Сынып сағаты жоспары
|
Тәрбие сағаты |
Жол белгілері және олардың мақсаты |
|
|
Күні |
17.02.2025ж |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
5 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 № 22-САБАҚ «Мектептегі қауіпсіздік ережелері» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жол ережесін сақтауға үйрету, көше қатынас ережелерін меңгерту, жол белгілермен таныстыру, оларды бұлжытпай орындауға баулу, жол апатынан сақ болуға үйрету. |
|
|
Қауіпсіздік сабақтың мақсаты: |
Мектептің қауіпсіздік ережелерімен таныстыру |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
|
|
|
Дәйексөз |
Апта дәйексөзі: Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Құндылық |
«Заң және тәртіп» |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылар назарын сабаққа аудару. Миға шабуыл Буллинг дегеніміз не? Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл (бейнеролик) Мұғалім: (Мектептегі мінез-құлықтың негізгі ережелерін түсіндіру: «Оқушыларға арналған ішкі ережелер» туралы айтып беріңіз. Неліктен мінез-құлық ережелерін сақтау керек? |
Білім алушылар педагогпен амандасады. Психологиялық ахуал Білім алушылардың жауаптары тыңдалады |
АКТ Жол белгілері суреттері |
||||||||
|
Сабақ басы Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
№ 22-САБАҚ «Мектептегі қауіпсіздік ережелері»
Дене шынықтыру сабағында өзін-өзі ұстау. Оқушылар мінез-құлық ережесі жайлы өз ойларын білдіреді. Есте сақта!»
Рөлдік ойын: Жұптық ойын. Біреуі қиын жағдайға тап болған баланың рөлін, екіншісі жедел қызмет операторының рөлін ойнайды. Ойналатын жағдайлар: өрт, тонау, баланың, туыстың ауыр жағдайы. Бала көрсетілген телефон нөміріне қоңырау шалып, ақпаратты операторға беруі керек. Жедел қызметтердің және байланыс орталығының телефон нөмірлерін қайталау: (101,102,103, 111). Жедел қызметтер мен байланыс орталығының телефон нөмірлерін ойын түрінде қайталау. |
Білім алушылар сұрақтарға жауап береді Білім алушылар пікір алмасады |
Кесте Пайдалы сілтеме:https://youtu.be/JIwsVsEjArI?si=xbL7GHdhPNRspR1K |
||||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді. Жол тәртібін бұзба, ол қатер тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың жол бойында қалай болса солай жүріп бара жатқан көлікке жабысатыны, қалтарыстан жолға шығып кету салдарынан бұзылады. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер көліктің дөңгелегіне ілініп қаза тауып, кейбіреулері жарақат алады. Ал кейбіреулері өмірлік мүгедек болып қалады. Сондықтан әрбір бала « Жолда жүру ережесі» тақырыбындағы сабақты мұқият тыңдап, әр ұйымдастырылған іс әрекетінен қорытынды жасап отыруға міндетті. Үлгілі, тәртіпті бала көшеде, жолда жүру ережесін, заңын бұзбайды.
Жұмбақтарды
шешу: |
Білім алушылар өз ой-пікірлерімен бөліседі
|
Жол белгілері суреттері Жұмбақтар
|
||||||||
|
Соңы 8 минут |
Сабақты қорытындылау. Есіңізде болсын, мектепте қауіпсіз мінез-құлық ережелерін сақтау арқылы сіз өзіңізді ғана емес, сонымен қатар құрбыларыңызды да қорғайсыз! Рефлексия Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Үйге тапсырма Жол белгілерін жаттау |
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
Рефлексия |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол белгілері және оның мақсаты 5 сынып
Жол белгілері және оның мақсаты 5 сынып
Сынып сағаты жоспары
|
Тәрбие сағаты |
Жол белгілері және олардың мақсаты |
|
|
Күні |
17.02.2025ж |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
5 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 № 22-САБАҚ «Мектептегі қауіпсіздік ережелері» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жол ережесін сақтауға үйрету, көше қатынас ережелерін меңгерту, жол белгілермен таныстыру, оларды бұлжытпай орындауға баулу, жол апатынан сақ болуға үйрету. |
|
|
Қауіпсіздік сабақтың мақсаты: |
Мектептің қауіпсіздік ережелерімен таныстыру |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
|
|
|
Дәйексөз |
Апта дәйексөзі: Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Құндылық |
«Заң және тәртіп» |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылар назарын сабаққа аудару. Миға шабуыл Буллинг дегеніміз не? Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл (бейнеролик) Мұғалім: (Мектептегі мінез-құлықтың негізгі ережелерін түсіндіру: «Оқушыларға арналған ішкі ережелер» туралы айтып беріңіз. Неліктен мінез-құлық ережелерін сақтау керек? |
Білім алушылар педагогпен амандасады. Психологиялық ахуал Білім алушылардың жауаптары тыңдалады |
АКТ Жол белгілері суреттері |
||||||||
|
Сабақ басы Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
№ 22-САБАҚ «Мектептегі қауіпсіздік ережелері»
Дене шынықтыру сабағында өзін-өзі ұстау. Оқушылар мінез-құлық ережесі жайлы өз ойларын білдіреді. Есте сақта!»
Рөлдік ойын: Жұптық ойын. Біреуі қиын жағдайға тап болған баланың рөлін, екіншісі жедел қызмет операторының рөлін ойнайды. Ойналатын жағдайлар: өрт, тонау, баланың, туыстың ауыр жағдайы. Бала көрсетілген телефон нөміріне қоңырау шалып, ақпаратты операторға беруі керек. Жедел қызметтердің және байланыс орталығының телефон нөмірлерін қайталау: (101,102,103, 111). Жедел қызметтер мен байланыс орталығының телефон нөмірлерін ойын түрінде қайталау. |
Білім алушылар сұрақтарға жауап береді Білім алушылар пікір алмасады |
Кесте Пайдалы сілтеме:https://youtu.be/JIwsVsEjArI?si=xbL7GHdhPNRspR1K |
||||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді. Жол тәртібін бұзба, ол қатер тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың жол бойында қалай болса солай жүріп бара жатқан көлікке жабысатыны, қалтарыстан жолға шығып кету салдарынан бұзылады. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер көліктің дөңгелегіне ілініп қаза тауып, кейбіреулері жарақат алады. Ал кейбіреулері өмірлік мүгедек болып қалады. Сондықтан әрбір бала « Жолда жүру ережесі» тақырыбындағы сабақты мұқият тыңдап, әр ұйымдастырылған іс әрекетінен қорытынды жасап отыруға міндетті. Үлгілі, тәртіпті бала көшеде, жолда жүру ережесін, заңын бұзбайды.
Жұмбақтарды
шешу: |
Білім алушылар өз ой-пікірлерімен бөліседі
|
Жол белгілері суреттері Жұмбақтар
|
||||||||
|
Соңы 8 минут |
Сабақты қорытындылау. Есіңізде болсын, мектепте қауіпсіз мінез-құлық ережелерін сақтау арқылы сіз өзіңізді ғана емес, сонымен қатар құрбыларыңызды да қорғайсыз! Рефлексия Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Үйге тапсырма Жол белгілерін жаттау |
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
Рефлексия |
шағым қалдыра аласыз














