Материалдар / жасөспірім 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

жасөспірім 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Наурыз 2023
398
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Мектебі:


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 5

Сабақ тақырыбы: Жасөспірім және ата-ана

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

8.1.3.1. тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау;

8.4.4.4.жай сөйлемдердіайтылу мақсаты мен ерекшелігіне сай қолдану.



Сабақ мақсаттары:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтайды;

Жай сөйлемдердіайтылу мақсаты мен ерекшелігіне сай қолданады..


Бағалау критерийлері:



Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді;

Ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтайды;

Жай сөйлемдердіайтылу мақсаты мен ерекшелігіне сай қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басы.


1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

Кезекшілермен жұмыс

Жағымды психологиялық тапсырма.

«Жүректен жүрекке»

әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіру


Оқушыларды суреттердің қиындылары бойынша топтастыру, нәтижесінде.
1 - топ:
2 - топ:
3 - топ:


Үй тапсырмасын сұрау: «Айналмалы бекет» әдісі

Қызығушылығын ояту


Мұғалім тақырыпқа көшпес бұрын мына сөздерге оқушылардың назарын аударады:
Тәрбиеге әсер беретін нәрсе өскен орта, ата-ананың тәрбиесі. Соңғысы күшті болмаса, бара-бара адамды замандас, жолдастың азғырып, адам неше түрлі жаман мінезді жұқтыратыны белгілі”.
Ж. Аймауытов
-Біз ешқандай заңы жоқ аралда өмір сүрсек, не болар еді?
Заңсыз елде әркім өз білгенін істейді, тәртіп сақталмайды. Сондықтан адамдар қалыпты жағдайда өмір сүре алмайды. Ал тәртіп пен заң біздің қалыпты тірлігіміз үшін қажет. “Тәртіпсіз ел болмайды, тәртіпке бас иген құл болмайды” деген Б.Момышұлының сөзін естен шығармайық.
Мағынаны тану кезеңі.
-Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болмақ?
Ж.Аймауытовтың осы сөздерін қалай түсінесіңдер?
- Бүгінгі жаңа бөлімнің тақырыбы- Жасөспірім және заң .
Баланың қылмыстық жолға түспеуіне бірінші жауапты- отбасы. Сондықтан Қазақстан тәуелсіз мемлекет ретінде жасөспірімдер арасындағы тәртіпті күшейтіп, олар үшін мәдени шараларды кең деңгейде өткізу олардың болашағына жағдай жасауды қолға алып отыр. “Жаңа әлемде жаңа Қазақстан” атты жолдауында Н.Ә. Назарбаев жастар болашағына үлкен сенім артатынын атап көрсетті.

«Тақырыпты болжау» әдісі

Дескриптор:

  1. Суреттер не туралы екенін айтады;

  2. Суреттер бойынша бірнеше тірек сөз айтады.

Оқушылардың назарын сабаққа аударады.



Жағымды психологиялық тапсырманы орындайды.

«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы

әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді





Суреттер арқылы 4 топқа бөлінеді.










Үй тапсырмасына жауап береді.













А





Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысады.



















Бағалау критерийлері бойынша бағалау

5-сынып

Қазақстан тарихы

оқулығы






























Сабақтың ортасы.

Жаңа сабақ:


1-тапсырма Жеке жұмыс

«Визуальды» әдіс

«Бақытты отбасы үлгісі» жайлы бейнежазба көру.

Дескриптор:

мәтінді тыңдайды;

астарлы ойды анықтайды.

2-тапсырма

«Дауыстап ойлау» әдісі

«Бүркіт жайлы аңыз» мәтінін тыңдау

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, астарлы ойды анықта.

Жұптық жұмыс

Тест сұрақтары

1.Мәтін мазмұнына лайықты тақырып

A) Кәрі қыран

B) Қыран балапандары

C) Қыран арманы

D) Қыранның сұрағы

E) Соңғы сынақ

2.Мәтін мазмұнына алшақ сөйлемдер

1.Бірінші балапанына риза болыпты.

2.Ата қыран балапандарына сұрақ қойыпты.

3.Кәрі бүркіт үшінші балапанына риза болыпты.

4.Балапандарына соңғы сынақ жасапты.

A) Екінші мен үшінші

B) Бірінші мен екінші

C) Үшінші мен төртінші

D) Екінші мен төртінші

E) Бірінші мен төртінші

3.Мәтін мазмұнын жеткізудегі тәсіл

A) Суреттеу

B) Зерттеу

C) Хабарлау

D) Ақпарат

E) Әңгімелеу

4.Мәтіннің соңғы бөлімідегі қыранның сезінген күйі

A) Күйініш

B) Ризашылық

C) Алаңдаушылық

D) Дегбірсіздік

E) Лажсыздық

5.Бүркіттің балапандарына сынақ жасауының мәнісі

A)Аманатына ие болып қалатын балапанды білгісі келгендіктен

B) Балапандарының арманын білгісі келгендіктен

C) Балапандардың өз еркімен ұясынан ұша алатынана көз жеткізу үшін

D) Балапандарының болашақ өмірін болжағысы келгендіктен

E) Балапандарының мінезін анықтағысы келгендіктен

6.Мәтін мазмұнын қорытындылайтын нақыл сөз

A) Өнегелі ұрпағың болса, өлмегенің.

B) Ер қартайса, қазаншы болады,

Бүркіт қартайса, тышқаншы болады.

C) Қара құс басып жейді,

Сұңқар құс шашып жейді.

D) Қаршығалыға қоян кездеспейді,

Жарақтыға жау жолықпайды.

E) Ата балаға сыншы.

7.Баяғыда таудың қиясын мекендеген бір ерекше қасиетті  ... өмір сүріпті

А)қыран  В) бүркіт  С)тотықұс  Д)сұңқар

8. Өмірінде бірінші рет үш балапан басып шығарған құстың аты  ...  .

А)қыран  В) бүркіт  С)тотықұс  Д)сұңқар

8.Сен ер жеркен кезде қандай балапанның  айтқан сөзіне  байланысты қадам жасар едің? Бұл аңызды оқығанда саған қанждай әсер қалдырды?

А)тәрбиелік В)  ақыл айту С)кері әсер  Д)  мақтаншақ


9. -Қанаттыға қақтырмай, тұмсықтыға шоқыттырмай, мәпелеп бағып-қаққанымды жақсы білесіңдер деген құстың атын жаз............

10. Қанаттыға қақтырмай, тұмсықтыға шоқыттырмай, мәпелеп бағып-қағу деген мақалды қалай түсінесің?

11. Сенің маған жасаған жақсылықтарыңның барлығын өз балапандарыма жасау үшін өмір сүретін боламын деп нешінші балапан айтты және неліктен оған риза болды?

12. Неліктен алғашқы екі балапанын суға лақтырып жіберді деп ойлайсың? Өз пікіріңді жаз.

13 -Біздің әулет аманатын алға апарар, қыран деген атқа лайық бола алар ұрпақ туылғанына көзім енді жетті,- деп айтқан себебі:

14.Егер  сенің үш балаң осы балапанның сөзін айтқан болса сен де екі баланы суға лақтырар ма едің? Сенің іс әрекетің қандай?

15.Егер сен жаңағы бірінші баланың орнында болсаң саған анаң не істер еді ?

Дескриптор:

мәтінді оқиды.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!