Жедел қызмет нөмерлері
11-сынып
Сынып жетекші: Нургалиева.С.К
2024-2025 оқу жылы
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Жедел қызмет нөмерлері |
|
|
Күні |
02.09.2024 |
|
|
Сынып жетекші: |
Нургалиева Салтанат |
|
|
Сынып: |
11 сынып |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстандағы жедел көмек қызметтері туралы толық мәлімет беру, олардың телефон нөмірлерін жаттауға және әртүрлі жағдайларда дұрыс қоңырау шалуға үйрету. |
|
|
Міндеттері |
Жедел көмек қызметтерінің түрлерін және олардың қызметтерін білу. Жедел көмек қызметтерінің телефон нөмірлерін жаттау. Әртүрлі төтенше жағдайлардағы әрекет алгоритмін меңгеру. |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Сабақтық нәтижесі: |
Оқушылар әртүрлі жағдайларда жедел көмек қызметтеріне дұрыс қоңырау шала алады. Оқушылар алғашқы медициналық көмек көрсетудің негізгі ережелерін біледі. Оқушылар әртүрлі төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік шаралары туралы түсінік алады. |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
|
||
|
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оң атмосфера қалыптастыру. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. |
Компьютер |
|
Кіріспе бөлім (7 минут):
|
Жедел көмек қызметтерінің пайда болу тарихы. |
Оқушылар ойларымен бөліседі.Тақырып бойынша мысалдарды тыңдайды. |
Интерактивті тақта
|
|
Негізгі бөлім (25 минут): |
Жедел көмек қызметтерінің түрлері (өрт сөндіру қызметі, жедел жәрдем, полиция, газ қызметі және т.б.). Қазақстандағы жедел көмек қызметтерінің телефон нөмірлері. Жедел көмек қызметтеріне қоңырау шалу алгоритмі. Алғашқы медициналық көмек көрсетудің негізгі ережелері. |
Сұрақтарға жауап береді Мұғалімді тыңдап, пікір алмасады. Топтық талқылауға қатысады.
|
Презентация Жағдаяттық тапсырмалар.Жедел көмек қызметтерінің нөмерлерін білу |
|
Топтық жұмыс:
|
Жедел көмек қызметтеріне қоңырау шалуды үлгілеу. Бір оқушы зардап шеккен адамның рөлін, екіншісі – диспетчердің рөлін ойнайды. |
Венн диаграммасын толтырады,қоғайды. |
презентация |
|
Қорытынды бөлім (5 минут): |
Сабақ барысында оқушылар жедел көмек қызметтерінің маңыздылығын түсініп, олардың телефон нөмірлерін жаттап алды. Интерактивті әдістердің арқасында оқушылар белсенді қатысып, сабаққа деген қызығушылығы артты. Сабақ соңында өткен материалды бекіту үшін тест жұмысы жүргізілді. Нәтижесінде оқушылардың көпшілігі тақырыпты жақсы меңгергені анықталды |
Қорытындыға өз ойларын қосады. |
|
|
Рефлексия (5 минут): |
Топтық жұмыстың нәтижелерін талдау. Қиындықтарды анықтау және оларды жою. Бағалау парақшаларын толтыру |
Жеке немесе топпен пікір білдіреді |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жедел қызмет нөмерлері
Жедел қызмет нөмерлері
Жедел қызмет нөмерлері
11-сынып
Сынып жетекші: Нургалиева.С.К
2024-2025 оқу жылы
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Жедел қызмет нөмерлері |
|
|
Күні |
02.09.2024 |
|
|
Сынып жетекші: |
Нургалиева Салтанат |
|
|
Сынып: |
11 сынып |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстандағы жедел көмек қызметтері туралы толық мәлімет беру, олардың телефон нөмірлерін жаттауға және әртүрлі жағдайларда дұрыс қоңырау шалуға үйрету. |
|
|
Міндеттері |
Жедел көмек қызметтерінің түрлерін және олардың қызметтерін білу. Жедел көмек қызметтерінің телефон нөмірлерін жаттау. Әртүрлі төтенше жағдайлардағы әрекет алгоритмін меңгеру. |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Сабақтық нәтижесі: |
Оқушылар әртүрлі жағдайларда жедел көмек қызметтеріне дұрыс қоңырау шала алады. Оқушылар алғашқы медициналық көмек көрсетудің негізгі ережелерін біледі. Оқушылар әртүрлі төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік шаралары туралы түсінік алады. |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
|
||
|
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оң атмосфера қалыптастыру. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. |
Компьютер |
|
Кіріспе бөлім (7 минут):
|
Жедел көмек қызметтерінің пайда болу тарихы. |
Оқушылар ойларымен бөліседі.Тақырып бойынша мысалдарды тыңдайды. |
Интерактивті тақта
|
|
Негізгі бөлім (25 минут): |
Жедел көмек қызметтерінің түрлері (өрт сөндіру қызметі, жедел жәрдем, полиция, газ қызметі және т.б.). Қазақстандағы жедел көмек қызметтерінің телефон нөмірлері. Жедел көмек қызметтеріне қоңырау шалу алгоритмі. Алғашқы медициналық көмек көрсетудің негізгі ережелері. |
Сұрақтарға жауап береді Мұғалімді тыңдап, пікір алмасады. Топтық талқылауға қатысады.
|
Презентация Жағдаяттық тапсырмалар.Жедел көмек қызметтерінің нөмерлерін білу |
|
Топтық жұмыс:
|
Жедел көмек қызметтеріне қоңырау шалуды үлгілеу. Бір оқушы зардап шеккен адамның рөлін, екіншісі – диспетчердің рөлін ойнайды. |
Венн диаграммасын толтырады,қоғайды. |
презентация |
|
Қорытынды бөлім (5 минут): |
Сабақ барысында оқушылар жедел көмек қызметтерінің маңыздылығын түсініп, олардың телефон нөмірлерін жаттап алды. Интерактивті әдістердің арқасында оқушылар белсенді қатысып, сабаққа деген қызығушылығы артты. Сабақ соңында өткен материалды бекіту үшін тест жұмысы жүргізілді. Нәтижесінде оқушылардың көпшілігі тақырыпты жақсы меңгергені анықталды |
Қорытындыға өз ойларын қосады. |
|
|
Рефлексия (5 минут): |
Топтық жұмыстың нәтижелерін талдау. Қиындықтарды анықтау және оларды жою. Бағалау парақшаларын толтыру |
Жеке немесе топпен пікір білдіреді |
|
шағым қалдыра аласыз













