Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. Бекіту ҚМЖ 3 сынып

Тақырып бойынша 24 материал табылды

Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. Бекіту ҚМЖ 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. Бекіту ҚМЖ 3 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Атақты тұлғалар

Пәні:

Математика

Күні:

07.03.2025ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. Бекіту

Оқу бағдарламасы

на сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады

Құндылық

Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің

Сабақ барысы

Сабақ

тың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақ

тың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

Үй тапсырмасын тексеру

5, 89-бет

876 : 2 – 672 : 4 +(1000 – 703)= 567

(315 * 3- 179 * 4)- 65 + 768= 932

«Ой қозғау» әдісі

Жауаптары бірдей өрнектерді тап.

Ұлы жазушылар қай елде өмір сүріп, қандай ертегілер жазғанын анықта.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Оқушылар сабаққа назар аударады.



Тапсырманы тексертеді







Ұлы жазушылар қай елде өмір сүріп, қандай ертегілер жазғанын анықтайды


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!












Оқулық

1,90-бет


Сабақ

тың ортасы

11 мин

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Кім жылдам?» әдісі

Амалдардың орындау тәртібін анықта.

Өрнектердің мәнін тап

171 * 4 – 329 * 2=26

317 * 3 + 15 * 2 =981

840 : (956 – 948 ) =105

900 – 269 * 3 + 193 =286

954 : 6 +(370 +180) : 5 =269

(390 + 290) : 4 +528 : 2 =434


ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Амалдардың орындалу ретін қалай анықтадың?

Өрнектердің мәнін есептейді




Дескриптор:

-жақшасыз өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б

-жақшалы өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б



ЕББҚ

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Оқулық

2,90-бет

Дәптер

қалам

10 мин


















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Кестені пайдаланып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр

1000 – 20 = 856 +124

720 : 2 = 120 * 3

850 : 5 < 450 * 2

565 – 326 < 125 +635

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Теңсіздіктер құрастыруда қандай кедергілер болды?


Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған

жаттығулар жасату

Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады











Сұраққа жауап береді





Жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші теңдікті құрады-1б

-екінші теңдікті құрады-1б

-бірінші теңсіздікті құрады-1б

-екінші теңсіздікті құрады-1б

ЕББҚ

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды





Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

4, 91-бет

Дәптер

Қаламсап











10 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Есепті шығар

Болды – 800 тг

Сатып алды – 245 тг 3 ертегі

Қалды - ? тг

Ш: 800 – (245 * 3) = 800 – 735 = 65

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

Есепті шығарады











«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-есептің қысқаша шартын жазады-1б

-амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б

-мәнін есептейді-1б

-жауабын жазады-1б

ЕББҚ

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Оқулық

5(а),

91-бет

Дәптер

қаламсап

Сабақ

тың соңы


7 мин

Рефлексия

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

Үйге тапсырма:

7, 91-бет

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Банка стикер



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.03.2025
134
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі