|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Мектеп |
№17 ЖОББСОБМ |
||||||||||
|
Сынып |
1-сынып |
||||||||||
|
Күні |
29.06.18 |
||||||||||
|
Пән |
Математика |
||||||||||
|
Бөлім |
Жиын және логика элементтері |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиын дегеніміз не? |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Искакова Қорлан Сабырбековна |
||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
1.4.1.3 Заттар жиындарын жұп құру арқылы салыстыру, тең жиындарды, бос жиындарды анықтау |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлықоқушылар: Жиын элементтерінен белгілері бойынша жұп құруды біледі. Көптегеноқушылар:Жиынды элементтердің белгілері бойынша салыстырып, жіктей алады. Кейбіроқушылар:Жиынды элементтердің белгілері бойынша құру және жіктеуді тәжірибеде қолдана отырып ,талдай алады. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Элементтерінің ортақ белгілері бойынша жиындар құрады. Жиын элементтерін жіктеп, салыстырады. Жиындарды жіктеп тәжірибеде қолданады, талдайалады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жиын, элемент ұғымдарынүйрету Пән терминологиясы: жиын, элемент, өлшем, көлем, пішін |
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларда бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтада түрлі слайд көрсету |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Логикалық есептерді әртүрлі тәсілмен шығару |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы Білу және түсіну Сабақтың ортасы |
Психологиялық ахуал – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бүгінгі сабақтың тақырыбын білу үшін тіктөртбұрыштарды өсу реті бойынша орналастыр. Қандай сөз шықты? Жиын туралыне білеміз? Ендеше бүгін сабақта жиын және оның элементтері не екенін білетін боламыз. Топқа бөлу: Алдарыңдағы ойыншықтардан өздеріңе ұнайтынын алып, топқа бөліну. 1-топ: «Доптар» тобы 2-топ: «Лего» тобы 3-топ: «Пазл» тобы Балалар, қараңдаршы. Мараттың бөлмесі шашылып жатыр. Маратқа бөлмесін ретке келтіруге көмектесейік.
№ 1тапсырма:(Т) «Ішіне, сыртына» әдісі. Суреттегі заттарды қарап, ортақ белгілері бойынша топтастырыңыз, жиын атауын айтыңыз 1-топ Ойыншықтарды жинаңыздар 2-топ Киімдерді жинаңыздар 3-топОқу құралдарын жинаңыздар Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Бір ауыз сөз» әдісі |
Сандар жазылған тіктөртбұрыштар Ойыншықтардың суреттері |
|||||||||
|
Қолдану Саралау әдісі Сабақтың соңы Саралау әдісі Саралау – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? «Қарқын»тәсілі «Диалог жәнеқолдаукөрсету» тәсілі |
«Қарқын» тәсілі №2.тапсырма: (ЖЖ) «Миға шабуыл» әдісі. Екі жиынның элементтерінен жұп құрастырыңыз. Оларды салыстырыңыз.
Дескриптор: - жиын элементтерінен жұп құрайды; - >, <, = таңбаларын қолданып, жиындарды салыстырады. Қалыптастырушы бағалау: «Әткеншек» әдісі Сергітусәті «Резеңкеәдісі» №3.тапсырма:(Ж) Жиындардың элементтеріне мұқият қараңыз. Артық элементін алып тастау арқылы берілген жиындарды теңестіріңіз. Жиындарды атаңыз.
