|
Білім беру ұйымының атауы |
№13 орта мектебі жанындағы интернатымен КММ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жамали Ж.О |
||||
|
Күні: |
26.02.2024 |
||||
|
Сынып: 4 Ә |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жіктеу есімдігі/ Құстар туралы не білемін? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз пікірін білдіру. 4.4.1.2 жіктеу есімдігін қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтін бойынша өз пікірін білдіреді; жіктеу есімдіктерін қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: өз тілін терең меңгеруі; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Оқушыларды топқа бөлу: «Киіз үй» әдісі 1 – топ:Дарындылар 2-топ:Ақылдылар Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе? Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма? Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Біз жіктік есімдігі туралы білімімізді тереңдетіп, есімдіктің түрлері туралы біліп келеміз,иә?! Жарайсыңдар, балалар! «Learning.apps» платформасы платформасы арқылы берілген сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың тақырыбымен,мақсатымен танысады Сабақтың тақырыбы:Жіктік есімдік Сабақтың мақсаты: Берілген мәтін бойынша өз пікірін білдіреді; жіктеу есімдіктерін қолданады Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ.Оқылым Нұсқаулық: Оқулықта берілген 42-жаттығуды оқы. ТЖ:Сұрақтарға жауап бер: 1 –топ:Бүркіттер туралы не білдің?Бүркіттерді не үшін қолға үйретеді? 2-топ:Бүркіттерді қорғауға өз пікіріңді білдір ҰЖ. Жазылым Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу 43-жаттығу (жұптық жұмыс) «Ноутбук» әдісі Нұсқаулық; кестеге қарап мәтін құрастыр ҰЖ:44 – жаттығу Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып, жаңылтпашты оқы. Сұрау мәнінде жұмсалған есімдікті тап. Қара бүркіт томағансын түсірді, ____ _____ томағаламай, _______томағалайды? СЕРГІТУ СӘТІ Жеке жұмыс: «Ортадағы қаламсап» әдісі Жеке дәптермен жұмыс 45 – жаттығу Сөйлемдерге қатысты тыныс белгілерін қойып, көшіріп жаз Сабақты қорытуға арналған «Wordwall» платформасы арқылы Жарайсыңдар, балалар! Рефлексия: «Padlet» тақтасы арқылы арқылы Үйге: 46-жаттығу |
Амандасады Оқушылар екі топқа бөлінеді Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады Берілген мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді Жұппен мәтін құрастырады Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып,жаңылтпашты оқиды,сұрау мәнінде тұрған есімдікті табады Сергіту сәтін жасайды Оқушылар ортадағы қаламсапты таңдап сөйлемдерге қатысты тыныс белгілерін қойып, дәптерлеріне көшіріп жазады \ |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б ҚБ: «Ою» Дескриптор: Берілген мәтінді оқиды-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтін құрастырады-1б Дескриптор: Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып,жаңылтпашты оқиды-1б Сұрау мәнінде тұрған есімдікті табады-1б Дескриптор: Тыныс белгісін қояды-1б Сөйлемдерді өшіріп жазады-1б Дескриптор: Жіктеу есімдігін табады-1б |
Топ аттары Презентация Платформалық жұмыс Оқулық Оқулық
Дәптермен жұмыс Платформалық жұмыс Платформалық жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жіктеу есімдігі
Жіктеу есімдігі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№13 орта мектебі жанындағы интернатымен КММ |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жамали Ж.О |
||||
|
Күні: |
26.02.2024 |
||||
|
Сынып: 4 Ә |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жіктеу есімдігі/ Құстар туралы не білемін? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз пікірін білдіру. 4.4.1.2 жіктеу есімдігін қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтін бойынша өз пікірін білдіреді; жіктеу есімдіктерін қолданады |
||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: өз тілін терең меңгеруі; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Оқушыларды топқа бөлу: «Киіз үй» әдісі 1 – топ:Дарындылар 2-топ:Ақылдылар Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе? Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма? Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Біз жіктік есімдігі туралы білімімізді тереңдетіп, есімдіктің түрлері туралы біліп келеміз,иә?! Жарайсыңдар, балалар! «Learning.apps» платформасы платформасы арқылы берілген сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың тақырыбымен,мақсатымен танысады Сабақтың тақырыбы:Жіктік есімдік Сабақтың мақсаты: Берілген мәтін бойынша өз пікірін білдіреді; жіктеу есімдіктерін қолданады Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ.Оқылым Нұсқаулық: Оқулықта берілген 42-жаттығуды оқы. ТЖ:Сұрақтарға жауап бер: 1 –топ:Бүркіттер туралы не білдің?Бүркіттерді не үшін қолға үйретеді? 2-топ:Бүркіттерді қорғауға өз пікіріңді білдір ҰЖ. Жазылым Дәптермен жұмыс.Күн ретін жазу 43-жаттығу (жұптық жұмыс) «Ноутбук» әдісі Нұсқаулық; кестеге қарап мәтін құрастыр ҰЖ:44 – жаттығу Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып, жаңылтпашты оқы. Сұрау мәнінде жұмсалған есімдікті тап. Қара бүркіт томағансын түсірді, ____ _____ томағаламай, _______томағалайды? СЕРГІТУ СӘТІ Жеке жұмыс: «Ортадағы қаламсап» әдісі Жеке дәптермен жұмыс 45 – жаттығу Сөйлемдерге қатысты тыныс белгілерін қойып, көшіріп жаз Сабақты қорытуға арналған «Wordwall» платформасы арқылы Жарайсыңдар, балалар! Рефлексия: «Padlet» тақтасы арқылы арқылы Үйге: 46-жаттығу |
Амандасады Оқушылар екі топқа бөлінеді Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады Берілген мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді Жұппен мәтін құрастырады Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып,жаңылтпашты оқиды,сұрау мәнінде тұрған есімдікті табады Сергіту сәтін жасайды Оқушылар ортадағы қаламсапты таңдап сөйлемдерге қатысты тыныс белгілерін қойып, дәптерлеріне көшіріп жазады \ |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б ҚБ: «Ою» Дескриптор: Берілген мәтінді оқиды-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтін құрастырады-1б Дескриптор: Түсіп қалған есімдіктерді орнына қойып,жаңылтпашты оқиды-1б Сұрау мәнінде тұрған есімдікті табады-1б Дескриптор: Тыныс белгісін қояды-1б Сөйлемдерді өшіріп жазады-1б Дескриптор: Жіктеу есімдігін табады-1б |
Топ аттары Презентация Платформалық жұмыс Оқулық Оқулық
Дәптермен жұмыс Платформалық жұмыс Платформалық жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз















