Материалдар / Жазғы мектеп 2 күн

Жазғы мектеп 2 күн

Материал туралы қысқаша түсінік
Жазғы мектеп 2 күнгі сабақ жоспарлары дайын форматта
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Мамыр 2024
84
1 рет жүктелген
630 ₸ 700 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Қазақ тілі


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:



Күні:

28.05.24


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

2 сабақ. Сын есім. Дара және күрделі сын есім


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу

2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/ сын есім/сан есім/етістікті анықтау;

2.3.5.1 – жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен түзету


Сабақтың мақсаты

Сурет бойынша сипаттау мәтінін құрастыру Қатені тауып, түзетіп жазу


Құндылықтар

Талап: жаңаны білуге, тануға құштар болу


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Оқушылардың назарын сабаққа аудару






Сабақтың ортасы

20 мин

Жаңа сабақ

ФС тапсырма

Жұмбақ тапқырлықты талап етеді. жұмбақ жасырғанда айтылар анық нәрсені ойда бүгін қалып,соған ұқсас нәрселерге теңеп, тұспалмен жеткізеді.

  • Аласа ғана бойы бар,

Тоғыз қабат тоны бар.


  • Қалың киімді ұнатады,

Шешіндірсең жылатады. (Пияз)


1-жаттығу

Суреттегі заттар туралы өзің жұмбақ құрастырып көр.

  • Қабат-қабат қаттама,

Ақылың болса аттама.

Ақылын оның ала бер,

Айтқан сөзін жатта да. Кітап


  • Жап - жасыл,

Сопақ дақыл жерде жатыр,

Дер кезінде жинамасаң,

сарғайып кетер батыр.  ( қияр












































Дәптер



2-жаттығу

Ішінде сын есімі бар жұмбақтар іздеп,жина. Ондағы сын есімдердің рөлін түсіндір.

  • Сопақша көк өңі бар,
    Пайдалы мөлдір сөлі бар.
    Піскен кезде жияр,
    Оның аты. Қияр


  • Жасыл ала дөңгелек,
    Бақшада жатыр дөңгелеп. Қарбыз.

Сын есімі бар жұмбақты табады





3-жаттығу

Суреттегі заттарды сипаттап жаз.


Қоянның құлағы ұзын, құйрығы үлпілдеген қысқа. Артқы аяқтары алдыңғы аяқтарына қарағанда ұзын. Сондықтан да биіктеу жерлерге тез көтеріледі, ал биіктен түсерде қоян қиналады, кейде домалап та кетеді.

Кірпі- құлағы қысқа,инесі өткір жануар.

Суреттегі заттарды сипаттап жазады




Сабақтың соңы

5 мин

сын есімдерді тиісті зат есімдермен сәйкестендіреді









Кері байланыс жасайды





Кесте



























Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Әдебиеттік оқу Алматыкітап


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:



Күні:

28.05.24


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

2 сабақ. Табиғатпен танысамын /Табиғат

құбылыстарымен танысу

Табиғатқа қамқор бол /Араның ұясы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау;

2.2.5.1 мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау;

2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету.


Сабақтың мақсаты

Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды

Өлеңдегі теңеу сөзді табады


Құндылықтар

Талап: Қоршаған орта тазалығын сақтайды


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


5мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуалды жақсарту




Оқушылардың назарын сабаққа аудару







Сабақтың ортасы

20мин

Жаңа сабақ ФС тапсырма

1-тапсырма

А) Артық суретті көрсет. Ойыңды түсіндір

Ә) Қайсысы шағады? Қайсысы қабады? Қайсысы шоқиды? Қайсысы сүзеді?


2-тапсырма

Мәтінмен жұмыс

Шілікті өзені ауылды жанамалай ағады. Жағасы қалың шілік. Жаз шығысымен суы тартылыпқалады. Ең терең жерінің өзі тізеден аспайды. Сонда да ауыл балалары Шіліктің суынан шықпайды.

Жарқабақта жабайы араның ұясы бар. Балалардың араларда,аралардың балаларда жұмысы жоқ. Әркім өз тіршілігімен жүре беретін.

Бірде сотқар Серік ұсыныс айтты.

-Аралардың ұясына су шашайық. Қайтер екен,ә?

Оқиға қалай басталды?

Оқиға қалай басталды,қалай аяқталды?

Балалардың қылығына баға бер.


«Сөздік жұмысы» айдары

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!