Дескриптор: - жемістер жиынындағы артық элементті анықтайды; - жиындарды атайды. Қалыптастырушы бағалау: «Blob ағашы» әдісі Рефлексия «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі «Доп лақтыру» әдісі арқылы. -Жиын дегеніміз не? -Жиынның элементі деген не? -Өсімдіктер жиынының элементі қандай? -Жиынды қандай өлшемдеріне қарап топтастыруға болады? «Баспалдақ» әдісі
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? «Бірауызсөз» әдісі «Әткеншек» әдісі «Blobағашы» әдісі «Баспалдақ» әдісі |
Қалыптастырушы бағалау жинағы 1-сынып, 104-бет Қалыптастырушы бағалау жинағы 1-сынып, 104-бет
Денсаулық пен қауіпсіздік
сақтау шаралары
АКТ мен жұмысбарысындақауіпсіздікережелерінсақтау
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жиын дегеніміз не? математика 1-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Мектеп |
№17 ЖОББСОБМ |
||||||||||
|
Сынып |
1-сынып |
||||||||||
|
Күні |
29.06.18 |
||||||||||
|
Пән |
Математика |
||||||||||
|
Бөлім |
Жиын және логика элементтері |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиын дегеніміз не? |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Искакова Қорлан Сабырбековна |
||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
1.4.1.3 Заттар жиындарын жұп құру арқылы салыстыру, тең жиындарды, бос жиындарды анықтау |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлықоқушылар: Жиын элементтерінен белгілері бойынша жұп құруды біледі. Көптегеноқушылар:Жиынды элементтердің белгілері бойынша салыстырып, жіктей алады. Кейбіроқушылар:Жиынды элементтердің белгілері бойынша құру және жіктеуді тәжірибеде қолдана отырып ,талдай алады. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Элементтерінің ортақ белгілері бойынша жиындар құрады. Жиын элементтерін жіктеп, салыстырады. Жиындарды жіктеп тәжірибеде қолданады, талдайалады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жиын, элемент ұғымдарынүйрету Пән терминологиясы: жиын, элемент, өлшем, көлем, пішін |
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларда бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтада түрлі слайд көрсету |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Логикалық есептерді әртүрлі тәсілмен шығару |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы Білу және түсіну Сабақтың ортасы |
Психологиялық ахуал – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бүгінгі сабақтың тақырыбын білу үшін тіктөртбұрыштарды өсу реті бойынша орналастыр. Қандай сөз шықты? Жиын туралыне білеміз? Ендеше бүгін сабақта жиын және оның элементтері не екенін білетін боламыз. Топқа бөлу: Алдарыңдағы ойыншықтардан өздеріңе ұнайтынын алып, топқа бөліну. 1-топ: «Доптар» тобы 2-топ: «Лего» тобы 3-топ: «Пазл» тобы Балалар, қараңдаршы. Мараттың бөлмесі шашылып жатыр. Маратқа бөлмесін ретке келтіруге көмектесейік.
№ 1тапсырма:(Т) «Ішіне, сыртына» әдісі. Суреттегі заттарды қарап, ортақ белгілері бойынша топтастырыңыз, жиын атауын айтыңыз 1-топ Ойыншықтарды жинаңыздар 2-топ Киімдерді жинаңыздар 3-топОқу құралдарын жинаңыздар Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Бір ауыз сөз» әдісі |
Сандар жазылған тіктөртбұрыштар Ойыншықтардың суреттері |
|||||||||
|
Қолдану Саралау әдісі Сабақтың соңы Саралау әдісі Саралау – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? «Қарқын»тәсілі «Диалог жәнеқолдаукөрсету» тәсілі |
«Қарқын» тәсілі №2.тапсырма: (ЖЖ) «Миға шабуыл» әдісі. Екі жиынның элементтерінен жұп құрастырыңыз. Оларды салыстырыңыз.
Дескриптор: - жиын элементтерінен жұп құрайды; - >, <, = таңбаларын қолданып, жиындарды салыстырады. Қалыптастырушы бағалау: «Әткеншек» әдісі Сергітусәті «Резеңкеәдісі» №3.тапсырма:(Ж) Жиындардың элементтеріне мұқият қараңыз. Артық элементін алып тастау арқылы берілген жиындарды теңестіріңіз. Жиындарды атаңыз.
Дескриптор: - жемістер жиынындағы артық элементті анықтайды; - жиындарды атайды. Қалыптастырушы бағалау: «Blob ағашы» әдісі Рефлексия «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі «Доп лақтыру» әдісі арқылы. -Жиын дегеніміз не? -Жиынның элементі деген не? -Өсімдіктер жиынының элементі қандай? -Жиынды қандай өлшемдеріне қарап топтастыруға болады? «Баспалдақ» әдісі
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? «Бірауызсөз» әдісі «Әткеншек» әдісі «Blobағашы» әдісі «Баспалдақ» әдісі |
Қалыптастырушы бағалау жинағы 1-сынып, 104-бет Қалыптастырушы бағалау жинағы 1-сынып, 104-бет
Денсаулық пен қауіпсіздік
сақтау шаралары
АКТ мен жұмысбарысындақауіпсіздікережелерінсақтау
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз






