|
Бөлім: Толғауы тоқсан қызыл тіл |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ж.Жабаевтың «Зілді бұйрық» өлеңі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; 7.2.2.1. Эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ж. Жабаевтың өмірі туралы мағлұмат алу, ізгі қасиеттерін өз бойларына сіңіре білу; Көпшілігі: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты талдау, эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; Кейбір оқушылар: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау, эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. ІІ. Қызығушылықты ояту: «Галереяға саяхат» жиналған оқушыларға төмендегі суреттер таратылады, оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді.
Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады. Кестенің 1-бағаны толырылады.
«Жамбыл Жабаев жайлы не
білемін?»
Ж.Жабаев туралы деректі фильм көрсетіледі. Деректі фильм көргеннен кейін оқушылар БББ кестесінің «Білдім» бөлігін толтырады. video.yandex.kz›ж.жабаев туралы деректі фильм https://www.youtube.com/watch?v=Ji1jsPlLHoU Оқушылар кестені толтырғаннан кейін, Жеке жазып, жұппен және топта талқылап, араларынан спикер өз ойларын ортаға салады. Оқу мақсатына қатысты талқылау сұрағы:
Оқушылардың жауабы тыңдалып, түсініктеме беріледі. |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушыларға төмендегі суреттер таратылады, оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді. Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады. Кестенің 1-бағаны толырылады.
Деректі фильм көргеннен кейін оқушылар БББ кестесінің «Білдім» бөлігін толтырады.
Оқушылар жеке жазып, жұппен және топта талқылап, араларынан спикер өз ойларын ортаға салады.
Оқушылардың жауабы тыңдалып, түсініктеме беріледі.
|
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды. |
Ж.Жабаев ту-ралы деректі фильм video.yandex.kz›Ж.Жабаев туралы деректі фильм
https://www.youtube.com/watch?v=Ji1jsPlLHoU
Зілді бұйрық - Жамбыл Жабаев - Өлеңдер - Bilim - All
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану.
Қосымша оқуға ұсынылады:
2-тапсырма. Өлеңді түсініп оқы, төмендегі кестені негізге алып, сөздік жұмысын жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3 Қажеттілік Мүдде Ұстаным -тапсырма. Өлеңде сипатталған екі кейіпкердің бейнесіне қатысты ұстаным, қажеттілік, мүдде тұрғысынан талдап, тұлғалық болмыстарына автор көзқарасы (гуманистік ) тұрғысынан баға бер. Екі кейіпкерге талдау жасауда төмендегі «Түйнек» сызбасын пайдалан.
Ұстаным
* Самсы - жер
аты. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. БББ кестесінің 3-бағанын толтырады.
|
«Ой шақыру» сұрағына жауап береді.
Қосымша деректермен танысады.
Ж. Жабаевтың "Зілді бұйрық" өлеңін талдаңыз. «Әдеби шеңберге» қатысыңыз. Өлең жолдарын талдайды; шығарманы тарихи оқиғамен сабақтастырады; түйінді ой айтады; негізгі идеяны анықтайды.
Өлеңді түсініп оқы, төмендегі кестені негізге алып, сөздік жұмысын жасаңдар.
Өлеңде сипатталған екі кейіпкердің бейнесіне қатысты ұстаным, қажеттілік, мүдде тұрғысынан талдап, тұлғалық болмыстарына автор көзқарасы (гуманистік ) тұрғысынан баға бер. Екі кейіпкерге талдау жасауда төмендегі «Түйнек» сызбасын пайдаланыңдар.
БББ кестесінің 3-бағанын толтырады.
|
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
http://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/25220/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Рефлексия . «3-2-1» стр.
Үйге тапсырма:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ж.Жабаевтың «Зілді бұйрық» өлеңі
Ж.Жабаевтың «Зілді бұйрық» өлеңі
|
Бөлім: Толғауы тоқсан қызыл тіл |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ж.Жабаевтың «Зілді бұйрық» өлеңі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; 7.2.2.1. Эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ж. Жабаевтың өмірі туралы мағлұмат алу, ізгі қасиеттерін өз бойларына сіңіре білу; Көпшілігі: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты талдау, эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; Кейбір оқушылар: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау, эпикалық, поэзиялық , драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. ІІ. Қызығушылықты ояту: «Галереяға саяхат» жиналған оқушыларға төмендегі суреттер таратылады, оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді.
Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады. Кестенің 1-бағаны толырылады.
«Жамбыл Жабаев жайлы не
білемін?»
Ж.Жабаев туралы деректі фильм көрсетіледі. Деректі фильм көргеннен кейін оқушылар БББ кестесінің «Білдім» бөлігін толтырады. video.yandex.kz›ж.жабаев туралы деректі фильм https://www.youtube.com/watch?v=Ji1jsPlLHoU Оқушылар кестені толтырғаннан кейін, Жеке жазып, жұппен және топта талқылап, араларынан спикер өз ойларын ортаға салады. Оқу мақсатына қатысты талқылау сұрағы:
Оқушылардың жауабы тыңдалып, түсініктеме беріледі. |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушыларға төмендегі суреттер таратылады, оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді. Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады. Кестенің 1-бағаны толырылады.
Деректі фильм көргеннен кейін оқушылар БББ кестесінің «Білдім» бөлігін толтырады.
Оқушылар жеке жазып, жұппен және топта талқылап, араларынан спикер өз ойларын ортаға салады.
Оқушылардың жауабы тыңдалып, түсініктеме беріледі.
|
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды. |
Ж.Жабаев ту-ралы деректі фильм video.yandex.kz›Ж.Жабаев туралы деректі фильм
https://www.youtube.com/watch?v=Ji1jsPlLHoU
Зілді бұйрық - Жамбыл Жабаев - Өлеңдер - Bilim - All
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану.
Қосымша оқуға ұсынылады:
2-тапсырма. Өлеңді түсініп оқы, төмендегі кестені негізге алып, сөздік жұмысын жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3 Қажеттілік Мүдде Ұстаным -тапсырма. Өлеңде сипатталған екі кейіпкердің бейнесіне қатысты ұстаным, қажеттілік, мүдде тұрғысынан талдап, тұлғалық болмыстарына автор көзқарасы (гуманистік ) тұрғысынан баға бер. Екі кейіпкерге талдау жасауда төмендегі «Түйнек» сызбасын пайдалан.
Ұстаным
* Самсы - жер
аты. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. БББ кестесінің 3-бағанын толтырады.
|
«Ой шақыру» сұрағына жауап береді.
Қосымша деректермен танысады.
Ж. Жабаевтың "Зілді бұйрық" өлеңін талдаңыз. «Әдеби шеңберге» қатысыңыз. Өлең жолдарын талдайды; шығарманы тарихи оқиғамен сабақтастырады; түйінді ой айтады; негізгі идеяны анықтайды.
Өлеңді түсініп оқы, төмендегі кестені негізге алып, сөздік жұмысын жасаңдар.
Өлеңде сипатталған екі кейіпкердің бейнесіне қатысты ұстаным, қажеттілік, мүдде тұрғысынан талдап, тұлғалық болмыстарына автор көзқарасы (гуманистік ) тұрғысынан баға бер. Екі кейіпкерге талдау жасауда төмендегі «Түйнек» сызбасын пайдаланыңдар.
БББ кестесінің 3-бағанын толтырады.
|
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
ҚБ «Нысана»
Оқушылар
стикер
жапсыру арқылы бағалайды.
|
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
http://massaget.kz/okushyilarga/uy_tapsyirmasyi/25220/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Рефлексия . «3-2-1» стр.
Үйге тапсырма:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















