Материалдар / Жеңіс күні. Бейбітшілік болса БЖБ №8 4-тоқсан
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жеңіс күні. Бейбітшілік болса БЖБ №8 4-тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне әдістемелік көмек
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

    

Бөлім:

Демалыс мәдениеті. Мерекелер.

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

22.05.2023ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жеңіс күні. Бейбітшілік болса БЖБ №8

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру.

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау

3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты

шығарманың тақырыбын анықтайды, шағырма тақырыбына сәйкес сұрақтар қояды және жауап береді.

шығарманың тақырыбын, негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін анықтайды, сұрақтар құрастырады және жауап береді.

мәтіннің негізгі ойын білдіретін сөйлемді анықтайды, тақырыпқа сәйкес сұрақтар құрастырады.

-мәтін мазмұны бойынша қолдануға негізделген сұрақтар құрастырады;

- сұрақтарға толық жауап береді.

- мәтіннің негізгі ойын білдіретін сөйлемді анықтайды.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру



8 мин

Ширату тапсырмасы

(ҰЖ) (оқушылар бір-біріне қарап тұрып, осы өлең шумағын оқиды)

Халықтар өмірді құрайды,

Әділет ұранын қолдайды.

Шырқаңдар, кел достар, әр елде,

Бейбіт күн жасасын әлемде!

Түрткі сұрақтар қою

-балалар осы өлең жолдарында не туралы айтылған?

(бейбіт, өмір, достық)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру;

Бағалау критерийлерімен таныстыру.

Үй тапсырмасын сұрау
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру.

Жаттығу жасайды.


Топқа бірігеді.

Үй тапсырмасын мазмұндайды

Сұрақтарға жауап береді.





Бейнежазба қарайды

мәліметтермен танысу сәті


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

ҚБ

1-10 балл аралығы


Дескриптор:

Үй тапсырмасын айтады

Мәліметтермен танысады

Бейнежазбадан не түсінгені туралы әңгімелейді-2балл.


Оқулық суреттер









бейнематериалмәліметтермен аудиотаныс

тырылым

Жаңа білім

15 мин

















2 мин











Бекіту

15 мин






Тыңдалым

  • Тыңда.

  • Қайрат Жұмағалиевтің Жеңіс күні өлеңі оқылады.

  • Бейбіт күн, бейбітшілік сөздерінің мағынасын біліп ал.

  • Ж ұматай Жақыпбаевтың «Бейбітшілк болса» өлеңімен танысамыз. Өлеңді тыңдату.

Жетелеуші сұрақтар

  • Өлеңнің мағынасы не туралы?

  • Бейбіт күн, бейбітшілік.

  • Біздерге бейбіт өмірді кімдер сыйлады?

  • Аталарымыз

  • Араларыңда кімнің атасы Ұлы отан соғысына қатысқан? (оқушылар ойын тыңдау)

(ТЖ) «Еркін микрофон» әдісі . Топ алдына «Менің атам –ардагер» атты мәтін таратылады. Оқиды.5 сұрақ дайындайды. Әр топтан тілші тағайындалады. Бір топ, келесі топтан сұхбат алуға шығады.

Жұматай Сағадиұлы Жақыпбаев (30.1.1945Ескелді ауданыЕшкіөлмес ауылы — 16.9.1990Алматы қаласы) — ақын.

1-тапсырма. Жеңіс күніне ұйымдастырылған кездесуде Қайрат Жұмағалиев пен Жұматай Жақыпбаевтың өлеңдері оқылады. Екі өлеңді салыстырып жаз.

Қайрат Жұмағалиевтің өлеңі:


Shape2

Жұматай Жақыпбаевтың өлеңі:


Топқа бөліну. «Мозайка» әдісі Мерекелер тақырыбы жазылған қағаз қиындылары шашылады. Тақырыпқа сәйкес әр мерекенің суреттері жанында мозайка қиындылары ретінде беріледі. Оқушылар алған қиындылары арқылы мозайка құрастыру керек. Құрастырғанда жинақталған суреттер бойынша топтасып отырады.


(Т) «Әдебиет лотосы» әдісі Мақсаты: білген мәліметтерін кестеге толтыру. Белгілі бір уақыт ішінде кесте толтырылуы керек. Тапсырма: балалар Ұлы Отан соғысы туралы білген мәліметтерін ортаға салады.

Жеңіс қай күні тойланады?

Ұлы отан соғысы қай жылдары болды?

Отан, бейбіт өмір жайлы мақал-мәтел жаз.




Тапсырма

Мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып, көшіріп жаз.

Мәтін. Менің атам- ардагер.

Менің атам-соғысқа қатысқан адам. Ол бір мың тоғыз жүз отыз тоғызыншы жылы Шымбай қаласынан әскери қызметке алынған. Ол әскери қызметте жүрген кезінде екінші дүниежүзілік соғыс басталып кетті. Атам үш рет жараланған. Үшінші рет ауыр жараланып емхананаға түскен. Ол кісінің соғыста алған ордендері мен медальдері көп. Мен атамды мақтан етемін.

Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті жоғары оқушы қабілеті төмен оқушыға көмектеседі. Топта тапсырманы бірлесіп орындайды.

(ЖЖ) «Ара ұясы» техникасы

Тапсырма: Мұғалім жұптағы оқушыларға өлең мазмұнына сәйкес бейбіт күн сыйлаған ата- аналарға арнап, алғыс хат дайындауын ұсынады. Алғыс хат дайындап болған соң бір- біріне мазмұны бойынша сұрақ қояды. Жауап береді.

Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі.

Тапсырма оқушылардың барлығына ұсынылады. Тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолдануға болады.

Автор өз мәтінінде сипаттаған тұсты тауып, көшіріп жаз.

ЕҚҚЕО

Тақырып мазмұнына

қатысты сұрақтар мен суреттер беріледі

жеңіс күніне қатысты суреттер ұсыну

Ақпаратпен ықыласпен жұмыс жасайды. Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды. Таным әрекеті үрдісінде қарым-қатынас шеберлігі дамиды.

Кері байланыс арқылы оқушылар өздері пайдалана алатын кері байланыс тілін қалыптастырады.

Оқушылар тақырып бойынша ашық сұрақтар құрастырып, жүргізушіге береді. Сұрақтар құрастырылып біткен соң, оқушылар кез келген сұрақты алып, дауыстап оқиды, толық жауап беруге тырысады







Топтар бір –бірін тыңдайды, стикерлерге смайликтер суретін салып, оны бағаланған топ үстеліне жапсырады.Белгілеп алынған қажетті ақпаратқа стикерлер жапсырылады бес жолды өлең құрастырады
Сыныптастарының жауаптарын ықылас қойып тыңдайды және сұрақтар қояды.





Мұғалімнің сұрақтарына жауапты бірі- біріне айтады. Кезектесе отырып, бір топтасқанда мұғалім сұрақ қойса, екінші топтасқанда оқушы сұрақ қояды.

Қабілеті жоғары оқушының және мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушыларға қолдау беріледі

Дескриптор:

Өлеңді дауыстап оқиды-

Оқу тұрлерін қолданады

Автормен танысады

Өлеңді қатесіз, мәнерлеп оқиды;

  • 2балл.







Дескриптор :

Өлең бойынша сұрақтар дайындайды;

сұрақтарға толық жауап береді.

2балл.










Дескрипторы :

Өлең мазмұнына сәйкес сұрақтар қояды;

Өлең мазмұнына қатысты ой қорытып айтады;

негізгі ойын анықтайды. 4балл.











-мәтін мазмұны бойынша қолдануға негізд

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!