе сол топ жеңіске жетеді.
4.Түстерді ажырату ойыны. Неше түрлі түстер партаның үстінде тұрады. Қызыл түсті қызылға ,жасыл түсті жасылға т.б түстерді жинау керек.
5.Лабиринт ойыны. ------өзің жаза салсаң . |
2х7=
4х5=
6х3=
|
Жарайсың
Тек алға
Талпын
Керемет
Жарайсың |
https://youtu.be/S_18lPSPO-M?si=Y8w8PmBHRGfqF7he https://www.instagram.com/reel/DCPF0uiiLcA/?igsh=MTk0aG11M2g4Z2pweg== https://youtu.be/Rl8ZVm3HS3A?si=LXQfAIL5ifbYAihM |
|
Сабақ тың соңы 5 минут |
Рефлексия Сабақты бағалау стикерлер арқылы . Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. |
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар
Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар
«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Р.Тоқатаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітемін»
_________
Мектеп директоры
------------ .. Ашық сабақ
Тақырыбы: Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар.

Дене шынықтыру пән мұғалімі: Бану ---------------
2 «А» сынып
«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«Р.Тоқатаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Орта білім беру ұйымдарының педогогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар
|
Бөлім |
7-бөлім Ойын арқылы әлеуметтік дағдылар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Бану-------- |
|
|
Күні: |
10.04.2025ж |
|
|
Сынып: 2 А |
Қатысушылар саны:. Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.2 Дене дамуы үшін қарастырылған түрлі дене жаттығуларын орындау кезінде қозғалыстарды қалай орындау керек екендігін білу және түсіну 2.2.4.4 Бірқатар дене жаттығуларына қатысқан кезде ережелерді және құрылымдық тәсілдерді білетінін қолдану және пайдалану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 15минут |
Ұйымдастыру Әуен арқылы оқушылар спорт залға жаттығулар жасау арқылы жеке - жеке кіреді. Зeйнiндepiн cабаққа шoғыpландыру «Сабақ беру үйреншікті жай шеберлік емес, ол үнемі жаңадан жаңаны табатын өнер» Ж.Аймауытов Балалардың көңіл күйлері қандай екендерін білу . Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін «Миға шабуыл» әдici Техника қауіпсіздігін ескерту. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Саптық жаттығулар: 1.Оңға бұрыл! 2.Солға бұрыл! 3.Кері айнал! 4.Секіріспен кері айнал! 5.Оңға! Жүру жаттығулары: а) қол жоғары, аяқтың ұшымен жүріп бас! ә) қол желкеде, өкшемен жүріп бас! б) қол белде, табанның сыртымен және ішкі жағымен бас! в) қол алда, жартылай отырып бас! г) қол еркін, толық отырып бас! ғ) Ысқырық бойынша жоғарыға секіріп,қолды соғу
ЖДЖ орындауын және Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.
|
Сапта бір түзу сызықпен тұрады.
Оқушылар тақырыпты анықтайды. Мақсатты айтады.
Жаттығуды орындау Бой жазу және ЖДЖ жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру.
|
«Суреттер сөйлейді»
|
Асқат Әлимов «Интербелсенді әдістерді қолдану» Алматы. «5 әдістен- 50 әдіске» әдістемелік жинақ Дене шынықтыруды оқытудың денені салауатты шынықтыру, спорттық-спецификалық қозғалу, техникалық қауіпсіздік дағдылары мен дене бітімі қабілеттерін меңгеруге бағытталған ӘНХ басшылыққа алу, https://www.youtube.com/watch?v=aVli4VCB2i0 бой жазу жаттығулары сілтемесі Жалпы дамыту жаттығулар сілтемесі |
|
Сабақ тың ортасы 25 минут |
«Жарыс элементтері бар эстафеталық ойындар» Барлық эстафеталық ойындар адам денсаулығы үшін маңызды әрі көңілді. Оқушы тез, тура жүгіру кезінде бар күшін салуға дағдыланады. Шапшаң епті қимылдауға үйренеді. Ұйымшыл болып, команда мүддесі үшін жақсы нәтиже көрсетуге тырысады. Айналаны бағдарлап аз уақытта өзінің және қарсыласының әрекетін байқап үлгереді. Сонымен қатар ойыншының икемділігі мен төзімділік қабілеттері арта түседі. Эстафеталық ойындар — бұл командалық ойындар, мұнда әрбір қатысушы кезекпен тапсырмаларды орындап, соңында жеңіс үшін ең жоғары нәтиже көрсетілуі керек. Эстафеталық ойындар әртүрлі форматта ұйымдастырылуы мүмкін, бірақ олардың негізгі ережелері мен принциптері бірдей: 1. Өз ізіңді тап ойыны. Ойын ізді басу арқылы ойналады. Іздерде көбейту таблицасы жазылып тұрады, іздерді баспай тұрып көбейту таблицасын айтып іздің үстін басып келесі ізге секіріп өтеді ойын осылай жалғасады
2 .Поезд ойыны. Станцияларға тоқтау арқылы сол тоқтаған станцияда сұрақтар болады сол сұрақтарға жауап беру арқылы келесі станцияға жүреді ойын осылай жалғасады 3 .Кеглейлер тақтада тұрады қай команда кегілелегі сұрақтарға тез және дұрыс жауап береді сол команда кубогты алады Кеглейлер оң және сол жақта тізіліп тұрады.Ортасында Кубок тұрады .Бірінші оқушы жүгіріп барып кеглейдің үстіндегі сұрақты оқып жауабын тауып кегілейге жабысыру керек.Осылай ойын жалғаса береді қай топ бірінші кубкке жетсе сол топ жеңіске жетеді.
4.Түстерді ажырату ойыны. Неше түрлі түстер партаның үстінде тұрады. Қызыл түсті қызылға ,жасыл түсті жасылға т.б түстерді жинау керек.
5.Лабиринт ойыны. ------өзің жаза салсаң . |
2х7=
4х5=
6х3=
|
Жарайсың
Тек алға
Талпын
Керемет
Жарайсың |
https://youtu.be/S_18lPSPO-M?si=Y8w8PmBHRGfqF7he https://www.instagram.com/reel/DCPF0uiiLcA/?igsh=MTk0aG11M2g4Z2pweg== https://youtu.be/Rl8ZVm3HS3A?si=LXQfAIL5ifbYAihM |
|
Сабақ тың соңы 5 минут |
Рефлексия Сабақты бағалау стикерлер арқылы . Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. |
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз





























