Бекітемін _____________________ Сабақ №7
ЖЖЕ бойынша қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Сабақтың
тақырыбы: «Қауіпсіздік және жол
қозғалысын ұйымдастыру»
|
Құндылық: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік және жол қозғалысын ұйымдастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жол қауіпсіздігінің маңыздылығын түсіндіру. Жолдағы ережелер арқылы денсаулық пен қауіпсіздікті нығайту. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік, денсаулық, құрмет құндылығы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Оқушылармен амандасып, «Жол қауіпсіздігі» тақырыбымен таныстыру. Ой қозғау: Жол қауіпсіздігінің күнделікті өмірдегі маңыздылығын талқылаңыз. Жол қауіпсіздігі контекстіндегі жауапкершілік, денсаулық және құрмет құндылықтарын қысқаша түсіндіріңіз. |
Оқушылар салемдеседі. Пікір алмасады.
|
Сыныптың психологиясына байланысты құндылықтар мен бағалау: Мысалы: сенің бойында бүгінгі сабақта мен жауапкершілік, құрмет құндылығын көріп отырмын т.б.
|
Картон, ұзын жіп немесе ленталар, пласмас стакан,
су |
|
Жаңа сабақ |
«PowerPoint» презентациясы немесе үлестірмелі материалдар арқылы негізгі жол қауіпсіздігі ережелерін көрсетіңіз: 1. Қауіпсіздік белдігін тағудың маңыздылығы. 2. Жаяу жүргіншілерге арналған ережелер (жаяу жүргіншілер өткелдері, екі жаққа қарау). 3. Жүргізушілердің міндеттері (жылдамдықты шектеу, алаңдаушылықты болдырмау). 4. Жол қауіпсіздігі ережелерін елемеу салдары. Қатысуды ынталандыру және түсінуді тексеру үшін сұрақтар қою арқылы диалогқа түсіңіз. Топтық тапсырма: Оқушыларды шағын топтарға бөліп, әртүрлі жол жағдайларын бейнелейтін сценарий карталарын таратыңыз (мысалы, көшеден өту, велосипедпен жүру, көлік жүргізу). Әр топ өз сценарийін талқылап, қауіпсіз шешім немесе жауап береді. Топтар жауапкершілік, денсаулық және құрмет құндылықтарына баса назар аудара отырып, өз сценарийлері мен шешімдерін сыныпқа ұсынады. Жеке жұмыс: Оқушылардан жол қауіпсіздігі туралы не білгендері және оны күнделікті өмірде қалай қолдануға болатыны туралы қысқаша сөйлем жазуды сұраңыз. Оларды өз әрекеттерінде жауапкершілікті, құрметтеуді және денсаулықты нығайтуды қалай көрсететінін көрсетуге шақырыңыз. |
Оқушылар мұғалімді тыңдайды, қажетті ақпартты жазып алады. Ой қозғайды, пікір алмасады Әр топ өз сценарийін және қорытындыларын сыныпқа ұсынады. |
Топтық презентацияларды түсінікті, жол қауіпсіздігі ережелерін түсіну және талқыланған құндылықтарды біріктіру негізінде бағалаңыз.
Түсіну және жол қауіпсіздігі туралы жеке ой жүгірту үшін жазбаша параграфтарды қарап шығыңыз. |
Интернет, Көркем құралдар (түрлі-түсті қарындаштар, маркерлер, қағаз) |
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Өтілген тақырыпты қорытындылау. Оқушыларды бағалау. Оқушылардан кері байланыс алу. |
Мұғалімнің қорытынды сұрақтарына жауап береді. Өзін-өзі бағалайды. Сабаққа кері байланыс жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖЖЕ №7 «Қауіпсіздік және жол қозғалысын ұйымдастыру» 8-сынып
ЖЖЕ №7 «Қауіпсіздік және жол қозғалысын ұйымдастыру» 8-сынып
Бекітемін _____________________ Сабақ №7
ЖЖЕ бойынша қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Сабақтың
тақырыбы: «Қауіпсіздік және жол
қозғалысын ұйымдастыру»
|
Құндылық: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік және жол қозғалысын ұйымдастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жол қауіпсіздігінің маңыздылығын түсіндіру. Жолдағы ережелер арқылы денсаулық пен қауіпсіздікті нығайту. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік, денсаулық, құрмет құндылығы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Оқушылармен амандасып, «Жол қауіпсіздігі» тақырыбымен таныстыру. Ой қозғау: Жол қауіпсіздігінің күнделікті өмірдегі маңыздылығын талқылаңыз. Жол қауіпсіздігі контекстіндегі жауапкершілік, денсаулық және құрмет құндылықтарын қысқаша түсіндіріңіз. |
Оқушылар салемдеседі. Пікір алмасады.
|
Сыныптың психологиясына байланысты құндылықтар мен бағалау: Мысалы: сенің бойында бүгінгі сабақта мен жауапкершілік, құрмет құндылығын көріп отырмын т.б.
|
Картон, ұзын жіп немесе ленталар, пласмас стакан,
су |
|
Жаңа сабақ |
«PowerPoint» презентациясы немесе үлестірмелі материалдар арқылы негізгі жол қауіпсіздігі ережелерін көрсетіңіз: 1. Қауіпсіздік белдігін тағудың маңыздылығы. 2. Жаяу жүргіншілерге арналған ережелер (жаяу жүргіншілер өткелдері, екі жаққа қарау). 3. Жүргізушілердің міндеттері (жылдамдықты шектеу, алаңдаушылықты болдырмау). 4. Жол қауіпсіздігі ережелерін елемеу салдары. Қатысуды ынталандыру және түсінуді тексеру үшін сұрақтар қою арқылы диалогқа түсіңіз. Топтық тапсырма: Оқушыларды шағын топтарға бөліп, әртүрлі жол жағдайларын бейнелейтін сценарий карталарын таратыңыз (мысалы, көшеден өту, велосипедпен жүру, көлік жүргізу). Әр топ өз сценарийін талқылап, қауіпсіз шешім немесе жауап береді. Топтар жауапкершілік, денсаулық және құрмет құндылықтарына баса назар аудара отырып, өз сценарийлері мен шешімдерін сыныпқа ұсынады. Жеке жұмыс: Оқушылардан жол қауіпсіздігі туралы не білгендері және оны күнделікті өмірде қалай қолдануға болатыны туралы қысқаша сөйлем жазуды сұраңыз. Оларды өз әрекеттерінде жауапкершілікті, құрметтеуді және денсаулықты нығайтуды қалай көрсететінін көрсетуге шақырыңыз. |
Оқушылар мұғалімді тыңдайды, қажетті ақпартты жазып алады. Ой қозғайды, пікір алмасады Әр топ өз сценарийін және қорытындыларын сыныпқа ұсынады. |
Топтық презентацияларды түсінікті, жол қауіпсіздігі ережелерін түсіну және талқыланған құндылықтарды біріктіру негізінде бағалаңыз.
Түсіну және жол қауіпсіздігі туралы жеке ой жүгірту үшін жазбаша параграфтарды қарап шығыңыз. |
Интернет, Көркем құралдар (түрлі-түсті қарындаштар, маркерлер, қағаз) |
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Өтілген тақырыпты қорытындылау. Оқушыларды бағалау. Оқушылардан кері байланыс алу. |
Мұғалімнің қорытынды сұрақтарына жауап береді. Өзін-өзі бағалайды. Сабаққа кері байланыс жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















