Жіктеу есімдігі

Тақырып бойынша 20 материал табылды

Жіктеу есімдігі

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ жіктеу есімдігі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

13 орта мектебі жанындағы интернатымен КММ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Педагогтің аты-жөні:

Жамали Ж.О

Күні:

26.02.2024

Сынып: 4 Ә

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жіктеу есімдігі/ Құстар туралы не білемін?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз пікірін білдіру.

4.4.1.2 жіктеу есімдігін қолдану.

Сабақтың мақсаты

Берілген мәтін бойынша өз пікірін білдіреді;

жіктеу есімдіктерін қолданады

Құндылықтар

Ұлттық құндылық: өз тілін терең меңгеруі;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3 минут

















Өткен сабақты пысықтау

5 минут












2 мин















Сабақтың ортасы

20 минут





























Сергіту сәті

2 минут















Сабақты қорыту

8мин




Рефлексия

5 минут


Амандасады;

Сабаққа дайындығын тексереді;

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу;

Алақанды ашайық

Күннің нұрын салайық

Мейірімділік шоғын алайық

Жүрекке жылу сыйлайық

Жылыған жылу шуақты

Қонақтарға шашайық


Оқушыларды топқа бөлу:

«Киіз үй» әдісі

1 – топ:Дарындылар

2-топ:Ақылдылар


Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе?


Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма?

Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім:

«Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз


Біз жіктік есімдігі туралы білімімізді тереңдетіп, есімдіктің түрлері туралы біліп келеміз,иә?!

Жарайсыңдар, балалар!


«Learning.apps» платформасы платформасы арқылы берілген сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың тақырыбымен,мақсатымен танысады

Сабақтың тақырыбы:Жіктік есімдік

Сабақтың мақсаты:

Берілген мәтін бойынша өз пікірін білдіреді;

жіктеу есімдіктерін қолданады


Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық!


Жаңа сабаққа кіріспе:

ҰЖ.Оқылым

Нұсқаулық:

Оқулықта берілген 42-жаттығуды оқы.



ТЖ:Сұрақтарға жауап бер:

1 –топ:Бүркіттер туралы не білдің?Бүркіттерді не үшін қолға үйретеді?

2-топ:Бүркіттерді қорғауға өз пікіріңді білдір

ҰЖ. Жазылым

Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу

43-жаттығу (жұптық жұмыс)

«Ноутбук» әдісі

Нұсқаулық; кестеге қарап мәтін құрастыр


ҰЖ:44 – жаттығу

Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып, жаңылтпашты оқы. Сұрау мәнінде жұмсалған есімдікті тап.


Қара бүркіт томағансын түсірді,

____ _____ томағаламай,

_______томағалайды?





СЕРГІТУ СӘТІ



Жеке жұмыс:

«Ортадағы қаламсап» әдісі Жеке дәптермен жұмыс

45 – жаттығу

Сөйлемдерге қатысты тыныс белгілерін қойып, көшіріп жаз








Сабақты қорытуға арналған «Wordwall» платформасы арқылы



Жарайсыңдар, балалар!


Рефлексия: «Padlet» тақтасы арқылы

арқылы


Үйге: 46-жаттығу


Амандасады











Оқушылар екі топқа бөлінеді







Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді








Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады










Берілген мәтінді оқиды.




Сұрақтарға жауап береді






Жұппен мәтін құрастырады





Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып,жаңылтпашты оқиды,сұрау мәнінде тұрған есімдікті табады


Сергіту сәтін жасайды



Оқушылар ортадағы қаламсапты таңдап сөйлемдерге қатысты тыныс белгілерін қойып, дәптерлеріне көшіріп жазады



\








Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!»










Жарайсыңдар!




ою арқылы бағаланады



Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл







Мадақтау әдісі арқылы

Дескриптор:

Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б










ҚБ: «Ою»

Дескриптор:

Берілген мәтінді оқиды-1б



Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б





Дескриптор:

Мәтін құрастырады-1б




Дескриптор:

Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып,жаңылтпашты оқиды-1б

Сұрау мәнінде тұрған есімдікті табады-1б







Дескриптор:

Тыныс белгісін қояды-1б

Сөйлемдерді өшіріп жазады-1б








Дескриптор:

Жіктеу есімдігін табады-1б



















Топ аттары










Презентация












Платформалық жұмыс















Оқулық












Оқулық

















Дәптермен жұмыс












Платформалық жұмыс





Платформалық жұмыс




































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.02.2025
91
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі