|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін қолдануды үйренеді |
|
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнер ақиқаты - жасампаздық |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Есептерді шығар А) 334:3=111 1-еуі артық Ә) Қалдықпен бөлуге есеп құрастыр Кітапханаға 20 кітап әкелінді. Оны 3-тен балаларға таратып берді. Қанша балаға кітап берілді? Ал қалған кітап қанша? 20:3=6 Қалғаны 2 кітап Жаңа тақырып 1-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында, барлық қалдықтардың көбейтіндісін тап және Г.Галилейдің не ойлап тапқанын біл Галилео Галилей (итал. Galileo di Vincenzo Bonaiuti de' Galilei; 15 ақпан 1564, Пиза — 8 қаңтар 1642, Арчетри, Флоренция маңы) — итальян философы, математик, физик, механик және астроном, табиғаттану ғылымдарының негізін салушы, өз заманындағы ғылымға өте қатты әсер еткен. Ол ұлы ғалым болумен бірге, музыкант, суретші, ақын, әдебиетші де болған. 2-тапсырма Қалдықпен бөлудің қалай орындалғанына қара. Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін түсініп ал. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында.Тексер. 564:5=112(4) 937:3=312(1) 638:3=212(2) 467:2=233(1) 638:3=212(2) 583:4=145(3) 4-тапсырма А Ү Барлығы-? 369:3=123 369-123=492 Ж: Барлығы 492 саяхатшы болды 5-тапсырма Теңдеулерді шеш. b-70*3=345 b-210=345 b=345+210 b=555 555-70*3=345 345=345 а:(400-360)=8 а:40=8 а=8*40 а=320 320:(400-360)=8 8=8 45:5*в=900 9*в=900 В=900:9 В=100 45:5*100=900 900=900 Топтық жұмыс Есепті шығар 6-тапсырма А)S=36см2 d=4см a=? P=? A=S:b 36см2 : 4 = 9 (см) (4 + 9) ⋅ 2 = 26 (см) Ж: Тіктөртбұрыштың периметрі 26 см Ә) Ауданы дәл осындай шаршы сыз.Оның периметрін тап. S=36см2 a-? P-? S=a*a 36см2=6см*6см A=6см P=4*a P=4*6см=24см Ж: Шаршының периметрі 24см Үй тапсырмасы 4-тапсырма Қысқаша жазбаны сұрақпен толықтырып, есепті шығар. Ә) Балалар-14*3 Ересектер-12*2 Барлығы-? 14*3+12*2=42+24=66 Ж: Барлығы 66 адам болды
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Жаңа біліммен танысады Бөлуді орындайды Жеке жұмыс жасайды Теңдеуді шешеді Периметр табады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды, барлық қалдықтардың көбейтіндісін табады -1б Г.Галилейдің не ойлап тапқанын біледі-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б. Оны тексереді-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Тамаша!
Керемет! «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін қолдануды үйренеді |
|
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнер ақиқаты - жасампаздық |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Есептерді шығар А) 334:3=111 1-еуі артық Ә) Қалдықпен бөлуге есеп құрастыр Кітапханаға 20 кітап әкелінді. Оны 3-тен балаларға таратып берді. Қанша балаға кітап берілді? Ал қалған кітап қанша? 20:3=6 Қалғаны 2 кітап Жаңа тақырып 1-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында, барлық қалдықтардың көбейтіндісін тап және Г.Галилейдің не ойлап тапқанын біл Галилео Галилей (итал. Galileo di Vincenzo Bonaiuti de' Galilei; 15 ақпан 1564, Пиза — 8 қаңтар 1642, Арчетри, Флоренция маңы) — итальян философы, математик, физик, механик және астроном, табиғаттану ғылымдарының негізін салушы, өз заманындағы ғылымға өте қатты әсер еткен. Ол ұлы ғалым болумен бірге, музыкант, суретші, ақын, әдебиетші де болған. 2-тапсырма Қалдықпен бөлудің қалай орындалғанына қара. Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін түсініп ал. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында.Тексер. 564:5=112(4) 937:3=312(1) 638:3=212(2) 467:2=233(1) 638:3=212(2) 583:4=145(3) 4-тапсырма А Ү Барлығы-? 369:3=123 369-123=492 Ж: Барлығы 492 саяхатшы болды 5-тапсырма Теңдеулерді шеш. b-70*3=345 b-210=345 b=345+210 b=555 555-70*3=345 345=345 а:(400-360)=8 а:40=8 а=8*40 а=320 320:(400-360)=8 8=8 45:5*в=900 9*в=900 В=900:9 В=100 45:5*100=900 900=900 Топтық жұмыс Есепті шығар 6-тапсырма А)S=36см2 d=4см a=? P=? A=S:b 36см2 : 4 = 9 (см) (4 + 9) ⋅ 2 = 26 (см) Ж: Тіктөртбұрыштың периметрі 26 см Ә) Ауданы дәл осындай шаршы сыз.Оның периметрін тап. S=36см2 a-? P-? S=a*a 36см2=6см*6см A=6см P=4*a P=4*6см=24см Ж: Шаршының периметрі 24см Үй тапсырмасы 4-тапсырма Қысқаша жазбаны сұрақпен толықтырып, есепті шығар. Ә) Балалар-14*3 Ересектер-12*2 Барлығы-? 14*3+12*2=42+24=66 Ж: Барлығы 66 адам болды
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Жаңа біліммен танысады Бөлуді орындайды Жеке жұмыс жасайды Теңдеуді шешеді Периметр табады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды, барлық қалдықтардың көбейтіндісін табады -1б Г.Галилейдің не ойлап тапқанын біледі-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б. Оны тексереді-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Тамаша!
Керемет! «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















