Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Мектептің атауы Тексерілді: ______________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жол белгілерін білеміз бе?
|
Бөлім: |
7 – бөлім. Көлік және жол белгілері. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол белгілерін білеміз бе? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; 5.3.3.1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. Ұлттық құндылықтар бейнеленген суреттерді алып, сол суретке сай оқушылар өз ұрандарын жазады. Оқушылардың ұранымен таныс болғаннан кейін, мына сөздермен қорытынды жасаймын. «Егер адам өз алдына нақты мақсат қойып, оған жету үшін талап қойса, онда ол мақсатқа жету үшін қажетті тәртіпті сақтауға міндетті.» «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: Ақпан айы Шығармашыл бала – ойлы бала 1. Оқушыларға шығармашылдықтың маңыздылығын түсіндіру. 2. Тәуелсіздік, Отаншылдық, және тіл туралы білімдерін тереңдету. 3. Оқушыларды өз елінің болашағына шығармашыл және ойшыл көзқараспен қарауға бағыттау. Топқа бөлу: Оқушыларды «Stopwatch» платформасы арқылы топқа бөліп аламын.
Үй тапсырмасын сұрау: « WordWall » платформасы арқылы сұраймын.
|
Әр оқушы өзінің өмірдегі ұранын қағазға жазып, қағаздары ұлттық құндылық себетіне салады. Содан соң бір оқушы шығып, үш-төртеуін таңдап оқиды. Басқалар оқылған ұранның қаншалықты құнды екенін талдайды.
Оқушылар «Жол сақшылары», «Бағдаршам», «Жол белгілері» атты 3 топ болып бөлінеді
Оқушылар ДК экранынан шыққан әрбір сұраққа белсене, дұрыс жауап береді.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет шешім! Ойлы шешім!
Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - тест сұрақтарына жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, Үлестірмелі қағаздар, ДК экраны
https://wordwall.net/ru/embed/3573bc353cb44ccf9d05b05c7aff50a6?themeId=1&templateId=2&fontStackId=0 |
|
«Learningapps » платформасымен суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, ондағы ойды анықтап, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжаңыздар. https://learningapps.org/view33832058 |
Оқушылар суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
5 – сынып «Атамұра» баспасы ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Мұғалім оқушыларға жаңа сабақпен және сабақтың мақсатымен таныстырады. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: Сабақты пысықтап алу мақсатында оқушыларға жасанды интелект көмегімен тақырыпқа байланысты бейнебаян көрсетемін. Оқушылар тыңдап, негізгі ақпаратты түртіп алыңыздар. Тыңдалымнан кейін сұрақтарға жауап беріңіздер. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. (10 минут) Оқушылар бейнебаянда айтылған мәліметтен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, топ ішінде талқылаңыздар. Әр топ өз ойларыңызды ортаға салып, маңызды ақпараттарды флипчартқа жазып қорғаңыздар. |
Оқушылар мұқият тыңдайды. Топтар, бейнебаянда айтылған мәліметтен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, топ ішінде талқылайды. Әр топ өз ойларын ортаға салып, маңызды ақпараттарды флипчартқа жазып қорғайды. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - бейнебаянда айтылған мәліметтен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, топ ішінде талқылайды; (2-балл) - өз ойларын ортаға салып, маңызды ақпараттарды флипчартқа жазып қорғайды; (1 – балл) - берілген тапсырманы топпен орындайды. (1 – балл) |
5 – сынып, оқулығы, жұмыс дәптері ДК экраны «DI AI DI» патформасы
|
|
АЙТЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Фри» әдісі. (5 минут) Жұптар «Фри» әдісі арқылы түрлі жол белгілері бар суреттер таратылады. Жұпта отырып, әр суретті сипаттап, оның мағынасын ашып, әңгіме құрап жазыңыздар.
