|
Бөлім |
Өнер |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Темиргалиева Н.Ф |
|||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып:3 «» |
Қатысушылар саны:7 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер сфералары дегеніміз не? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.1 Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Жер сфераларын түсінеді және графиктік кескіндейді, Жер қабықтарының бір-бірімен байланысы туралы түсінік алады. Оқушылардың басым бөлігі:жердің қандай қабықтары болатынын анықтайды. Кейбір оқушылар: жердің әр қабығы неден құралатынын түсінеді. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- жердің қандай қабықтары болатынын анықтайды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Көзімізбен көреміз Құлағымызбен естиміз Жүрегімізбен сеземіз Басымызға тоқимыз Сәттілік тілеу
Бастапқы білім «Ақша бұлттар» әдісі 1.Топырақ дегеніміз не? /Топырақ жердің үстіңгі қабаты/ 2. «Қарашірік»деген не? /Өсімдіктер мен жануарлардың шіріген қалдықтары қарашірік деп аталады./ 3.Топырақтың құрамында нелер болады? /құм ,саз,қарашірікғсу,ауа кіреді/ 4.Бір шөкім топырақта қаншаға жуық микроб бар? /Миллиард/ 5.Топырақта қандай жануарлар тіршілк етеді? /құмырсқа,қоңыздар,бунақденелілер,өрмекші,шұбалшын т.б/ 6.Ең құнарлы топырақ қалай аталады? /қаратопырақ/ 7.Топырақтың өсімдікке пайдасы қандай? /Топырақ өсімдік тамырларын қоректік заттармен,сумен қамтамасыз етеді/ |
Қимылды қайталайды,сәттілік тілейді Мұғалім қойған Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
|
||||||||||||||
|
Сабақты ортасы 25минут |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Сенің білетінің:Жер қабықтары Сенің білетінің :жер сфераларын атау және ажырату,қорытынды жасау. Тірек сөздер: сфера,биосфера,литосфера,гидросфера,атмосфера Мұғалімнің сөзі : Жердің төрт қабығы бар. Олар сфералар деп аталады. Жер сфералары неден құралады? Біздің ғаламшарымыз төрт қабықпен қапталған олар Литосфера,Гидросфера,Биосфера, Атмосфера.
Оқулықпен жұмыс
Ұ«Ойлан» Тапсырманың мақсаты: Жер қабықтарының өзара байланысын және оларды графикалық түрде қалай белгілеуге болатынын түсіну. Оқулықта берілген суретті диаграмманы талдап, келесі сұрақтарға жауап беру. Сұрақтар: – Күн қай қабықта орналасқан? – Биосфера қабығында нелер бар? – Гидросфера қабығында нелер бар? – Литосфера қабығында нелер бар? – Бұл диаграмма неліктен бір-бірімен қиылысады? Дәптермен жұмыс: «Есте сақта!» Тапсырмалар шеруі Ұ.Суреттегі нысандар жер қабығының қайсыларына жатады? Дескриптор: Атмосфера нысанын табады-1 Литосфера нысанын табады-1 Гидросфера нысанын табады-1 Биосфера нысанын табады-1 ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ тапсырма: Жер қабығының атауын жазу. .............. – жел, жаңбыр, ауа, қар ............... – өзен, көл, теңіз, айсберг ................ – өсімдік, жәндік, құс, ................ – көмір, қарашірік, құм, шөгінді. Жер қабықтарын ажыратыды-4 Сергіту сәті: « Шеңбердегі доп» Белсенді оқу тапсырмалары: а/ «Модель жасау» грекше атауларын қазақша атауларымен сәйкестендіру Дескриптор: -модел жасайды-1 -сәйкестендіреді-1 в/Дұрыс-бұрыс. Жер қабықтары туралы тұжырымды оқиды, оның дұрыс не бұрыс екендігін анықтайды.
Дескриптор: Оқушылар: -Жер сфераларын біледі;-1 -Жер қабықтарына байланысты дұрыс тұжырымды ажырата -алады.-1 с/ «Түс таңда»
Дескриптор:
Жер қабықтарының түстерін біледі-1 Себебін айта алады-1 -
|
Оқушылар тірек сөздермен танысады
|
/4 балл/
4-балл
2балл
|
Слайд №1 Оқулық 16 -бет
Оқулық 17- бет
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Көз,құлақ,бас,жүрек» әдісі Бүгінгі сабақта Көзіммен-----------------көрдім Құлағыммен ------------естідім Басыма --------------------------тоқыдым
Үйге тапсырма 16-17 беттерді оқу,мазмұндау |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
10балл |
|
||||||||||||||
Темиргалиева Назым Фатиховна
Бастауыш сынып мұғалімі,педагог –сарапшы
БҚО Казталов ауданы
Сатыбалды НЖББМ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер сфереалары деген не?
