|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ.А.Яссауи атындағы №22 жалпы білім беретін мектеп» |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Молдабекова А |
|||||
|
Күні: |
03.02.25ж |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Жасанды ортадағы қауіп-қатер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.3. түрлі дереккөздер негізінде жасанды ортадағы қауіп-қатерлерді анықтау және оларға баға беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
ОТ,су,газды қолданудың ережелерімен танысады,үй жағдайындағы қауіпсіздік туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Заң және тәртіп. Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жүргізу Бір-біріне жақсы тілектер тілеу Үй тапсырмасы Шағын жоба құрастырып келу. Зерттелетін зат: су тасқыны Зерттеу нысаны: су басқан аймақ Болжам: Су тасқынына ұшыраған ауыл адамдарын құтқару мүмкіндігі Мақсаты: Су тасқынының зардабын анықтау Өз мүмкіндігіңді жаз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Адамның тіршілік ортасы
Табиғи Жасанды
жанды жансыз Біз жасанды ортада өмір сүреміз. 1-тапсырма Адам өмірі үшін керекті құралдар тізімін жасау Олардың пайдасы туралы айтқызу ЕБҚ және ЕБҚ «Диалог» әдісі Өрт қауіпсіздігі туралы әңгіме Сұрақтарға жауап беру. 1.Өрт шыққанда не істейсің? 2.Газ таралғанда не істеу керек? 3.Су құбыры жарылғанда не істеуге болады? «Жағдаяттан шығу» әдісі 1.Белгісіз адамға есік ашуға болмайды. 2.Бейтаныс адамға телефон арқылы ақпарат беруге болмайды 3.Сабақтан келгенде үйдің есігі ашық болса,көршілерге ,одан соң ата-анаға хабар беру керек. Топтық жұмыс ҚЖ: Өрт, су, газ қауіпсіздігі ережелерін құрастырыңдар Оларға таныстырылым жасаңдар Үй тапсырмасы Қауіпсіздік шаралары туралы өз ойларын айту.
|
Шаттық шеңберін жасайды Жоба бойынша қорғау жұмысын жүргізеді Жасанды орта туралы ойларын айтады Газ, ыдыстар, тоңазытқыш, нан жабатын пеш,үтік,теледидар, телефон Сұрақтарға жауап береді Жағдаяттан шығу жолдары туралы айтады Ережелерді таныстырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:
Дескриптор: Адамның тіршілік ортасы туралы білімі бар-1Б Өз ойларын еркін жеткізеді-1Б
Дескриптор: Адамға қажетті құралдарды айта алады-1Б Олардың пайдалану аясын біледі-1Б Дескриптор: Өрт,газ,су құбырынан келетін қауіпті біледі-1Б Олардан қорғану туралы айта алады-1Б Дескриптор: Жағдаяттан шығу жолдарын біледі-1Б Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1Б Дескриптор: Қауіпсіздік ережелерін құрастырды-1б Ережелерге таныстырылым жасады-1б
«Ыстық орындық» әдісі |
Бағалауға арналған стикерлер Сызба Суреттер Құрал-жабдықтардың суреттері Өрт қауіпсіздігі туралы плакат Қауіпсіздік туралы ережелер жазылған плакат Жұмыс парақтары Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жасанды ортадағы қауіп-қатер
Жасанды ортадағы қауіп-қатер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ.А.Яссауи атындағы №22 жалпы білім беретін мектеп» |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Молдабекова А |
|||||
|
Күні: |
03.02.25ж |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20 сабақ. Жасанды ортадағы қауіп-қатер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.3. түрлі дереккөздер негізінде жасанды ортадағы қауіп-қатерлерді анықтау және оларға баға беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
ОТ,су,газды қолданудың ережелерімен танысады,үй жағдайындағы қауіпсіздік туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Заң және тәртіп. Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жүргізу Бір-біріне жақсы тілектер тілеу Үй тапсырмасы Шағын жоба құрастырып келу. Зерттелетін зат: су тасқыны Зерттеу нысаны: су басқан аймақ Болжам: Су тасқынына ұшыраған ауыл адамдарын құтқару мүмкіндігі Мақсаты: Су тасқынының зардабын анықтау Өз мүмкіндігіңді жаз Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Адамның тіршілік ортасы
Табиғи Жасанды
жанды жансыз Біз жасанды ортада өмір сүреміз. 1-тапсырма Адам өмірі үшін керекті құралдар тізімін жасау Олардың пайдасы туралы айтқызу ЕБҚ және ЕБҚ «Диалог» әдісі Өрт қауіпсіздігі туралы әңгіме Сұрақтарға жауап беру. 1.Өрт шыққанда не істейсің? 2.Газ таралғанда не істеу керек? 3.Су құбыры жарылғанда не істеуге болады? «Жағдаяттан шығу» әдісі 1.Белгісіз адамға есік ашуға болмайды. 2.Бейтаныс адамға телефон арқылы ақпарат беруге болмайды 3.Сабақтан келгенде үйдің есігі ашық болса,көршілерге ,одан соң ата-анаға хабар беру керек. Топтық жұмыс ҚЖ: Өрт, су, газ қауіпсіздігі ережелерін құрастырыңдар Оларға таныстырылым жасаңдар Үй тапсырмасы Қауіпсіздік шаралары туралы өз ойларын айту.
|
Шаттық шеңберін жасайды Жоба бойынша қорғау жұмысын жүргізеді Жасанды орта туралы ойларын айтады Газ, ыдыстар, тоңазытқыш, нан жабатын пеш,үтік,теледидар, телефон Сұрақтарға жауап береді Жағдаяттан шығу жолдары туралы айтады Ережелерді таныстырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:
Дескриптор: Адамның тіршілік ортасы туралы білімі бар-1Б Өз ойларын еркін жеткізеді-1Б
Дескриптор: Адамға қажетті құралдарды айта алады-1Б Олардың пайдалану аясын біледі-1Б Дескриптор: Өрт,газ,су құбырынан келетін қауіпті біледі-1Б Олардан қорғану туралы айта алады-1Б Дескриптор: Жағдаяттан шығу жолдарын біледі-1Б Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1Б Дескриптор: Қауіпсіздік ережелерін құрастырды-1б Ережелерге таныстырылым жасады-1б
«Ыстық орындық» әдісі |
Бағалауға арналған стикерлер Сызба Суреттер Құрал-жабдықтардың суреттері Өрт қауіпсіздігі туралы плакат Қауіпсіздік туралы ережелер жазылған плакат Жұмыс парақтары Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз

















