Материалдар / Жазғы мектеп 4 күн

Жазғы мектеп 4 күн

Материал туралы қысқаша түсінік
Жазғы мектептің 4 күнгі сабақ жоспарлары, дайын түрде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Мамыр 2024
129
0 рет жүктелген
630 ₸ 700 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Валерий Чкалов о/м


Пәні:

Қазақ тілі


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:

Дана Узбековна


Күні:

30.05.24


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

4 сабақ. Қайталау


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.5.1-дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу;

2.3.1.1мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжеттісуреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу.


Сабақтың мақсаты

сөз таптарын ( зат есім,сын есім, сан есім, етістік ) ажырату

дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтайды


Құндылықтар

Талап: жаңаны білуге, тануға құштар болу


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Оқушылардың назарын сабаққа аудару






Сабақтың ортасы

20 мин

Жаңа сабақ ФС тапсырма

1-жаттығу

Өлеңді жатқа жаз.

Төскейден жел еседі,

Төбемнен бұлт көшеді.

Туған жерім мен үшін

Көк майсасын төседі.

Етістіктің қай сөзбен байланысып тұрғанын айт.

Жел еседі, бұлт көшеді, майсасын төседі.



Өлеңді жатқа жазады





2-жаттығу.

Суреттегі зат атауларын олардың қимылын білдіретін сөздермен сәйкестендіреді.

Жапырақ өседі

Қауын түседі

Гүл піседі






Жұмыс дәптері







Сабақтың соңы

5 мин

Сын есімі бар бағандағы сөйлемдерді көшіріп жаз.

Оның кішкене құлағы, қысқа инелері және ұзынша тұмсығы бар.


Бұл не?

Оны қандай сын есімдермен сипаттап айтуға болады?


Кері байланыс

Сын есімдері бар қатарды көшіріп жазады









Кері байланыс жасайды











Кері байла-ныс парақта-ры







































Білім беру ұйымының атауы

Валерий Чкалов о/м


Пәні:

Әдебиеттік оқу Алматыкітап


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:

Дана Узбековна


Күні:

30.05.24


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

4 сабақ Қорықтар


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау;

2.2.5.1 мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау;

2.3.2.1* мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.


Сабақтың мақсаты

шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру


Құндылықтар

Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару



Оқушылардың назарын сабаққа аудару





Сабақтың ортасы

20мин

Жаңа сабақ Фс тапсырма

1-тапсырма

Сөздерді оқып, ұқсас мамандық түрлерін айтады

Қай сөз түсініксіз?

Саған қай мамандық ұнайды

Сөздерді оқиды



Ұқсас мамандық түрлерін айтады


Қызыл кітап суреті



2-тапсырма

«Түсініп оқы»


Қорықтар туралы танымдық мәліметтерді оқиды.

Оқыған мәтінді топта талқыла.

Өзіңе қай мәлімет ұнады,қай мәлімет қызық.

Қорықтар туралы әңгімені оқиды



Оқулық



3-тапсырма

Қоқиқаз туралы не білесің?

Қоқиқаз Каспий теңізі мен Теңіз көлінде мекендейді. Аяқтары ұзын қызыл түсті құс. Қоқиқаз ақ түсті болып жұмыртқадан шығады. Шаяндармен қоректеніп,түсі қызыл болады.

Сұраққа жауап береді





4-тапсырма

«Анықта» айдары


Қазақстанда мекендейтін жануарлар

Қазақстанда мекендемейтін жануарлар



Жануарларды сұрыптап, аттарын кестеге орналастырады.

Жануарларды топтап,кестеге жазады



Сабақтың соңы

5 мин

5-тапсырма

«Қорытындыла»

«қорық», «қорықшы» сөздерінің мағынасын қалай түсінесің?

Кері байланыс

Сөздердің мағынасын түсіндіреді









Кері байланыс жасайды







































Білім беру ұйымының атауы

Валерий Чкалов о/м


Пәні:

Математика


Бөлім:

Саяхат


Педагогтің аты-жөні:

Дана Узбековна


Күні:

30.05.24


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

4 сабақ Екі амалмен шығарылатын есептер


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру.

2.5.1.5** туражәнежанама тұжырымдармен «артық/кем», «бірнеше есе артық/кем»қатынастарыменберілгенесептердіталдау жәнешығару.


Сабақтың мақсаты

Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастырады және салыстырады.


