Жеміс бағында.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жеміс бағында.

Материал туралы қысқаша түсінік
балаларды әртүрлі пішінді заттарды мүсіндеуге үйрету.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру саласы: шығармашылық.

Бөлімі: мүсіндеу.

Тақырыбы: Жеміс бағында.

Мақсаты: балаларды әртүрлі пішінді заттарды мүсіндеуге үйрету. Міндеттері:

білімдік: пішінді мүсіндеудің таныс әдістерін пайдалана отырып,жемістерді мүсіндеу;

дамытушылық: бейнені затпен салыстыру, мүсіндегі сәйкестіктерді анықтай білу қабілеттерін дамыту;

тәрбиелік:балаларды табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар мен керекті құрал-жабдықтар: 1жұмыс дәптері, алма, алмұрт, олардың муляждары, «Күз аруы», ермексаз, ыдыстағы су, тақтайша.

Сөздік жұмыс: жемістер, алма, алмұрт.

Көптілділік: жемістер – фрукты – fruits, алма – яблоко – apple, алмұрт –

груша – pear.


ҰОҚ-нің барысы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Балалармен шаттық шеңберін құру. Арайлап таң атты,

Алтын сәуле таратты. Жарқырайды еліміз, Жайнай түссін еліміз. Қайырлы таң, балалар!

Мен сендерге бір жұмбақ жасырайын. Аспай піскен,

Қайнамай түскен. Педагог балалармен күзгі бақ туралы әңгімелеседі, көрнекі суреттер қолдану арқылы балаларға сұрақтар қойылады:

  • Балалар, мына суретте қай мезгіл бейнеленген?

  • Суретте не көріп тұрсыңдар,күзде қандай жемістер піседі?

  • Жемістің қандай пайдасы бар екенін білесіңдер ме?

  1. Негізгі кезең.

Осы кезде есік қағылады.Есіктен «Күз аруы» кіреді,қолында жеміс толы себеті бар.

  • Балалар,қараңдаршы, бізге қонақ келді, оның тосынсыйы бар екен.Балалар «Күз аруымен» амандасады. Балалар қонақтың әкелген сыйын тамашалайды. Балалардан себеттегі муляжды көрсетіп,қандай жеміс екенін сұрау.

  • Мынау қандай жеміс?

  • Мынау ше?

  • Тағы қандай жемісті көріп тұрсыңдар?

  • Балалар,енді,осы жемістердің ішінен алма мен алмұртты мүсіндейік.

  • Алдымен, балалар, қызыл түсті ермексаздың бір бөлігін алақанымызға салып жұмсартып,домалақ пішінге келтіреміз.

  • Бас бармақпен басу арқылы алманың пішінін келтіреміз.

  • Сабағын ағаш бұтақшасынан орналастырамыз.

– Енді,жасыл түсті ермексаздың кішкене бөлшегін алып,алақанға салып домалақтаймыз. Тақтайшаға қойып жалпақтау әдісі арқылы сопақша пішінге келтіреміз.Пышақтың ұшымен кесу арқылы жапырақтың бейнесін жасаймыз.Жапырақты алманың сабағына орналастырамыз. Алмамыз дайын болды.

Сөздік жұмыс: жемістер, алма, алмұрт.

Көптілділік: жемістер – фрукты – fruits, алма – яблоко – apple, алмұрт –

груша – pear.

Сергіту сәті.

Мен шиемін,шиемін, Күннің көзін сүйемін. Қышқыл шырын менде бар, Төмен басты иемін.

Педагог:

– Енді,алмұртты жасауға кірісеміз.Сары түсті ермексазды алып,алақанға салып жұмсартып, сопақша пішінге келтіреміз.

Сопақшаның жоғарғы жағын қысу арқылы алмұрттың пішінін мүсіндейміз.

Басбармақпен басу арқылы сабақ ойығын жасаймыз. Алманың сабағын жасағандай ағаш бұтақшасын орналастырамыз.

Жасыл түсті ермексаздың кішкене бөлігін домалақтап алып, қолымызбен басып жалпақтаймыз.Үлкендердің көмегімен арнайы пышақпен жапырақ пішінін кесіп алып,сабағына орналастырамыз.

  1. Рефлексия.

Педагог оқу қызметін қорытындылап,балаларды мадақтайды.

Балалармен жұмысты талдайды.«Күз аруымен» бірге педагог балалардың жасаған жұмысын аралап, көріп мадақтайды.

Педагог қорытынды жасайды. Балалармен бірге ата-аналарға арналған көрмені ұйымдастырады.

Күтілетін нәтижелер:

жасайды:жемістердің пайдасын түсіне отырып, заттарды мүсіндеуді;

түсінеді:жеміс-жидектер табиғаттың сыйы екендігін;

қолданады: жемістердің өзара айырмашылықтарын.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2025
133
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі