Сабақтың
тақырыбы:
Жер мен
күн
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Серикбаева А.
Күні:
10.01.2019жыл
|
СЫНЫП: 2
«Ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.4.1.1 - Жер мен Күн
арасындағы байланысты
түсіндіру;
2.1.1.1 - қоршаған әлем
құбылыстары, үрдістері мен нысандарын зерделеуге қажетті
жағдайларды және зерттеушінің тұлғалық қасиеттерін анықтау; ҚБ
тапс.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай
алады:
Топтық жұмысты
брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
• Күннің Жер бетіндегі
тіршілікке тигізетін әсері туралы
айтады
•Зерттеушіге қажетті жағдайлар
мен тұлғалық қасиеттерді
атайды
|
Құндылықтарын
дарыту
|
Күн мен жердің тіршілік көзі
екенін ұғындыру
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу, түсіну,
қолдану
|
|
Оқулық, суреттер,
әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
АКТ қолдану
дағдысы
|
Көрсетілім аудио Жер мен күн
арасындағы байланыстар
|
Пәнаралық
ба-с
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Тілдік мақсат
|
Тілдік дағдылар: тыңдалым , оқылым, айтылым,
жазылым.
|
Терминология:
ғаламшар
|
сөз
тіркестері: жер, күн,
жұлдыз
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Бағалау
парақшасымен таныстыру
Топтарға
бөлу. «Күн, ай, жұлдыз» белгілерін
тарату
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
«Аялы
алақан»
Мақсаты: жылылық,
сенімділік деңгейін, еркіндікті
дамыту.
Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер
болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» —
сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы
жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен
жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын
ұстайды)
|
Оқушылар қорапшадан
өздеріне ұнайтын белгілер
алады.
«Аялы
алақан»
Тренинг.
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
.
Дескриптор:
-жер мен күнді
ажыратады. – ерекшеліктерін
атайды.
|
Оқулық,
мәтіндер.
«Көшбасшы және тыңдаушылар»
әдісі
|
Ортасы
8минут
|
Қолдану Дәптермен
жұмыс. Талдау «Ыстық
орындық» әдісі
ҚБ тапсырмасы: жер мен күн
арасындағы байланысты ажыратып,
айтады.
Дескриптор:
-жер ғаламшар екенін айтады.
–күннің пайдасын анықтайды.
–арасындағы байланысты өз
ойларымен толықтырады.
|
«Ыстық
орындық» орындық әдісі. А4 парақ пен
қалам
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту сәті "Туған
жер"
|
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
7
минут
|
Синтез
жинақтау
Дескриптор:

|
"Таңда да
таста" әдісі
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
Рефлексия:
|
,,Басбармақ’’
әдісі

|
Кері байланыс
парағы. «Жетістік»
баспалдағы.
|
Үйге тапсырма:
мазмұндау.
|
Саралау – •
Қоршаған ортаға зерттеу жасау үшін қандай ресурстар керек? Белгіле
().

|
Бағалау -
смайликтер
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
|
Рефлексия:
|
Қорытынды
бағамдау:
|