Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
Бөлім: |
Командалық спорттық ойындар. |
|||||
Педагогтың аты-жөні: |
Сұраған Р |
|||||
Күні : |
09.05.2026ж |
|||||
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
Сабақтың тақырыбы : |
Футбол ойыны.Тактикалық іс-әрекет ,жеке,топтық,командалық. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.5.1 Композициялық идеялар мен стратегиялар,қарапайым тактикаларды бағалау және құрастыра білу. |
|||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар аздаған ауқымдағы дене жаттығуларының тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеяларын біледі және сипаттай алады. |
|||||
Құндылықтарды дарыту: |
Жасампаздық және жаңашылдық -Әр түрлі таным құралдарын қолдану,әлем туралы білімді жинақтай алу. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
||
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Футбол
ойыны 1-тапсырма.Футбол добын конустар арасынан алып жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі жағымен өз қалауларынша қолданады 2-тапсырма.Бір-біріне допты еден арқылы пас алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы жағымен апереді. 3-тапсырма. Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1 болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері жақсы көрінеді. 4-тапсырма.Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға допты тебу жаттығуы 5-тапсырма.Екі жақты ойын
Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды,допты аяқпен жүргізеді; 3.жылдам, епті қозғалады; 4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады,допты тебеді; |
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Бас бармақ» әдісі
ҚБ «Қол шапалақ»
|
|
||
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс «ТikTok» әдісі.
1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады. 2.коментарий белгісін алса – пікірім бар. 3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеке, топтық, командалық және тактикалық әрекеттер
Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
Бөлім: |
Командалық спорттық ойындар. |
|||||
Педагогтың аты-жөні: |
Сұраған Р |
|||||
Күні : |
09.05.2026ж |
|||||
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
Сабақтың тақырыбы : |
Футбол ойыны.Тактикалық іс-әрекет ,жеке,топтық,командалық. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.5.1 Композициялық идеялар мен стратегиялар,қарапайым тактикаларды бағалау және құрастыра білу. |
|||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар аздаған ауқымдағы дене жаттығуларының тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеяларын біледі және сипаттай алады. |
|||||
Құндылықтарды дарыту: |
Жасампаздық және жаңашылдық -Әр түрлі таным құралдарын қолдану,әлем туралы білімді жинақтай алу. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
||
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Футбол
ойыны 1-тапсырма.Футбол добын конустар арасынан алып жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі жағымен өз қалауларынша қолданады 2-тапсырма.Бір-біріне допты еден арқылы пас алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы жағымен апереді. 3-тапсырма. Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1 болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері жақсы көрінеді. 4-тапсырма.Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға допты тебу жаттығуы 5-тапсырма.Екі жақты ойын
Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды,допты аяқпен жүргізеді; 3.жылдам, епті қозғалады; 4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады,допты тебеді; |
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Бас бармақ» әдісі
ҚБ «Қол шапалақ»
|
|
||
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс «ТikTok» әдісі.
1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады. 2.коментарий белгісін алса – пікірім бар. 3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
шағым қалдыра аласыз


