|
Бөлім -3 |
Гимнастика негізгі элдементтері |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ахимбеков С |
||||
|
Күні 2.12.2024ж |
|
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеңіл гимнастикалық құралдар мен жаттығулар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
34.1.4.1 денежаттығуларыншеберорындауүшінәлеуеттіанықтап, қозғалыстыңкүштіжәнеәлсізжақтарынсалыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Гимнастикалық жаттығуларды орындату арқылы адам дене мүшелерін өмірде кездесетін қимылдарды жеңе білуге даярлау |
||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
«Тақырып көлеміндегі әрекеттер» Саптық жаттығуларды орындату:
бұрылып саппен жүру, Жүру жаттығулары: Қолды белге қойып, аяқтың ұшымен, аяқтың өкшесімен, табанның ішкі қырымен, табанның сыртқы қырымен жүру. Жүгіру жаттығулары: Екі қолды белге таяп, аяқтарын алға кезек – кезек сермеп жүгіру. Оң қапталмен қолды алға
айналдыру. Тізені алға көтеріп
жүгіру. Толық отырып жүру. Бағалау: Оқушылар тарапынан берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау көрсету. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
|
Ортасы |
1. Жалпы дамыту жаттығуын аяқтап, сыныпты бір қатар сапқа тұрғызып сабақтың негізігі бөліміне көшу. 2. Көрнекілік суреттер арқылы түсіндіру, видео көрсетілім арқыл көрсету. Практикалық түрде орындап көрсету. 3 4. Оқушыларға түсіндіріп, видео көрсетілім арқылы көрсету экраннан. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын орындату. 1-жаттығу. Жүресінен отырып, екі қолды жерге тірей демеп, алға қарай домалау.
2-жаттығу. Жүресінен отырып, екі қолды жерге тірей демеп, артқа домалау.
3-жаттығу. Жауырынға тұру. 4-жаттығу. Сергіту сәті
- Бір аяғын бүгіп ұстап, екінші аяғымен 3 метр жерді секіру; - Төсеніштің үстінен алға домалау; - Матының үстінде 3-рет денені көтеру, айналып өтіп артқа жүгіру.
Қорытынды бөлімі: алға қарай домалап түсу. Б.қ. екі қолды алға қарай созып, шынтақтан бүгіп сыртқа қарай, ішке қарай айналдыру. қолды екі иыққа қойып 1-2 санымен алға, 3-4 санымен кері айналдыру. Б.қ екі қолды белге таяп басымызды оңға, солға қарай айналдыру. Б.қ екі қолды белге қойып, белімізді оңға,солға қарай айналдыру. Б.қ екі аяқтың арасын ашып, оң аяққа отырып сол аяқты солға созу, сол аяққа отырып оң аяқты оңға созу. Екі аяқты қосып тізені оңға, солға айналдыру. Оң аяғымыздың ұшын оңға,солға қарай айналдыру, сол аяғымыздың ұшын оңға,солға қарай айналдыру. Қолды ал ға созып, аяқтың арасын ашып, оң жақ аяққа отырып сол жақ аяғын созу; сол жақ аяққа отырып, оң жақ аяғын созу: Ұлдар екі қолдарымен еденді тіреп денесін көтеру 10 рет Отырып тұру, ер балалар 10 рет, қыз балалар 20 рет. Бағалау:Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалау тәжірибеленеді. Мұғалім әрбір ойыннан соң команда мүшелерінің жеке жетістіктерін айтып тұрады. |
Оқушылар спорт залды айналып жүре отырып тынысалуынқалпынакелтіру. Қолды жоғары көтере отырып мұрынментерең дем алады да, қолды түсіргендедемдіауызбеншығарады. |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «От шашу» |
Үлкен бос кеңістік. Волейбол добы, ысқырық, конустар Қауіпсіздік ережелері сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=jHIONPeIMLE |
|
|
Сабақтыңсоңы |
«Сабақты қорытындылау» Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Сипаттама: Өткен тақырып туралы талқылау үшін мұғалім мен оқушының біріккен іс-әрекеті. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушы мен капитанды атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі туралы айтады. Бағалау: Мұғалім оқушыларына «Рефлексиялық нысана» парақшасын таратып береді, оқушылар өзіндік бағалау арқылы парақшаларын толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеңіл гимнастикалық құралдар мен жаттығулар
Жеңіл гимнастикалық құралдар мен жаттығулар
|
Бөлім -3 |
Гимнастика негізгі элдементтері |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ахимбеков С |
