|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Арай 87751750706 |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шартты пішімдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.4 электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолданады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну • Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білу • Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді 3. Топқа бөлу. Жапырақ түстеріне қарай топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын қайталау «Таза тақта» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады.Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Жақсы қасиеттерін жария етеді 3. Жапырақ түсіне қарай топқа топқа бөлінеді . 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -Тақтаға сұрақтар жазады. -Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі жапырқтар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1-тапсырма. «Галереяны шарлау» әдісі Қабырғаға дайындалған постер ілінеді. «Галереяға саяхат» –Топтарға төмендегідей сұрақтар беріліп, сол сұрақтар бойынша постер дайындап, галереяға іледі. Топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі, қабырға газеттерін қарайды, сараптайды, талдайды және жапсырма қағазға пікірін немесе сұрағын жабыстырып кетеді. 1 топ: Шартты пішімдеу құралы қандай параметрлерден тұрады 2 топ: Шартты пішімдеу құралын қолдану қажеттілігі неде?? 3 топ: Шартты пішімдеу құралының тиімділігі неде? Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Вен диаграммасы» Тапсырма бойынша жұбымен бірге берілген тапсырманы салыстырады. Керекті мәліметтерді дәптерге жазады
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сөйлемді аяқта? Шартты пішімдеу.............................. Жеке жұмыс . Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой күмбезі» әдісі
Сергіту сәті «Алма, шие, өрік, банан» Оқушылар орындықтарды шеңберлей орналастырып жайғасады. Мұғалім оқушыларды отырған ретімен жемістер атауымен санап шығады: «Алма, шие, өрік, банан» деп. Осыдан кейін мұғалім бір не бірнеше жемістің атын атайды (мысалы, «Шие!» деп, не «Алма,өрік!» деп, немесе « Алма, шие, өрік, банан!» деп), сол кезде жемісі аталған оқушылар орындарын алмастыру қажет. Ал мұғалім бір бос орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, жемістердің атын атайды. Сабақты бекіту. 4- тапсырма WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Шартты пішімдеу құралы қандай параметрлерден тұратынын айтады 2 балл Дескриптор: - Вен диаграммасында «Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі» және «Бірінші және соңғы мәндерді іріктеу ережелері» параметрлерін салыстырады 2 балл Дескриптор: Сөйлемді аяқтайды Дескриптор: -«Қазақстан аумағындағы ұзындығы 1000 км ден асатын өзендер тізімі» кестесін шартты пішімдеу параметрлерінің көмегімен өңдейді 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация https://ppt-online.org/1451571 А-3 парақшалары, маркер, стикер жұмыс дәптер Тапсырма Ноутбук, оқулық https://wordwall.net/resource/65133442 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. Жетістік сатысы
10 балдық жүйемен бағаланады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Желідегі қажетсіз байланыстар
Желідегі қажетсіз байланыстар
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Арай 87751750706 |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шартты пішімдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.4 электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолданады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну • Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білу • Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді 3. Топқа бөлу. Жапырақ түстеріне қарай топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын қайталау «Таза тақта» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады.Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Жақсы қасиеттерін жария етеді 3. Жапырақ түсіне қарай топқа топқа бөлінеді . 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -Тақтаға сұрақтар жазады. -Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі жапырқтар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1-тапсырма. «Галереяны шарлау» әдісі Қабырғаға дайындалған постер ілінеді. «Галереяға саяхат» –Топтарға төмендегідей сұрақтар беріліп, сол сұрақтар бойынша постер дайындап, галереяға іледі. Топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі, қабырға газеттерін қарайды, сараптайды, талдайды және жапсырма қағазға пікірін немесе сұрағын жабыстырып кетеді. 1 топ: Шартты пішімдеу құралы қандай параметрлерден тұрады 2 топ: Шартты пішімдеу құралын қолдану қажеттілігі неде?? 3 топ: Шартты пішімдеу құралының тиімділігі неде? Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Вен диаграммасы» Тапсырма бойынша жұбымен бірге берілген тапсырманы салыстырады. Керекті мәліметтерді дәптерге жазады
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сөйлемді аяқта? Шартты пішімдеу.............................. Жеке жұмыс . Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой күмбезі» әдісі
Сергіту сәті «Алма, шие, өрік, банан» Оқушылар орындықтарды шеңберлей орналастырып жайғасады. Мұғалім оқушыларды отырған ретімен жемістер атауымен санап шығады: «Алма, шие, өрік, банан» деп. Осыдан кейін мұғалім бір не бірнеше жемістің атын атайды (мысалы, «Шие!» деп, не «Алма,өрік!» деп, немесе « Алма, шие, өрік, банан!» деп), сол кезде жемісі аталған оқушылар орындарын алмастыру қажет. Ал мұғалім бір бос орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, жемістердің атын атайды. Сабақты бекіту. 4- тапсырма WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Шартты пішімдеу құралы қандай параметрлерден тұратынын айтады 2 балл Дескриптор: - Вен диаграммасында «Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі» және «Бірінші және соңғы мәндерді іріктеу ережелері» параметрлерін салыстырады 2 балл Дескриптор: Сөйлемді аяқтайды Дескриптор: -«Қазақстан аумағындағы ұзындығы 1000 км ден асатын өзендер тізімі» кестесін шартты пішімдеу параметрлерінің көмегімен өңдейді 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация https://ppt-online.org/1451571 А-3 парақшалары, маркер, стикер жұмыс дәптер Тапсырма Ноутбук, оқулық https://wordwall.net/resource/65133442 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. Жетістік сатысы
10 балдық жүйемен бағаланады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
шағым қалдыра аласыз
































