Бекітемін:
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау жолдарын біледі. |
|||
|
Әлеуметтік желіде қауіпсіз жұмыс жасай алады. Электрондық поштамен, интернетпен қауіпсіз жұмыс жасау жолдарын түсініп, жұмыс жасай алады. |
||||
|
Кибербуллинг және одан қорғанудың жолдарын ажыратады. Фишинг немесе интернеттегі алаяқтық пен агрессия туралы талдау жасай алады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» құндылығына баулу. Осы құндылық арқылы оқушылар құрмет көрсетуді және еңбекқорлыққа үйренеді, адал еңбекті құрметтейді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 7-8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Миға шабуыл» үй тапсырмасы сұралады
Осы сұрақтар арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтама Мадақтама: Жарайсың! Жақсы! Керемет!
|
Интербелсенді тақта Слаид 1 |
||||
|
Сабақтың ортасы 22-30мин |
Мұғалім түсіндірмесі. Жаңа сабақ тақырыбы «Желідегі қауіпсіздік ». Сабақ мақсатын түсіндіру. Видео көрсетіледі Топтық жұмыс: Тапсырма №1 1-топ: "Компьютерлік вирустар" және қорғану әдістері, WI-FI желісі" және желіде қауіпсіз жұмыс жасау ережелері, "Әлеуметтік желілер" және желідегі қауіпсіздік ережелері 2-топ: Электронды пошта" және поштамен қауіпсіз жұмыс жасау ережелері, "Кибербуллинг" және күресу жолдары. 3-топ: Фишинг" немесе интернет-алаяқтық және күресу жолдары туралы, "Сандық бедел" мен сандық беделді сақтау жөніндегі кеңестер және Авторлық құқық туралы. Жеке жұмыс: Тапсырма №2 https://learningapps.org/ платформасы арқылы тапсырма орындайды Берілген әрекеттерді талдап, ажыратып жазады
Сергіту сәті
Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс. Тапсырма №3
|
Оқушылар сабақтың мақсатымен танысады Оқушылар видеомен танысып шығып, өз пікірлерін айтады. Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. Дескриптор: 1.Анықтамаларды айтады 2.Қауіпсіздік ережелерін талдайды Дескриптор:
Оқушылар қимыл-қозғалысқа байланысты жаттығулар орындайды Дескриптор
|
Мадақтама №1 Дескриптор бойынша топтар бір-бірін бағалайды. 1 – 1 балл 2 – 1 балл №2 Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. 1 – 1 балл
№3 Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. 1 – 1 балл 2 – 1 балл |
Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 2 - слаид Бейнеролик Бағалау парағы Тапсырма №1 Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 3 слаид https://learningapps.org/watch?v=pnhuhwpra24 Тапсырма №3 Желідегі қауіпсіздік тақырыбы 4 слаид Бағалау парағы Ұялы телефон, ноутбук |
||||
|
|
Тапсырма№4 Жеке жұмыс. Функционалдық сауаттылық тапсырмалары Тест жұмысы
А) компьютерлік ойын В) есептеу техникасы С) ғаламдық тор 2. Интернет желісінде өзің туралы ақпаратты жазу қажет пе? А) барлық виртуалды достарыңа беру қажет В) қажет емес С) тек жалған ақпаратты жазу керек 3. Пошталарыңа күдікті хат келді. Оны ашасыңдар ма? А) күдікті хаттарды ешқашан ашпаймыз В) кейінірек ашамыз С) ашу керек 4. Желіде бейтаныс адам дөрекі сөйледі. Сендердің іс- әрекеттерің? А) дөрекі сөз қайтару В) сөйлесуді тоқтату С) әрі қарай сөйлесе беру 5. Антивирустық программа – бұл .... А) ағзаны шынықтыру программасы В) компьютерлік вирустардан қорғайтын программа С) желідегі агрессорлардан қорғайтын программа |
Оқушылар тест орындайды. Нәтижесі Zipgrate платформасы арқылы тексеріледі |
№4 Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. 1 – 1 балл 2 - 1 балл 3 - 1 балл 4 – 1 балл 5- 1 балл |
Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, Тапсырма №4 Zipgrate платформасы |
||||
|
Сабақтың соңы 2-7 мин |
Үй тапсырмасы: 42 бет 5 тапсырма Рефлексия «Постер» «Интернет желісіндегі қауіпсіздік бойынша балалар мен ата – аналарға арналған кеңес» |
Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау Бүгінгі сабақ бойынша өз әсерлерімен бөліседі |
Қорытынды формативті бағалау қойылады. (0-10 балл) Мадақтама |
Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 6 слаид Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 7 слаид |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Желідегі қауіпсіздік - 8 сыныпқа арналған
Желідегі қауіпсіздік - 8 сыныпқа арналған
Бекітемін:
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау жолдарын біледі. |
|||
|
Әлеуметтік желіде қауіпсіз жұмыс жасай алады. Электрондық поштамен, интернетпен қауіпсіз жұмыс жасау жолдарын түсініп, жұмыс жасай алады. |
||||
|
Кибербуллинг және одан қорғанудың жолдарын ажыратады. Фишинг немесе интернеттегі алаяқтық пен агрессия туралы талдау жасай алады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» құндылығына баулу. Осы құндылық арқылы оқушылар құрмет көрсетуді және еңбекқорлыққа үйренеді, адал еңбекті құрметтейді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 7-8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Миға шабуыл» үй тапсырмасы сұралады
Осы сұрақтар арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтама Мадақтама: Жарайсың! Жақсы! Керемет!