||||
|
Күні 2.12.2024ж |
|
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жеңіл гимнастикалық құралдар мен жаттығулар |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
34.1.4.1 денежаттығуларыншеберорындауүшінәлеуеттіанықтап, қозғалыстыңкүштіжәнеәлсізжақтарынсалыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Гимнастикалық жаттығуларды орындату арқылы адам дене мүшелерін өмірде кездесетін қимылдарды жеңе білуге даярлау |
||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
«Тақырып көлеміндегі әрекеттер» Саптық жаттығуларды орындату:
бұрылып саппен жүру, Жүру жаттығулары: Қолды белге қойып, аяқтың ұшымен, аяқтың өкшесімен, табанның ішкі қырымен, табанның сыртқы қырымен жүру. Жүгіру жаттығулары: Екі қолды белге таяп, аяқтарын алға кезек – кезек сермеп жүгіру. Оң қапталмен қолды алға
айналдыру. Тізені алға көтеріп
жүгіру. Толық отырып жүру. Бағалау: Оқушылар тарапынан берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау көрсету. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
|
Ортасы |
1. Жалпы дамыту жаттығуын аяқтап, сыныпты бір қатар сапқа тұрғызып сабақтың негізігі бөліміне көшу. 2. Көрнекілік суреттер арқылы түсіндіру, видео көрсетілім арқыл көрсету. Практикалық түрде орындап көрсету. 3 4. Оқушыларға түсіндіріп, видео көрсетілім арқылы көрсету экраннан. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын орындату. 1-жаттығу. Жүресінен отырып, екі қолды жерге тірей демеп, алға қарай домалау.
2-жаттығу. Жүресінен отырып, екі қолды жерге тірей демеп, артқа домалау.
3-жаттығу. Жауырынға тұру. 4-жаттығу. Сергіту сәті
- Бір аяғын бүгіп ұстап, екінші аяғымен 3 метр жерді секіру; - Төсеніштің үстінен алға домалау; - Матының үстінде 3-рет денені көтеру, айналып өтіп артқа жүгіру.
Қорытынды бөлімі: алға қарай домалап түсу. Б.қ. екі қолды алға қарай созып, шынтақтан бүгіп сыртқа қарай, ішке қарай айналдыру. қолды екі иыққа қойып 1-2 санымен алға, 3-4 санымен кері айналдыру. Б.қ екі қолды белге таяп басымызды оңға, солға қарай айналдыру. Б.қ екі қолды белге қойып, белімізді оңға,солға қарай айналдыру. Б.қ екі аяқтың арасын ашып, оң аяққа отырып сол аяқты солға созу, сол аяққа отырып оң аяқты оңға созу. Екі аяқты қосып тізені оңға, солға айналдыру. Оң аяғымыздың ұшын оңға,солға қарай айналдыру, сол аяғымыздың ұшын оңға,солға қарай айналдыру. Қолды ал ға созып, аяқтың арасын ашып, оң жақ аяққа отырып сол жақ аяғын созу; сол жақ аяққа отырып, оң жақ аяғын созу: Ұлдар екі қолдарымен еденді тіреп денесін көтеру 10 рет Отырып тұру, ер балалар 10 рет, қыз балалар 20 рет. Бағалау:Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалау тәжірибеленеді. Мұғалім әрбір ойыннан соң команда мүшелерінің жеке жетістіктерін айтып тұрады. |
Оқушылар спорт залды айналып жүре отырып тынысалуынқалпынакелтіру. Қолды жоғары көтере отырып мұрынментерең дем алады да, қолды түсіргендедемдіауызбеншығарады. |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «От шашу» |
Үлкен бос кеңістік. Волейбол добы, ысқырық, конустар Қауіпсіздік ережелері сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=jHIONPeIMLE |
|
|
Сабақтыңсоңы |
«Сабақты қорытындылау» Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Сипаттама: Өткен тақырып туралы талқылау үшін мұғалім мен оқушының біріккен іс-әрекеті. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушы мен капитанды атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі туралы айтады. Бағалау: Мұғалім оқушыларына «Рефлексиялық нысана» парақшасын таратып береді, оқушылар өзіндік бағалау арқылы парақшаларын толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз

. Топқа
бөлу. Балалар қазір қандай жылдың мезгілі? (Көктем) Күн жылығанда
бізге не ұшып келеді? (Құстар). Ендеше балалар мозайкада екі құстың
суреті берілген сол суретті құрастырып екі топқа
бөлінесіңдер.



-жаттығу.













