Пәні: метематика | Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп |
Күні: 19.12.2018 ж | Мұғалім: Имангожаева О.К |
Сынып: 2 «А» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: 55 | Жиындарды біріктіру жəне бөліктерге бөлу |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.4.1.1.Тең жиындардың бірігуін жəне жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу 2.5.2.2. Жиынды белгілеу үшін латын алфавитінің бас əріптерін, жиын элементтерін белгілеу үшін латын алфавитінің кіші əріптерін; жиынға тиісті/тиісті еместігін белгілеу үшін жəне таңоқушырын қолдану |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Жиындарды құрастыра алады. Оқушылардың басым бөлігі:Жиындарды жіктеуді үйренеді, жиын элементтерін белгілеу үшін латын алфавитінің кіші әріптерін; жиынға тиістілігін/тиісті еместігін белгілеу үшін, және таңбаларын қолдана алады. Кейбір оқушылар:Жиындарды біріктіруге элементтердің тиістілігін анықтайды. Екі жиынды біріктіріп атау қоя алады. Жиын элементтерін латын әліпбиінің әріптерімен атай алады. Құрастырылған жиын бойынша және сызба бойынша екі амалмен орындалатын есеп құрастырып, шешуін таба алады. |
Бағалау критерийлері: | Жиындарды құрастыра алады.• Жиындарды жіктеуді үйренеді.• Жиын элементтерін белгілеу үшін латын алфавитін пйдаланады.• Жиынға тиісті/тиісті емес таңбаларын қолдана алады.* Екі жиынды біріктіріп ат қоя алады. |
Құндылықтарды дарыту | Отбасылық құндылықтар |
Пәнаралық байланыс | жаратылыстану |
Тілдік мақсатТермин сөздер | Жиын, жиынға тиісті/тиісті емес элементтер |
Алдыңғы білім | Жиындар жəне олармен орындалатын амалдар 1 сынып |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру2 минут | Сұлу дала, менің сүйген өлкемсің,Жаны жайсаң жаратылған еркемсің.Қандай жақсы қазақ болып туғаным,О, туған жер, тамашасың, көркемсің! . |
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы8 минут
8 мин
8 мин
2 мин
10 мин
Сабақтың соңы2 мин | Қызығушылықты ояту.«Саяхатқа шығу»Балалар бүгін біз туған өлкеміздің табиғатына саяхатқа шығамыз. Ең әуелі табиғатқа шығатын ұл - қызды түгендеп алайын. Саяхатқа шығарда күн өтпес үшін бас киімдерімізді киіп аламыз. Олай болса келіп жинала қойыңдар.( 3 обруч тұрады). Біреуінен ұлдар бастарын шығарып, екіншісінен қыздар басын шығарып тұрады. Үшіншісінде мен тұрамын.-Біз не құрдық? (Жиын)- Қандай жиын құрадық? (ұлдар және қыздар жиынын)- Қазбек, Ануар, Есіл қай жиынға жатасыздар?-Айсұлу, Аружан, Еркеназ қай жиынға жатасыздар?-Ал, мен ше? (Ешқандай)Жиын дегеніміз не?- Қасиеттері, белгілері ортақ нысандар тобын жиын деп атаймыз.- Жиын элементтері дегеніміз не?- Жиынды құрайтын нысандарды оның элементтері дейміз.1-тапсырмаТоптық жұмысӘрқайсысында қандай екі жиынның біріктірілгенін анықта. Артық элементті тап.Дескриптор Жиындарды анықтайды..Әр түрлі жиындар құрастырады.Жиынға тиісті емес элементті табады.
2- тапсырма Жұптық жұмысЖиынға ортақ атау бер. Оны қандай екі жиынға бөлуге болады.ДескрипторЖиынға ортақ атау береді.Дауысты дыбыстар жиынын құрастырады.Дауыссыз дыбыстар жиынын құрастырады
Сергіту сәті:
Қолдану. Дәптермен жұмыс Кестеге жиын элементтерін жазДескриптор:Бір таңбалы сандар жиынын құрастырадыОндықтары мен бірліктері бірдей екі таңбалы сандар жиынын құрастырады.Жиын элеметтерін жазадыҚ.Б Топтар бірін-бірі бағалау.Кері байланыс |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық,
Сергіту сәтіне арналған жинақ
дәптерлер.
Смайликтер |
Үйге тапсырма | 53-бет 4,5 мысал |
|
Қосымша ақпарат | Қосымша ақпарат |
|
Саралау - қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар |
|
Бағалау | Ортадағы қаламсап |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Балалардың барлығы ОМ (оқу мақсатына) қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |