Материалдар / Ж.Молдағалиев. "Ар-ұят туралы"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ж.Молдағалиев. "Ар-ұят туралы"

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
660
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оракбаева Кунимкул Ортаевна

ОҚО, Мақтарал ауданы, Еңбекші а/ә,

Абай атындағы жалпы орта мектебі

қShape1 азақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

6– сынып. Қазақ әдебиеті.


Сабақтың тақырыбы

Ж.Молдағалиев. «Ар-ұят туралы» өлеңі

Сабақтың мақсаты

Ж.Молдағалиевтің өмір жолын және шығармаларын білу. Ар-ұят тақырыбының негізгі идеясын нақтылау. Тақырыптың мазмұнына талдау жасау.

Оқыту нәтижелері

Ж.Молдағалиевтің өмір жолын және шығармаларын біледі.Ар-ұят тақырыбының негізгі идеясын нақтылайды. Тақырыптың мазмұнына талдау жасай алады.


Сабақтың түрі, әдіс-тәсілдер.

«ТВ-шоу»  әдісі, « Кинолента» әдісі, «Стоп кадр», «Ақылдының алты қалпағы»  және «Топтастыру»  әдісімен сабақты қорытындылау, Екі жұлдыз, бір тілек арқылы кері байланыс

Негізгі дереккөздер

АКТ(ғаламтор, электронды оқулық www. e-mektep.kz), Әдебиет 6-сынып

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

1

3мин

1. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.. 2.Оқушыларды асыққа жазылған тілек арқылы 4 топқа бөлемін.

1. Оқушылар сәлемдеседі.

2. Топқа бөлініп отырады, топ ережесін еске түсіреді.


Қоржын

Асық



Сабақтың барысы

2

8мин

Ой – қозғау. Үй тапсырмасын сұрау.Қ.Аманжоловтың өмір жолы мен «Дауыл» өлеңін « ТВ-шоу» әдісімен сұраймын. 

Бір оқушы бағдарламаны, Қ.Аманжоловтың шығармашылық кешін өткізеді. Әр топтан шыққан бағдарлама қонағына жүргізуші мен көрермендер тақырыпқа сәйкес сұрақ қояды, өлеңдерін тыңдайды. Смайлик арқылы бағалау.


Микрофон

Смайликтер

3

5мин

Қызығушылығын ояту. Ж.Молдағалиевтің өмір жолы туралы бейнекөрсетілім көрсетемін

Интербелсенді тақтадан көрсетілімді тамашалап, автормен танысады.

Интербелсенді тақта,


4

12мин

Мағынаны тану. «Кинолента» әдісін қолданып «Ар-ұят туралы біз не білеміз? Кім қалай ойлайды?Ар-ұят сөзін естігенді кімге не елестеуі мүмкін?Неліктен? деген сұрақтарға жауап алу

 «Стоп кадр»  әдісімен 4 топқа 5 шумақтан «Ар-ұят туралы өлеңін бөліп беремін.

Оқушылар өз ойларын кинолентаға түсіріп,пікірлерін дәлелдейді.

Әр топ өздеріне берілген шумақтарға сәйкес тақырып қойып,мәнін ашады..

Бағалау: Бағдаршам арқылы

Кинолента (А4парақ)

Бағдаршам

Электрондық оқулық

Оқулық 6-сынып

5

2мин

Сергіту сәті. «Көңілді күн» әніне билету

Оқушылар интербелсенді тақтадағы би қимылын қайталайды

Интербелсенді тақта

6

10мин

«Ақылдының алты қалпағы» әдісі арқылы тақырыптың мазмұнына талдау жасату.

Ақ түс – Өлімнен ұят күшті

Қызыл түс—Өлең тақырыбы бойынша сұрақ қояды.

Сары түс – Өлеңдегі кейіпкерлер бейнесін нақтылап айтып шығады.

Жасыл түс – Қарт пен жігіттің арасындағы диалогты айтады,рөлге енеді.

Көк түс – «Арыңды жасыңнан сақта!»

Қара түс – Қалауын тапсаң, қар жанар

Әрбір топ кеспе қағазды таңдап, онда жазылған түстерге сәйкес қалпақтың рөлдеріне ене отырып тапсырманы орындайды.Өз пікірлерін қорғайды.




Бағалау: Смайлик арқылы

6 түсті қалпақ

Смайлик

7

2мин

Үйге тапсырма беру

Ұнаған өлең шумақтарын жаттау. «Ар – адамдық өлшемі» тақырыбына эссе жазу. Үй тапсырмасын  күнделіктеріне жазып алады


8

2 мин

Бағалау. Жиынтық бағаны қоямын

Топ басшылар бағалау парақтарындағы өздері қойған бағаны айтады.

Бағалау кестесі

9

1 мин

. Кері байланыс «Желкенді кеме»

Бүгінгі сабақтан алған әсерін кеме желкенін бояу арқылы білдіреді. Өз ойын жеткізеді.

Кеме суреті(А4парақ)








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!