Материалдар / Жеті ата – елтанудың бастауы 6- сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жеті ата – елтанудың бастауы 6- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
6- сыныпқа әдістемелік көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Мамыр 2019
1737
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

VI бөлім. Су-тіршілік көзі

Сабақтың тақырыбы: 2. Судың да сұрауы бар

Күні: 14 .01.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Балова Жанат Сагынгалиевна

Сынып 6«Б»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:



Оқу мақсаттары

6.2.4.1-мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, түсіндіреді.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтін мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннен негізгі және қосымша , детальді ақпаратты анықтайды.

Оқушылардың кейбірі орындай алады: жазба жұмыстарында есімдіктерді қолданады.

Бағалау критерийлері

  • Мәтінді түсініп оқиды, негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды.

  • Жоспар құрады.

  • Елбасы Н Ә Назарбаевтың сөзін оқып, қарамен берілген сөздерді тиісті сөздермен ауыстырады. Есімдіктердің қандай мақсатта жұмсалып тұрғанын анықтайды.

Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: тіршілік нәрі, «Судың да сұрауы бар», гигиеналық таза ауыз су, белгілі ғалым П. В. Гофман-Кадашниковтың есебінше, су тапшылығы, таза суды ысырапсыз жұмсау шаралары, «Ақбұлақ» бағдарламасы.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: меніңше, болуы мүмкін, өзгелердің пайымдауынша, ғалымдардың айтуынша, қорыта келе.

Алған ақпаратты топ ортасында еркін талқылайды.

Жазылым бойынша ұсыныстар: мәтінде берілген мәліметті қорытып, ойды жалғастырып айтады, зат есім мен сын есімнің орнына жұмсалатын есімдерді қолданады.

Ресурстар

ОӘК материалдары, сабаққа қажетті құралдар

Әдіс-тәсілдер

«Комментарий жасау», «Болжау», «Еркін микрофон»

Пәнаралық байланыс

Биология

Алдыңғы оқу

Әлемдегі судың тапшылығы туралы біледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

(жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру.

Қызығушылықты ояту.

Оқылымалды тапсырма

1. «Судың да сұрауы бар» деген мәтел не себепті айтылады?

2.Неліктен жер бетінде су көп бола тұра, 8-9 млрд адам сусыз күн кешіп жатыр?

3. «Ауыз су, Ақбұлақ» бағдарламаларының мақсаты не деп ойлайсыңдар?

Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.

Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру.

ОӘК материалдары




Ортасы

1-тапсырма.

Берілген мәтінді «Комментарий жасау» әдісімен оқып, жоспар құрады.

2-тапсырма

Жіктеу және сілтеу есімдіктерін қолданып, мәтінді қайта жазады.

3-тапсырма

Елбасы Н. Ә. Назарбаевтың сөзін оқып, қарамен берілген сөздерді тиісті сөздермен ауыстырады. Есімдіктердің қандай мақсатта жұмсалып тұрғанын анықтайды.

4-тапсырма

Екі тақырып бойынша топқа бөлініп, өз ойларын «Қос жазба кунделігі» әдісімен дәлелдейді.

Біздің елімізде ауыз су мәселесі бар

Біздің елімізде ауыз су мәселесі жоқ

Бағалау критерийі

Дескрипторлары

Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, түсіндіреді.

1

Мәтінді түсініп оқиды. Негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды.

Жоспар құрады.


2

Жіктеу және сілтеу есімдіктерін қолданып, мәтінді қайта жазады.

3

Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың сөзін оқып, қарамен берілген сөздерді тиісті сөздермен ауыстырады.

Есімдіктердің қандай мақсатта жұмсалып тұрғанын анықтайды.

4

Өз ойларын «Қос жазба күнделігі» әдісімен дәлелдейді.


ОӘК материалдары






















Соңы

Рефлексия. «Еркін микрофон» әдісімен сабақты бағалайды.

Уйге тапсырма. Баспасөзден, интернет желісінен «Ауыз су, «Ақбұлақ» бағдарламалары туралы мәліметтер тауып, ресми стильде шағын баяндама жасайды.


Стикерлер ОӘК материалдары

Қосымша ақпарат

Су тапшылығы туралы қосымша ресурстар

Саралау




Рефлексия


Қосымша критерийлер арқылы бағалау


Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

«Артық болмас білгенің» айдарымен берілген мәліметті толықтырып айтады.

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


«Жетістіктер баспалдағы» әдісі



Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Пәнаралық байланыс: биология



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Тапсырмаларды уақыт мөлшеріне қарай таңдау, топтағы қарым-қатынасты бақылау.

Жекелеген білім алушыларды топтық жұмыстарға тарту.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!