|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: VII тарау Туризм. Экотуризм Сәкен Сейфуллиннің
«Көкшетау» поэмасы, Күні: Сынып: 11 (Т2) |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ілияс Жансүгіровтің «Жетісу суреттері» өлеңі. Жетісу өзендері |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
11.3.1.1 мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты, астарлы ойды анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау; 11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты, астарлы ойды анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау; мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
мәтінді талдау |
|||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сәкен Сейфуллиннің «Көкшетау» поэмасы |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу «Жақсылық тамшысы» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастырылады. Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді. Өткен сабақ «Таза тақта» әдісімен сұралады. Тақтаға С. Сейфуллиннің өмірі, шығармашылығы және «Көкшетау» поэмасы туралы жазылған сұрақтар ілінеді. Жауап берілген сұрақтар алынып отырады. «Бас бармақ» әдісімен бағаланады. |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстырады 1-тапсырма. «Сурет бойынша әңгіме» әдісімен сабақтың тақырыбын ашу. Өлеңді мәнерлеп оқу, талдау Дескриптор: – өлеңді мәнерлеп оқиды; – тірек сөздерді жазады; – мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты, астарлы ойды анықтайды; ҚБ: Стикер. Қолдау сөздер 2-тапсырма. «Жетісу өзендері»- өлеңінен өзен-көлдерді қасиетімен қоса жазу. Дескриптор:
Ыстықкөл мөлтілдейді. Балқаш желкілдейді. Жетісу желпең қағып селкілдейді. Шу шуылдайды. Асау Шелек арқырайды. Көксу аңқылдайды. Құмды кезген Іле. ҚБ: 5 балл. 3-тапсырма. Сәйкестендіру
Дескриптор:
ҚБ: оқушылар бір-бірін «Ауызша бағалау» әдісі арқылы бағалайды.
Рефлекия. Шығу парағын пайдаланып, сабақты бағалау.
|
Жетісу суреттері Қазақтың әсем табиғаты
Оқулық
Смайлик Стикер
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жетісу өзендері
Жетісу өзендері
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: VII тарау Туризм. Экотуризм Сәкен Сейфуллиннің
«Көкшетау» поэмасы, Күні: Сынып: 11 (Т2) |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ілияс Жансүгіровтің «Жетісу суреттері» өлеңі. Жетісу өзендері |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
11.3.1.1 мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты, астарлы ойды анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау; 11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты, астарлы ойды анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау; мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
мәтінді талдау |
|||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сәкен Сейфуллиннің «Көкшетау» поэмасы |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу «Жақсылық тамшысы» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастырылады. Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді. Өткен сабақ «Таза тақта» әдісімен сұралады. Тақтаға С. Сейфуллиннің өмірі, шығармашылығы және «Көкшетау» поэмасы туралы жазылған сұрақтар ілінеді. Жауап берілген сұрақтар алынып отырады. «Бас бармақ» әдісімен бағаланады. |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстырады 1-тапсырма. «Сурет бойынша әңгіме» әдісімен сабақтың тақырыбын ашу. Өлеңді мәнерлеп оқу, талдау Дескриптор: – өлеңді мәнерлеп оқиды; – тірек сөздерді жазады; – мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты, астарлы ойды анықтайды; ҚБ: Стикер. Қолдау сөздер 2-тапсырма. «Жетісу өзендері»- өлеңінен өзен-көлдерді қасиетімен қоса жазу. Дескриптор:
Ыстықкөл мөлтілдейді. Балқаш желкілдейді. Жетісу желпең қағып селкілдейді. Шу шуылдайды. Асау Шелек арқырайды. Көксу аңқылдайды. Құмды кезген Іле. ҚБ: 5 балл. 3-тапсырма. Сәйкестендіру
Дескриптор:
ҚБ: оқушылар бір-бірін «Ауызша бағалау» әдісі арқылы бағалайды.
Рефлекия. Шығу парағын пайдаланып, сабақты бағалау.
|
Жетісу суреттері Қазақтың әсем табиғаты
Оқулық
Смайлик Стикер
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













