Пәні. Математика Сыныбы.
2
|
|
М
ектеп:
М
ұғалімнің аты-жөні :
|
Күні.
|
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
|
Сабақ тақырыбы
|
|
Есептер
шығару.
Математикалық
олимпиада.
|
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
|
2.5.1.1.2 амалмен орындалатын
есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде
модельдеу
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды
қосу жəне азайту алгоритмдерін
қолдану.
2.5.1.1 Екі амалмен
орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде
модельдеу
2.5.1.7Екі амалмен шешілетін
есептерді модельдеу жəне шығару
2.5.1.8Құрама есептердің
шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне
шығару.
|
|
Сабақ мақсаттары
|
|
Барлық
оқушылар: екі таңбалы сандарды қосу жəне
азайту үшін алгоритмдерді
қолданады, саннан қосындыны
азайтуға арналған есептерді
шығарады.
Көптеген
оқушылар: екі таңбалы сандарды қосу жəне
азайту алгоритмдерін қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған
есептерді əртүрлі тəсілдермен
шығарады.
Кейбір
оқушылар: саннан қосындыны азайтуға
арналған есептердің мысалдарын
келтіреді.
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
|
Пәнге тән лексика мен
терминология: екі таңбалы сандарды қосу жəне
азайту алгоритмдері, саннан қосындыны азайтуға арналған
есептер
Талқылау.
Саннан қосындыны қалай
азайтуға болады? Есепті бірнеше тəсілмен қалай шешуге
болады?
Жазу.
Екі таңбалы сан, екі таңбалы
сандарды бағанмен қосу жəне азайту,есептің шешуін
жазу.
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
|
шығармашылық және сын
тұрығысынан ойлау,қарым-қатынас жасау
қабілеті
|
|
Пәнаралық
байланыстар
|
|
Дене
шынықтыру,дүниетану
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
|
Саралау, талдау, сын
тұрғысынан ойлау,дәлелдеу
|
|
Бастапқы
білім
|
|
Өткенді
бекіту
|
|
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
|
|
Ынтымақтастық
атмосферасы.
Қайырлы күн, күнім, далам,
орманым,
Қайырлы күн, гүлім, құсым, көлдерім.
Қайырлы күн, өсімдіктер, жәндіктер
Қайырлы күн, бар тіршілік
иесі!
Ынталандыру
-Балалар олимпиада деген сөзді
қалай түсінесіңдер?
Олимпиада – математиканы
оқып-үйренуге қызығушылығын арттырудың тиімді формаларының
бірі.
Математикалық
олимпиада:
-оқушылардың математикалық
білімдерін кеңейтуге;
-оларды қызықты есептер жəне
оларды шешудің ерекше, күтпеген əдістерімен
таныстыруға;
-оқушылардың математикалық
қабілеттерін анықтау жəне дамытуға;
-оқытудың бұдан кейінгі барлық
жылдарында спортқа қызығушылығын қолдауға мүмкіндік
береді.
|
Шаттық
шеңбері
|
|
Сабақтың
ортасы
|
|
Ұжымдық
жұмыс
№1
есеп
Балалар қалада өтетін
математикалық олимпиадаға автобуспен барды.Сызба бойынша есеп
құрастырып,әртүрлі тәсілмен шығар.
50
жолаушы
18
ұл
17
қыз
ересек
адам ?
1-тәсіл:
50-(18+17)=
2-тәсіл:
(50-18)-17=
3-тәсіл:
(50-17)-18=
Жұппен
жұмыс
№2
есеп
66см+18см=
80см-46мм=
100см-82см=
49см+27см=
Топпен
жұмыс
«Кім
жылдам?»
№3 есеп Теңдеуді
шеш
1топ Х+75=180
2-топ:
Х-225=45
3-топ:
Х+45=190
Жұппен
жұмыс
№4
есеп.Балалар бірдей мысалдарды
анықтады.Оларды есептеп,жұбымен
жаз.
300+400=
3онд.+5бірл.=
4онд+2бірл.=
35+42=
35+65=
900-500=
98-50=
9жүзд.-5жүзд.
Топтық
жұмыс
№5есеп.Есепті шығаруға карточкалар
таңда.
Шарты: 3күн-30
ағаш
1-ші
к.-15ағаш
2-ші к.-7
ағаш
3-ші
к.-?ағаш
Шешуі:
15+7=
30-22=
Жауабы:3-ші күні
ағаш
Тақтамен
жұмыс
№6
есеп.Өрнектер құрастырып,олардың
мәнін тап.
60-25=
59-30=
40-16=
50-16=
50-15=
70-35=
30-19=
Бағалау
критерийі:
Есепті оқи аламын.
Шешу жоспарын анықтай
аламын.
Сызбаны орындай аламын.
Есепті шығара аламын.
Өрнек жаза аламын.
Жауабын жаза
аламын.
Есепті басқа тəсілмен шығара
аламын.
|
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық,парақша
Оқулық,карточка
Оқулық
Оқулық
Дәптер
Дәптер
|
|
Сабақтың
соңы
|
|
Үйге
тапсырма:
Рефлексия:
Бүгінгі сабақта болған көңіл –
күйді смайликтер арқылы бағалау.
|
|
|