|
Білім беру ұйымының атауы |
Валерий Чкалов о/м |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елеуова Д.У. |
|
|||||
|
Күні: |
29.05.24 |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3 сабақ. Сан есім. Дара және күрделі сан есім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайым- дау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу. |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-жаттығу Екі бағандағы сан есімдерді салыстыр Алты он алты Жеті жиырма жеті Сегіз он сегіз Әр бағандағы сан есімдер неше сөзден құралған?
|
Олардың құрамына қарап,өзі қорытынды жасайды. Ауызша орындайды |
|
кесте |
|
||
|
|
2-жаттығу Мақалды жатқа жаз. Білгенің –бір тоғыз,білмегенің –тоқсан тоғыз. Сан есімдердің астын сыз. Мақалдың мағынасын түсіндір. |
Жатқа жазады |
|
Дәптер |
|
||
|
|
ҚЖ Сөздерді дара және күрделі сан есімге ажырат Он, жиырма жеті, үш,мың жеті жүз қырық бір, Тоқсан тоғыз, нөл, алпыс бес. |
Қосымша тапсырма орындайды |
|
Қима қағаздар |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Телефон» әдісі |
Кері байла-ныс парақта-ры |
|
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Валерий Чкалов о/м |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елеуова Д.У. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.05.24 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3 сабақ. Құстар тіршілігі/ Құстар әлемі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану; 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Үй құстарын ата.
2-тапсырма «Белгілеп оқу» әдісі «Құстар әлемі» мәтінін тізбектеп оқиды. Қыран бүркіттің балапанын «тәрбиелеуі» туралы пікіріңді білдір:
3-тапсырма «Бағала» айдары -Құстың «әупілдек» деп аталу себебін түсіндір. Әупілдектің іс-әрекетін бағалау. 4-тапсырма Дәптермен жұмыс Бүркіттің күш-қуатының сипаттамасын көшіріп жазады Дыбыстауын оқып, құстардың атын жазады. |
Суреттен үй құстарын көрсетеді Оқылым алдында берілген тапсырмалар бойынша ақпаратты белгілеп алады. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Валерий Чкалов
о/м Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: Саяхат Педагогтің
аты-жөні: Елеуова
Д.У. Күні: 29.05.24 Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №3 сабақ. Сан
есім. Дара және күрделі сан есім Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не
істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін
(әңгімелеу/сипаттау/пайым- дау) және құрылымдық бөліктерін (басы,
негізгі бөлім, соңы)
анықтау;
2.4.2.5 дара және күрделі зат
есім/сын есім/сан есім/етістікті
анықтау; 2.2.5.1 дереккөздерден
(сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап,
берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп
алу. Сабақтың мақсаты сөз таптарын (зат есім, сын
есім, сан есім, етістік)
ажырату Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
5
мин
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Сабақтың
ортасы 20мин Жаңа
сабақ Фс
тапсырма 1-жаттығу Екі
бағандағы сан есімдерді салыстыр Алты он
алты Жеті
жиырма жеті Сегіз он
сегіз Әр
бағандағы сан есімдер неше сөзден құралған? Олардың
құрамына қарап,өзі қорытынды жасайды. Ауызша
орындайды кесте 2-жаттығу Мақалды жатқа
жаз. Білгенің –бір тоғыз,білмегенің
–тоқсан тоғыз. Сан есімдердің астын
сыз. Мақалдың мағынасын
түсіндір. Жатқа
жазады Дәптер ҚЖ Сөздерді
дара және күрделі сан есімге ажырат Он, жиырма
жеті, үш,мың жеті жүз қырық бір, Тоқсан
тоғыз, нөл, алпыс бес. Қосымша тапсырма
орындайды Қима
қағаздар
Сабақтың
соңы 5
мин Кері
байланыс Кері байланыс
жасайды «Телефон»
әдісі Кері байла-ныс
парақта-ры Білім беру ұйымының
атауы Валерий Чкалов
о/м Пәні: Әдебиеттік
оқу Бөлім: Қоршаған
орта Педагогтің
аты-жөні: Елеуова
Д.У. Күні: 29.05.24 Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №3
сабақ. Құстар тіршілігі/
Құстар
әлемі Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.1.4.1
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды
қолдану; 2.2.6.1
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін
бағалау; 2.3.1.1
мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар
құру. Сабақтың мақсаты
мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. Құндылықтар Талап: Қоршаған орта тазалығын
сақтайды Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
5 мин
Ұйымдастыру
кезеңі Сабаққа
дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Сабақтың
ортасы 20мин
Жаңа сабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Үй құстарын
ата.
2-тапсырма
«Белгілеп оқу»
әдісі
«Құстар
әлемі» мәтінін тізбектеп
оқиды.
Қыран бүркіттің балапанын «тәрбиелеуі»
туралы
пікіріңді
білдір: Өте қатал, ұнамайды.
Дұрыс болуы
мүмкін,себебі ...
3-тапсырма
«Бағала»
айдары
-Құстың «әупілдек»
деп аталу себебін түсіндір.
Әупілдектің
іс-әрекетін бағалау.
4-тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Бүркіттің күш-қуатының сипаттамасын көшіріп
жазады Дыбыстауын оқып,
құстардың атын жазады. Суреттен үй құстарын көрсетеді Оқылым
алдында берілген тапсырмалар бойынша ақпаратты белгілеп
алады. Мұғалім
қойған сұрақтарға жауап береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















