Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
«Жеңісімді тәуелсіздікке арнаймын»
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
|
|
||
Күні |
11.12.2023 |
||
Класы, жетекші |
11 «Ә», Нуранова Г.С. |
||
Сабақтың тақырыбы |
«Жеңісімді тәуелсіздікке арнаймын» («Жеткіншектің Жеті Жарғысы» жобасы) |
||
Мақсаты |
Қазақстан елінің жері, рәміздері тіл саясаты, тәуелсіздік жолындағы белестерге тоқталып оқушылардың туған елге деген сүйіспеншілігін арттыру. |
||
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Қайырымдылық тақырыбын меңгереді. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта,флипчарт, фломастерлер,стикерлер,қанатты сөздер,слайд |
||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. |
||
Құндылықтар |
Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға атсалысу; |
||
Сабақ барысы: |
|||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Кіріспе (5мин) (10мин.) |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? 2. Тренинг арқылы 3 топқа бөліп алу. І топ. «Патриот» ІІ топ. «Намыс» ІІІ топ. «Азамат» 3.Ынтымақтастық атмосферасы. Сабақтағы жақсы көңіл күй. Әдемі тілектер айту. 3 топқа Ой қозғау. Оқушыларға сұрақтар қойылады. Қазақстан дейтін менің бар
елім, |
Мұғаліммен амандасады. Стикерлерді таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар бір-біріне тілек тілеп,орындарына отырады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына қол көтеру арқылы жауап береді. Презентация тамашалап, қойылған сұрақтарға жауап берулері қажет. Оқушылар сабақтың мақсатын төмендегіше анықтайды. |
|
Негізгі бөлім (15мин) |
І Бөлім «Бәйге»
Дұрыс жауап 20 ұпай.
ІІІ Бөлім. зарбаев. Ж. Нәжімеденов |
Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады.) Топта өзара талқылап,ауызша баяндайды. |
|
Қорытынды (10мин.) |
Қорытындылау. Рефлексия. Шықшы тауға,қарашы кең далаға, Мәз боласың,ұқсайсың жас балаға. О, шеті мен бұ шетіне жүгірсең, Шаршайсың ба,құмарың бір қана ма? Уа,дариға,алтын бесік туған жер, Қадіріңді келсем білмей кеше гөр! Жаза алмас ем топырағыңды тебіренбей, Ақын болмай, тасың болсам мен егер. Неткен байтақ, неткен ұлы жер едің! Нендей күйге жүрегімді бөледің? Сенде тудым,сенде өстім мен,сенде өлсем, Арманым жоқ бұл дүниеде дер едім. Мен өзіңдей байтақ едім,кең едім, Қызығыңды көріп еркін келемін. Сен де аямай бердің маған барыңды, Мен де аямай барым саған беремін.
Қорытынды: Тәуелсіздік күні - Қазақ елінің тарихындағы ең атаулы күн, қазақ халқының сан ғасырлық арманының орындалған күні. Егемендік алғаннан бері Қазақстан өзін әлемге әйгілі еді, бейбітшілікте өмір сүретін мемлекет ретінде танытты. Осы Тәуелсіздікті тұғырында нық ұстау үшін сапалы білім мен тәрбие керек. Қазақстанның Тәуелсіздігі баянды болсын!
|
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |