|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Арай 87751750706 |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәліметтер типтері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Деректер түрлерін жіктеу; |
|||
|
Заң мен тәртіп құндылығы |
• Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу. • Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Арқаға жазылған комплименттер» Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. 3.Топқа бөлу Гүл құрастыру арқылы бөліну Гүл күлтешелерін таратып,олардан гүлдер құрастырады. Әр күлтешесіне оқушы өз атын жазып,бір топ болады.Гүлдер бір формада ,түстері ғана ажыратады.
«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып , сабақты бастайды 3. Гүл күлтешелері арқылы топ болады. 4. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» А-4 парақлары Гүл күлтешелері Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 1 –тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы топтық жұмысты жасайды
Жұптық жұмыс 2 - тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Миға шабуыл» әдісі арқылы тапсырманы орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Тізімдер дегеніміз не? «Сергіту сәті» Заряд алу Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Wordwall» платформасында сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4 тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Программада # белгісі қалай пайдаланатынын айтады 2 балл Дескриптор: - Жол және тізімнің Python тіліндегі жазылуының ұқсастықтарымен айырмашылықтарын таңдайды 2 балл Дескриптор: информатика сөзін кері жазу программасын құрады - 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық ноутбук Оқулық, жұмыс дәптер, ноутбук Компьютер, оқулық Тапсырма Кесте |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Алақан»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Желідегі қажетсіз байланыстар
Желідегі қажетсіз байланыстар
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Арай 87751750706 |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәліметтер типтері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Деректер түрлерін жіктеу; |
|||
|
Заң мен тәртіп құндылығы |
• Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу. • Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Арқаға жазылған комплименттер» Әр оқушының арқасына түйрегішпен (немесе скотчпен) А-4 форматындағы қағаз бекітіледі. Оқушылар сынып ішін аралап жүріп, бір-бірінің арқаларындағы қағаздарға жылы, жұмсақ сөздер жазып, бірін-бірі мақтайды. 2-3 минуттан кейін олар қағаздарын алып, шағын топ ішінде бір-біріне жазылған комплименттерді оқып береді. 3.Топқа бөлу Гүл құрастыру арқылы бөліну Гүл күлтешелерін таратып,олардан гүлдер құрастырады. Әр күлтешесіне оқушы өз атын жазып,бір топ болады.Гүлдер бір формада ,түстері ғана ажыратады.
«Доп лақтыру әдісі» үй тапсырмасын қайталау Мұғалім доп лақтырып сұрақ қояды. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып , сабақты бастайды 3. Гүл күлтешелері арқылы топ болады. 4. Доп лақтыру әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» А-4 парақлары Гүл күлтешелері Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 1 –тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы топтық жұмысты жасайды
Жұптық жұмыс 2 - тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Миға шабуыл» әдісі арқылы тапсырманы орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Тізімдер дегеніміз не? «Сергіту сәті» Заряд алу Шаттық шеңберге барлығы тұрып, көздерін жұмады. Бастапқы бастаушы қолды 1 рет қысады, екінші айналымда 2 рет қысады, соңында 3 рет қысады, бұл бастапқы бастаушыға барғанда қанша заряд жібергені бойынша қайта келу керек. Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Wordwall» платформасында сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4 тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Программада # белгісі қалай пайдаланатынын айтады 2 балл Дескриптор: - Жол және тізімнің Python тіліндегі жазылуының ұқсастықтарымен айырмашылықтарын таңдайды 2 балл Дескриптор: информатика сөзін кері жазу программасын құрады - 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық ноутбук Оқулық, жұмыс дәптер, ноутбук Компьютер, оқулық Тапсырма Кесте |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «Алақан»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



























