|
Бөлім |
Жеңіл атлетика |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туйешиева Ж.М. |
||||
|
Күні |
30.04.2025ж. |
||||
|
Сынып 3 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеңіл атлетика арқылы салауатты өмір салтын қалыптастыру |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігінтүсінужәне көрсету |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушыларға жеңіл атлетика элементтері
арқылы салауатты өмір салтын насихаттау. |
||||
|
Бағалау критериі |
Жеңіл
атлетика жаттығуларын дұрыс орындайды |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі : - Сыныппен сәлемдесу. - Смайликтер арқылы көңіл күйлерін бақылау. - Сабақтың мақсаттары мен қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. ІІ. Қыздыру жаттығулары : - Жеңіл жүгіру, секіру және жалпы қыздыру жаттығулары (мысалы, аяқ-қолды айналдыру, созылу жаттығулары). ЖДЖ. |
|
|
Әртүрлі смайликтер |
|
|
Ортасы |
Жеңіл атлетика — бұл әртүрлі қимыл-қозғалысқа негізделген спорт түрлерінің жиынтығы. Ол адамның табиғи қозғалыстарын (жүгіру, секіру, лақтыру) дамытуға бағытталған.Жеңіл атлетика түрлері Жеңіл атлетика негізгі үш бөлімге бөлінеді:
Жүгіру түрлері. -Қысқа қашықтыққа жүгіру (30 м, 60 м, 100 м) -Орта қашықтыққа жүгіру (400 м – 1500 м) -Ұзақ қашықтыққа жүгіру (3000 м және одан жоғары) -Эстафеталық жүгіру (командалық, таяқшамен) -Кедергілер арқылы жүгіру 2.Секіру түрлері -Ұзындыққа секіру – бір орнынан немесе жүгіріп келіп -Биіктікке секіру – арнайы кедергіден биікке секіру -Үш қарғып секіру – жоғары деңгейде үйретіледі -Секіргішпен секіру – жаттығу ретінде қолданылады 3. Лақтыру түрлері -Доп лақтыру (3-сынып үшін негізгі түрі) -Граната лақтыру (мектеп бағдарламасында қолданылады) -Копье (найза) лақтыру -Сауыт (ядро) итеру -Диск лақтыру. Түрлі түсті асықтар арқылы топқа бөлу.
Кедергілер арасымен жүгіріп, тапсырманы орындау.
Секіргішпен кедергілер арасынан секіріп өтіп, келесі тапсырманы орындау
Жүгіріп келіп, кіші допты лақтыру арқылы кедергілерді құлату. Топтық жұмыс: Берілген пазлдан суреттерді құрастыру. |
Сапта тұру, мұғалімді тыңдау Жүгіру Секіру Лақтыру |
|
Ысқырық, кедергілер, белгі таспалар, конустар, доп, секундомер, фишкалар.
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы:
Рефлексия:Оқушылар «Фотоапарат» әдісі арқылы сабақты бағалайды. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеңіл атлетика арқылы салауатты өмір салтын қалыптастыру
Жеңіл атлетика арқылы салауатты өмір салтын қалыптастыру
|
Бөлім |
Жеңіл атлетика |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Туйешиева Ж.М. |
||||
|
Күні |
30.04.2025ж. |
||||
|
Сынып 3 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеңіл атлетика арқылы салауатты өмір салтын қалыптастыру |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігінтүсінужәне көрсету |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушыларға жеңіл атлетика элементтері
арқылы салауатты өмір салтын насихаттау. |
||||
|
Бағалау критериі |
Жеңіл
атлетика жаттығуларын дұрыс орындайды |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі : - Сыныппен сәлемдесу. - Смайликтер арқылы көңіл күйлерін бақылау. - Сабақтың мақсаттары мен қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. ІІ. Қыздыру жаттығулары : - Жеңіл жүгіру, секіру және жалпы қыздыру жаттығулары (мысалы, аяқ-қолды айналдыру, созылу жаттығулары). ЖДЖ. |
|
|
Әртүрлі смайликтер |
|
|
Ортасы |
Жеңіл атлетика — бұл әртүрлі қимыл-қозғалысқа негізделген спорт түрлерінің жиынтығы. Ол адамның табиғи қозғалыстарын (жүгіру, секіру, лақтыру) дамытуға бағытталған.Жеңіл атлетика түрлері Жеңіл атлетика негізгі үш бөлімге бөлінеді:
Жүгіру түрлері. -Қысқа қашықтыққа жүгіру (30 м, 60 м, 100 м) -Орта қашықтыққа жүгіру (400 м – 1500 м) -Ұзақ қашықтыққа жүгіру (3000 м және одан жоғары) -Эстафеталық жүгіру (командалық, таяқшамен) -Кедергілер арқылы жүгіру 2.Секіру түрлері -Ұзындыққа секіру – бір орнынан немесе жүгіріп келіп -Биіктікке секіру – арнайы кедергіден биікке секіру -Үш қарғып секіру – жоғары деңгейде үйретіледі -Секіргішпен секіру – жаттығу ретінде қолданылады 3. Лақтыру түрлері -Доп лақтыру (3-сынып үшін негізгі түрі) -Граната лақтыру (мектеп бағдарламасында қолданылады) -Копье (найза) лақтыру -Сауыт (ядро) итеру -Диск лақтыру. Түрлі түсті асықтар арқылы топқа бөлу.
Кедергілер арасымен жүгіріп, тапсырманы орындау.
Секіргішпен кедергілер арасынан секіріп өтіп, келесі тапсырманы орындау
Жүгіріп келіп, кіші допты лақтыру арқылы кедергілерді құлату. Топтық жұмыс: Берілген пазлдан суреттерді құрастыру. |
Сапта тұру, мұғалімді тыңдау Жүгіру Секіру Лақтыру |
|
Ысқырық, кедергілер, белгі таспалар, конустар, доп, секундомер, фишкалар.
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы:
Рефлексия:Оқушылар «Фотоапарат» әдісі арқылы сабақты бағалайды. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
















