Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Жер-судың аты-тарихтың хаты 1
|
Бөлім |
4-бөлім: Су – тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер Морфология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мешитбаева К.Т |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
23.01.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер-судың аты-тарихтың хаты 1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру 6.2.4.1 ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап берееді, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады -ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Оқу құралдарын тексеру. Өткен сабаққа шолу жасау. Өткен оқылымда берілген жазба жұмысын тексеру. Есімдік.Есімдіктің түрлерін сұрау Ойтүрткі сұрақтар: -Сен өз туған жеріңдегі өзен атауларын білесің бе? -Олар не себепті ондай атауға ие болған? -Жер-су атаулары туралы қандай аңыз-әңгімелерді, өлең жырларды білесің?
Білу және түсіну 1-тапсырма Мәтінді тыңда 2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер «Қар кесегі» әдісі -Мәтінге ат қой,не себепті олай атадың? -Балқияның әкесі қандай адам деп ойлайсың? -Қазіргі Балқаш көлі туралы тағы қандай аңыздар білесің? ҚБ: 3-тапсырма «Өзіндік пікір» әдісі Суретке қарап ой толға,қарамен берілген сөздерге назар аудар |
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - Мәтінді тыңдайды; - жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді Дескриптор:- Суретке қарап ой толғайды -қарамен берілген сөздерге назар аударады |
Әр тапсырма сайын ҚБ жүргізіледі ҚБ ҚБ ҚБ |
Оқулық, жұмыс дәптер- лері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
Тілдік бағдар:
4-тапсырма ЕБҚ жалпылау есімдіктерін қолданып,өзен-көлдерге қатысты 5 сөйлем құрап жаз. ҚБ: 5-тапсырма Жұптық тапсырма «Семантикалық карта»
Жұбыңмен есімдіктерді топтастырып жаз
6-тапсырма Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру 1-топ: ауызекі стильдегі мәтіннің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігіне «Класстер» құрастырады 2-топ: ресми стильдегі мәтіннің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін айтады 3-топ: ауызекі және ресми стильдегі мәтіндерге «Қос диаграмма» құрастырып,тілдік ерекшеліктерін салыстыру |
Дескриптор: - жалпылау есімдіктерін қолданады; -өзен-көлдерге қатысты 5 сөйлем құрап жазады Дескриптор: -картаны толтырады -есімдіктерді топтастырып жазады Дескриптор: - топтық жұмыс жасайды; - ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады |
ҚБ ҚБ ҚБ Бірін-бірі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«БББ» әдісі арқылы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы Білімді бағалау |
6-тапсырма 120-бет Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жер-судың аты-тарихтың хаты
Жер-судың аты-тарихтың хаты
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Жер-судың аты-тарихтың хаты 1
|
Бөлім |
4-бөлім: Су – тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер Морфология |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мешитбаева К.Т |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
23.01.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жер-судың аты-тарихтың хаты 1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру 6.2.4.1 ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап берееді, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады -ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Оқу құралдарын тексеру. Өткен сабаққа шолу жасау. Өткен оқылымда берілген жазба жұмысын тексеру. Есімдік.Есімдіктің түрлерін сұрау Ойтүрткі сұрақтар: -Сен өз туған жеріңдегі өзен атауларын білесің бе? -Олар не себепті ондай атауға ие болған? -Жер-су атаулары туралы қандай аңыз-әңгімелерді, өлең жырларды білесің?
Білу және түсіну 1-тапсырма Мәтінді тыңда 2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер «Қар кесегі» әдісі -Мәтінге ат қой,не себепті олай атадың? -Балқияның әкесі қандай адам деп ойлайсың? -Қазіргі Балқаш көлі туралы тағы қандай аңыздар білесің? ҚБ: 3-тапсырма «Өзіндік пікір» әдісі Суретке қарап ой толға,қарамен берілген сөздерге назар аудар |
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - Мәтінді тыңдайды; - жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді Дескриптор:- Суретке қарап ой толғайды -қарамен берілген сөздерге назар аударады |
Әр тапсырма сайын ҚБ жүргізіледі ҚБ ҚБ ҚБ |
Оқулық, жұмыс дәптер- лері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
Тілдік бағдар:
4-тапсырма ЕБҚ жалпылау есімдіктерін қолданып,өзен-көлдерге қатысты 5 сөйлем құрап жаз. ҚБ: 5-тапсырма Жұптық тапсырма «Семантикалық карта»
Жұбыңмен есімдіктерді топтастырып жаз
6-тапсырма Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру 1-топ: ауызекі стильдегі мәтіннің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігіне «Класстер» құрастырады 2-топ: ресми стильдегі мәтіннің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін айтады 3-топ: ауызекі және ресми стильдегі мәтіндерге «Қос диаграмма» құрастырып,тілдік ерекшеліктерін салыстыру |
Дескриптор: - жалпылау есімдіктерін қолданады; -өзен-көлдерге қатысты 5 сөйлем құрап жазады Дескриптор: -картаны толтырады -есімдіктерді топтастырып жазады Дескриптор: - топтық жұмыс жасайды; - ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады |
ҚБ ҚБ ҚБ Бірін-бірі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«БББ» әдісі арқылы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы Білімді бағалау |
6-тапсырма 120-бет Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














