Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кіріспе |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 15.09.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 8а |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы, қызметі, маңызы туралы біліп,талдау жасау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы туралы біледі |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы, қызметі, туралы түсінеді. |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы, қызметі, маңызы туралы біліп, талдау жасай алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Формативті, суммативті. |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, центриоль |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Жасуша құрылысын білудің адам денсаулығы үшін қаншалықты маңызды екендігін түсінеді, |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дене шынықтыру, валеология |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Жасуша және оның құрылысы |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын анықтау. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Сен және мен» сергіту сәтін ұйымдастыру. Үй тапсырмасын тексеру. «Серпілген сауал» әдісі Бір-бірін «Геометриялық фигуралар» арқылы бағалауын тапсыру |
Өлең жолдары Сұрақтар Геометриялық фигуралар. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сұхбаттасу арқылы оқу дәрісі: а)адам – биоәлеуметтік тіршілік иесі; ә)тұлға – саналы әрекет жасай алатын, әлеуметтік және өзара қарым-қатынастардың субъектісі ретіндегі адам индивиді; б)адам денсаулығы – тұлғаның дамуы мен жұмыс істеу қабілетін қамтамасыз ететін қажетті шарт,өмірдегі ең маңызды құндылық,қоғамдық жетістік; в)биология ғылымының салалары. Оқулықпен жұмыс: 1)тақырыпты оқу арқылы кестені толтыру:
Анатомия және физиология ғылымдарының қысқаша даму тарихын ғалымдардың портретін пайдалану арқылы олардың ғылымға қосқан үлесі жайлы мұғалімнің түсіндіруі |
Биология оқулығы, әдістемесі. Білім порталы. Көмекші құралдар Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Білімді қорыту және жүйелеу(тапсырмалар орындау) 1.Сөйлемді толықтырып жазыңдар: А)органикалық дүниенің тарихи дамуында жоғары сатыдағы түр------------; Ә)анатомия ғылымының негізін салушы ғалым--------- Б)Х.Досмұхамедовтың адамның дене құрылысын және қызметін зерттеуге арналған оқулығы------------ В)физиология ғылымының негізін салушы ғалым--------- Г) «Ми рефлекстері» деген еңбек жазған ғалым---------- Ғ) «Адам ағзасындағы мүшелер», «Жануарлар ағзасындағы мүшелердің құрылысы мен қызметі» және т.б. еңбектер жазған ғалым ----------- Үйге тапсырма: Кіріспе.Анатомия және физиология ғылымдарының қысқаша даму тарихы
|
Биологиялық диктант |
|||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||
|
2.Сәйкестік тестін орындау |
Формативті және суммативті бағалау. Смайликтер және жетондар арқылы |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма?
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың тиімді тұстары:
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары:
|
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жасуша оргоноидтары"
"Жасуша оргоноидтары"
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кіріспе |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 15.09.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 8а |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы, қызметі, маңызы туралы біліп,талдау жасау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы туралы біледі |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы, қызметі, туралы түсінеді. |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Жасуша органоидтары: митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, жасуша орталығының құрылысы, қызметі, маңызы туралы біліп, талдау жасай алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Формативті, суммативті. |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
митохондрия, эпт, рибосома, лизосома, центриоль |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Жасуша құрылысын білудің адам денсаулығы үшін қаншалықты маңызды екендігін түсінеді, |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дене шынықтыру, валеология |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Жасуша және оның құрылысы |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын анықтау. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Сен және мен» сергіту сәтін ұйымдастыру. Үй тапсырмасын тексеру. «Серпілген сауал» әдісі Бір-бірін «Геометриялық фигуралар» арқылы бағалауын тапсыру |
Өлең жолдары Сұрақтар Геометриялық фигуралар. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сұхбаттасу арқылы оқу дәрісі: а)адам – биоәлеуметтік тіршілік иесі; ә)тұлға – саналы әрекет жасай алатын, әлеуметтік және өзара қарым-қатынастардың субъектісі ретіндегі адам индивиді; б)адам денсаулығы – тұлғаның дамуы мен жұмыс істеу қабілетін қамтамасыз ететін қажетті шарт,өмірдегі ең маңызды құндылық,қоғамдық жетістік; в)биология ғылымының салалары. Оқулықпен жұмыс: 1)тақырыпты оқу арқылы кестені толтыру:
Анатомия және физиология ғылымдарының қысқаша даму тарихын ғалымдардың портретін пайдалану арқылы олардың ғылымға қосқан үлесі жайлы мұғалімнің түсіндіруі |
Биология оқулығы, әдістемесі. Білім порталы. Көмекші құралдар Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Білімді қорыту және жүйелеу(тапсырмалар орындау) 1.Сөйлемді толықтырып жазыңдар: А)органикалық дүниенің тарихи дамуында жоғары сатыдағы түр------------; Ә)анатомия ғылымының негізін салушы ғалым--------- Б)Х.Досмұхамедовтың адамның дене құрылысын және қызметін зерттеуге арналған оқулығы------------ В)физиология ғылымының негізін салушы ғалым--------- Г) «Ми рефлекстері» деген еңбек жазған ғалым---------- Ғ) «Адам ағзасындағы мүшелер», «Жануарлар ағзасындағы мүшелердің құрылысы мен қызметі» және т.б. еңбектер жазған ғалым ----------- Үйге тапсырма: Кіріспе.Анатомия және физиология ғылымдарының қысқаша даму тарихы
|
Биологиялық диктант |
|||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||
|
2.Сәйкестік тестін орындау |
Формативті және суммативті бағалау. Смайликтер және жетондар арқылы |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма?
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың тиімді тұстары:
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары:
|
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













