|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
8- бөлім. Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат» |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жер астына саяхат» - мамандықтар туралы сыр. 1-сабақ |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
6.2.2.1 - тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу; 6.1.Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі; Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстырады; |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Кіріспе. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Оқушылардың назарларына суреттер ұсынылады. «Ой қозғау» стратегиясы
|
Оқушылар өз ойларын айтады. |
ҚБ
|
«Ой қозғау» стратегиясы |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздер Салыстыр, анықта, шығармашыл, талдат Айтылым. 1-тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап бер.
Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді. Айтылым. 2-тапсырма. Суретте не бейнеленген? Бүгінгі тақырып не туралы болуы мүмкін?
Дескриптор: Сурет бойынша бүгінгі тақырыпты болжайды. Тыңдалым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап бер. Тірек сөздер: дәріптеу, тіршілік, пана, таудың маңы, құрал, көңіл бөлу. 1. Адам баласы тауды не үшін дәріптеген? 2. Адам тіршілігінің таумен байланысы қандай? 3. «Адамға қару мен құрал беретін де – тау» дегенді қалай түсінесің? Дескриптор: Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді. Оқылым. 4-тапсырма. Мәтінді оқы. Тақырып қой.
Дескриптор: Мәтінді оқиды. Тақырып қойады. |
Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді. Сурет бойынша бүгінгі тақырыпты болжайды. Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқиды. Тақырып қойады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Жаңа сөздер Сурет Оқулық Мәтін |
||||
|
Үй тапсырмасы: Кері байланыс |
Жазылым. 5-тапсырма. Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықта. Мәтіннен есімдіктерді тауып жаз. Дескриптор: Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтіннен есімдіктерді тауып жазады. 9-бет, 6-тапсырма «Ең, ең ең...» Ең қызықты болған... Ең қиын болған.... Ең жаңа болған.... |
Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтіннен есімдіктерді тауып жазады. «Ең, ең ең...» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ
|
Оқулық «Ең, ең ең...» әдісі |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жер астына саяхат» - мамандықтар туралы сыр. 1-сабақ
«Жер астына саяхат» - мамандықтар туралы сыр. 1-сабақ
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
8- бөлім. Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат» |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жер астына саяхат» - мамандықтар туралы сыр. 1-сабақ |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
6.2.2.1 - тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу; 6.1.Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі; Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстырады; |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Кіріспе. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Оқушылардың назарларына суреттер ұсынылады. «Ой қозғау» стратегиясы
|
Оқушылар өз ойларын айтады. |
ҚБ
|
«Ой қозғау» стратегиясы |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздер Салыстыр, анықта, шығармашыл, талдат Айтылым. 1-тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап бер.
Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді. Айтылым. 2-тапсырма. Суретте не бейнеленген? Бүгінгі тақырып не туралы болуы мүмкін?
Дескриптор: Сурет бойынша бүгінгі тақырыпты болжайды. Тыңдалым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап бер. Тірек сөздер: дәріптеу, тіршілік, пана, таудың маңы, құрал, көңіл бөлу. 1. Адам баласы тауды не үшін дәріптеген? 2. Адам тіршілігінің таумен байланысы қандай? 3. «Адамға қару мен құрал беретін де – тау» дегенді қалай түсінесің? Дескриптор: Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді. Оқылым. 4-тапсырма. Мәтінді оқы. Тақырып қой.
Дескриптор: Мәтінді оқиды. Тақырып қойады. |
Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді. Сурет бойынша бүгінгі тақырыпты болжайды. Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқиды. Тақырып қойады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Жаңа сөздер Сурет Оқулық Мәтін |
||||
|
Үй тапсырмасы: Кері байланыс |
Жазылым. 5-тапсырма. Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықта. Мәтіннен есімдіктерді тауып жаз. Дескриптор: Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтіннен есімдіктерді тауып жазады. 9-бет, 6-тапсырма «Ең, ең ең...» Ең қызықты болған... Ең қиын болған.... Ең жаңа болған.... |
Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтіннен есімдіктерді тауып жазады. «Ең, ең ең...» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ
|
Оқулық «Ең, ең ең...» әдісі |
||||
шағым қалдыра аласыз


