|
Интербелсенді тақта Слаид 1 |
||||
|
Сабақтың ортасы 22-30мин |
Мұғалім түсіндірмесі. Жаңа сабақ тақырыбы «Желідегі қауіпсіздік ». Сабақ мақсатын түсіндіру. Видео көрсетіледі Топтық жұмыс: Тапсырма №1 1-топ: "Компьютерлік вирустар" және қорғану әдістері, WI-FI желісі" және желіде қауіпсіз жұмыс жасау ережелері, "Әлеуметтік желілер" және желідегі қауіпсіздік ережелері 2-топ: Электронды пошта" және поштамен қауіпсіз жұмыс жасау ережелері, "Кибербуллинг" және күресу жолдары. 3-топ: Фишинг" немесе интернет-алаяқтық және күресу жолдары туралы, "Сандық бедел" мен сандық беделді сақтау жөніндегі кеңестер және Авторлық құқық туралы. Жеке жұмыс: Тапсырма №2 https://learningapps.org/ платформасы арқылы тапсырма орындайды Берілген әрекеттерді талдап, ажыратып жазады
Сергіту сәті
Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс. Тапсырма №3
|
Оқушылар сабақтың мақсатымен танысады Оқушылар видеомен танысып шығып, өз пікірлерін айтады. Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. Дескриптор: 1.Анықтамаларды айтады 2.Қауіпсіздік ережелерін талдайды Дескриптор:
Оқушылар қимыл-қозғалысқа байланысты жаттығулар орындайды Дескриптор
|
Мадақтама №1 Дескриптор бойынша топтар бір-бірін бағалайды. 1 – 1 балл 2 – 1 балл №2 Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. 1 – 1 балл
№3 Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. 1 – 1 балл 2 – 1 балл |
Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 2 - слаид Бейнеролик Бағалау парағы Тапсырма №1 Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 3 слаид https://learningapps.org/watch?v=pnhuhwpra24 Тапсырма №3 Желідегі қауіпсіздік тақырыбы 4 слаид Бағалау парағы Ұялы телефон, ноутбук |
||||
|
|
Тапсырма№4 Жеке жұмыс. Функционалдық сауаттылық тапсырмалары Тест жұмысы
А) компьютерлік ойын В) есептеу техникасы С) ғаламдық тор 2. Интернет желісінде өзің туралы ақпаратты жазу қажет пе? А) барлық виртуалды достарыңа беру қажет В) қажет емес С) тек жалған ақпаратты жазу керек 3. Пошталарыңа күдікті хат келді. Оны ашасыңдар ма? А) күдікті хаттарды ешқашан ашпаймыз В) кейінірек ашамыз С) ашу керек 4. Желіде бейтаныс адам дөрекі сөйледі. Сендердің іс- әрекеттерің? А) дөрекі сөз қайтару В) сөйлесуді тоқтату С) әрі қарай сөйлесе беру 5. Антивирустық программа – бұл .... А) ағзаны шынықтыру программасы В) компьютерлік вирустардан қорғайтын программа С) желідегі агрессорлардан қорғайтын программа |
Оқушылар тест орындайды. Нәтижесі Zipgrate платформасы арқылы тексеріледі |
№4 Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. 1 – 1 балл 2 - 1 балл 3 - 1 балл 4 – 1 балл 5- 1 балл |
Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, Тапсырма №4 Zipgrate платформасы |
||||
|
Сабақтың соңы 2-7 мин |
Үй тапсырмасы: 42 бет 5 тапсырма Рефлексия «Постер» «Интернет желісіндегі қауіпсіздік бойынша балалар мен ата – аналарға арналған кеңес» |
Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау Бүгінгі сабақ бойынша өз әсерлерімен бөліседі |
Қорытынды формативті бағалау қойылады. (0-10 балл) Мадақтама |
Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 6 слаид Желідегі қауіпсіздік тақырыбы, 7 слаид |
шағым қалдыра аласыз