Жер сфереалары деген не?
|
Бөлім |
Өнер |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Темиргалиева Н.Ф |
|||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып:3 «» |
Қатысушылар саны:7 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер сфералары дегеніміз не? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.1 Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Жер сфераларын түсінеді және графиктік кескіндейді, Жер қабықтарының бір-бірімен байланысы туралы түсінік алады. Оқушылардың басым бөлігі:жердің қандай қабықтары болатынын анықтайды. Кейбір оқушылар: жердің әр қабығы неден құралатынын түсінеді. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- жердің қандай қабықтары болатынын анықтайды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Көзімізбен көреміз Құлағымызбен естиміз Жүрегімізбен сеземіз Басымызға тоқимыз Сәттілік тілеу
Бастапқы білім «Ақша бұлттар» әдісі 1.Топырақ дегеніміз не? /Топырақ жердің үстіңгі қабаты/ 2. «Қарашірік»деген не? /Өсімдіктер мен жануарлардың шіріген қалдықтары қарашірік деп аталады./ 3.Топырақтың құрамында нелер болады? /құм ,саз,қарашірікғсу,ауа кіреді/ 4.Бір шөкім топырақта қаншаға жуық микроб бар? /Миллиард/ 5.Топырақта қандай жануарлар тіршілк етеді? /құмырсқа,қоңыздар,бунақденелілер,өрмекші,шұбалшын т.б/ 6.Ең құнарлы топырақ қалай аталады? /қаратопырақ/ 7.Топырақтың өсімдікке пайдасы қандай? /Топырақ өсімдік тамырларын қоректік заттармен,сумен қамтамасыз етеді/ |
Қимылды қайталайды,сәттілік тілейді Мұғалім қойған Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
|
||||||||||||||
|
Сабақты ортасы 25минут |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Сенің білетінің:Жер қабықтары Сенің білетінің :жер сфераларын атау және ажырату,қорытынды жасау. Тірек сөздер: сфера,биосфера,литосфера,гидросфера,атмосфера Мұғалімнің сөзі : Жердің төрт қабығы бар. Олар сфералар деп аталады. Жер сфералары неден құралады? Біздің ғаламшарымыз төрт қабықпен қапталған олар Литосфера,Гидросфера,Биосфера, Атмосфера.
Оқулықпен жұмыс
Ұ«Ойлан» Тапсырманың мақсаты: Жер қабықтарының өзара байланысын және оларды графикалық түрде қалай белгілеуге болатынын түсіну. Оқулықта берілген суретті диаграмманы талдап, келесі сұрақтарға жауап беру. Сұрақтар: – Күн қай қабықта орналасқан? – Биосфера қабығында нелер бар? – Гидросфера қабығында нелер бар? – Литосфера қабығында нелер бар? – Бұл диаграмма неліктен бір-бірімен қиылысады? Дәптермен жұмыс: «Есте сақта!» Тапсырмалар шеруі Ұ.Суреттегі нысандар жер қабығының қайсыларына жатады? Дескриптор: Атмосфера нысанын табады-1 Литосфера нысанын табады-1 Гидросфера нысанын табады-1 Биосфера нысанын табады-1 ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ тапсырма: Жер қабығының атауын жазу. .............. – жел, жаңбыр, ауа, қар ............... – өзен, көл, теңіз, айсберг ................ – өсімдік, жәндік, құс, ................ – көмір, қарашірік, құм, шөгінді. Жер қабықтарын ажыратыды-4 Сергіту сәті: « Шеңбердегі доп» Белсенді оқу тапсырмалары: а/ «Модель жасау» грекше атауларын қазақша атауларымен сәйкестендіру Дескриптор: -модел жасайды-1 -сәйкестендіреді-1 в/Дұрыс-бұрыс. Жер қабықтары туралы тұжырымды оқиды, оның дұрыс не бұрыс екендігін анықтайды.
Дескриптор: Оқушылар: -Жер сфераларын біледі;-1 -Жер қабықтарына байланысты дұрыс тұжырымды ажырата -алады.-1 с/ «Түс таңда»
Дескриптор:
Жер қабықтарының түстерін біледі-1 Себебін айта алады-1 -
|
Оқушылар тірек сөздермен танысады
|
/4 балл/
4-балл
2балл
|
Слайд №1 Оқулық 16 -бет
Оқулық 17- бет
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Көз,құлақ,бас,жүрек» әдісі Бүгінгі сабақта Көзіммен-----------------көрдім Құлағыммен ------------естідім Басыма --------------------------тоқыдым
Үйге тапсырма 16-17 беттерді оқу,мазмұндау |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
10балл |
|
||||||||||||||
Темиргалиева Назым Фатиховна
Бастауыш сынып мұғалімі,педагог –сарапшы
БҚО Казталов ауданы
Сатыбалды НЖББМ
шағым қалдыра аласыз

