Құндылықтар

Талап: жаңаны тануға,білуге құштар болу


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Оқушылардың назарын сабаққа аудару







Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ ФС тапсырма

1

Хайуанаттар бағында 4 бұғы

Елік-? 2 еуі артық

Бұғы мен елік қанша болса,сонша арқар бар.

Хайуанаттар бағында -? арқар

Шешуі: 4*2=8

6+8=14

Жауабы: арқар 14 арқар

Есепті шығарады



оқулық



2 «Зерттеу» айдары

Сызба бойынша есеп құрастыр және оны шығар.

Арқар-?

Елік-6

Бұғы-? 2-еуі кем

Шешуі: 6/2=3

6+3=9

Жауабы: арқар 9

Есепті шығарады


Дәптер



Жұптық жұмыс

3

Хайуанаттар бағындағы тоғанда 20 қаз және одан 7-еуі артық үйрек жүзіп жүр. Тоғанда барлығы неше құс жүзіп жүр?

Шешуі: 20+7=27

20+27=47

Жауабы: барлығы 47 құс






4 Теңдеуді шеш.


Х-35=70-9 100-d=20+30 x*4=8

X-35=61 100-d=50 x=8/4

X=61+35 d=100-50 x=2

X=96 d=50 2*4=8

96-35=70-9 100-50=20+30





Сабақтың соңы

5 мин


Кері байланыс










Кері байланыс жасайды
































Білім беру ұйымының атауы

Валерий Чкалов о/м


Пәні:

Дүниетану


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:

Дана Узбековна


Күні:

30.05.24


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

1 сабақ. Жергілікті жерді бағдарлау.

Адам өміріне ауа райының әсері.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.1.1. тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау;

2.2.2.1 ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс-әрекетіне оң және кері әсерін талдау.


Сабақтың мақсаты

ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс- әрекетіне оң және кері әсерін талдау



Құндылықтар

Талап: қоршаған орта тазалығын сақтау


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


5мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психолгиялық ахуал қалыптастыру


Оқушылардың назарын сабаққа аудару























Сабақтың ортасы

20мин

Жаңа сабақ

ФС тапсырма

1-тапсырма Бағдарлау – бұл жергілікті жердің көкжиек тұстарын анықтау.

Көкжиектің негізгі тұстарын ата.


Тал түсте күн төбеде болады. Күнге арқаңды беріп тұр (суреттегідей). Сенен түскен көлеңке солтүстік бағытты көрсетеді. Өкше жағың оңтүстік, оң қолың шығыс, сол қолың батыс бағытты нұсқайды.

Солтүстік С, оңтүстік О, батыс Б,

шығыс Ш. Бұлар көкжиектің негізгі тұстары.

Бағдарлау деген не?

Екінші суретті зертте. Көкжиектің аралық тұстары бо лады. Суретте солтүстік пен шығыстың аралығын солтүстік-шығыс (СШ) деп атайды. Ал басқа тұстарды өзің атап көр.


Терезеге қарап,парталасыңа бүгінгі ауа райы туралы әңгімеле.

Суреттегі балалар неліктен әртүрлі киінген?

Ауа райы бірде салқын,бірде жылы болып үнемі өзгеріп тұрады. Ауаның темпераатурасын өлшейтін құралды термометр дейді.

Егін егу,ағаш отырғызу,балық аулау,мал бағу барлығыда ауа райына сәйкес жүргізіледі. Ауа райы болжамы жолаушылар үшін де маңызды. Қарлы боран,қалың тұман және қатты жел де көліктердің қозғалысына кедергі келтіреді.

2-тапсырма

Кестемен жұмыс

Өзің білетін жорамалыңды төмендегі кестеге жаз. Қорытынды жаса.

Ауа райының адам өміріне қолайлы әсері

Ауа райының адам өміріне қолайсыз әсері



«Синоптикпін» айдары

Суретке қарап,ауа райын болжа.





Бағдарлау туралы түсінеді








Тұсбағдар туралы біледі









Ауа райы туралы әңгімелейді












Ауа райы туралы мәліметпен танысады





Кестемен жұмыс





Ауа райын айтады



























Суреттер



Оқулық

















Кесте









Сурет




Сабақтың соңы

5 мин

Бекіту.

Сен тұратын жердің ауа райын жайлы деп айтуға бола ма? Себебін түсіндір?

Алда болатын ауа райын болжау не үшін қажет?

Ауа райын білу қандай мамандарға қажет?



Сұрақтарға жауап береді





Кері байланыс жасайды







«медаль» әдісі














Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!