|
Оқушылар жұптаса отырып, «Фри» әдісі арқылы түрлі жол белгілері бар суреттер алады. Жұпта отырып, әр суретті сипаттап, оның мағынасын ашып, әңгіме құрап жазады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - суретті сипаттап, оның мағынасын түсіндіреді; (2 – балл) - әңгіме құрастырады; (0,5 – балл) - берілген тапсырманы жұппен орындайды. (0,5 – балл) |
5 - сынып, оқулығы жұмыс дәптері
|
|
|
|
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі. (10 минут) Оқушылар, «Кім жылдам?» әдісі арқылы оқулықтағы 10 – тапсырманы орындаңыздар. Бұл тапсырмада көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жазыңыздар. Жазғандарыңызды оқып, қате кеткен жері болса түзетіңіздер. |
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - 10 – тапсырманы орындайды; ( 0,5 – балл) - көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жазады; ( 0,5 – балл) - жазғандарын оқып, қате кеткен жерлерін түсетеді; ( 0,5 – балл) - берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды; ( 0,5 – балл) |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
|
|
Сабақтың соңы 10 мин. |
« Learningapps » платформасы арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылаймын. https://learningapps.org/view15300171 «Қызыл, жасыл, сары» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын беру: «Жолда жүру ережесі» тақырыбында екі адамның (мысалы, оқушы мен тәртіп сақшысы) арасында болатын қысқа диалог құрастырып келіңіздер. |
Жеке жұмыс:
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай «Күнделік» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
5 – сынып оқулық, жұмыс дәптері. Қима қағаздар, ДК экраны
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол ережесін білесің бе?
Жол ережесін білесің бе?
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Мектептің атауы Тексерілді: ______________
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жол белгілерін білеміз бе?
|
Бөлім: |
7 – бөлім. Көлік және жол белгілері. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол белгілерін білеміз бе? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; 5.3.3.1 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. Ұлттық құндылықтар бейнеленген суреттерді алып, сол суретке сай оқушылар өз ұрандарын жазады. Оқушылардың ұранымен таныс болғаннан кейін, мына сөздермен қорытынды жасаймын. «Егер адам өз алдына нақты мақсат қойып, оған жету үшін талап қойса, онда ол мақсатқа жету үшін қажетті тәртіпті сақтауға міндетті.» «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: Ақпан айы Шығармашыл бала – ойлы бала 1. Оқушыларға шығармашылдықтың маңыздылығын түсіндіру. 2. Тәуелсіздік, Отаншылдық, және тіл туралы білімдерін тереңдету. 3. Оқушыларды өз елінің болашағына шығармашыл және ойшыл көзқараспен қарауға бағыттау. Топқа бөлу: Оқушыларды «Stopwatch» платформасы арқылы топқа бөліп аламын.
Үй тапсырмасын сұрау: « WordWall » платформасы арқылы сұраймын.
|
Әр оқушы өзінің өмірдегі ұранын қағазға жазып, қағаздары ұлттық құндылық себетіне салады. Содан соң бір оқушы шығып, үш-төртеуін таңдап оқиды. Басқалар оқылған ұранның қаншалықты құнды екенін талдайды.
Оқушылар «Жол сақшылары», «Бағдаршам», «Жол белгілері» атты 3 топ болып бөлінеді
Оқушылар ДК экранынан шыққан әрбір сұраққа белсене, дұрыс жауап береді.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет шешім! Ойлы шешім!
Дескриптор: Жалпы – 1 балл. - тест сұрақтарына жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, Үлестірмелі қағаздар, ДК экраны
https://wordwall.net/ru/embed/3573bc353cb44ccf9d05b05c7aff50a6?themeId=1&templateId=2&fontStackId=0 |
|
«Learningapps » платформасымен суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, ондағы ойды анықтап, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжаңыздар. https://learningapps.org/view33832058 |
Оқушылар суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
5 – сынып «Атамұра» баспасы ДК экраны |
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Мұғалім оқушыларға жаңа сабақпен және сабақтың мақсатымен таныстырады. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: Сабақты пысықтап алу мақсатында оқушыларға жасанды интелект көмегімен тақырыпқа байланысты бейнебаян көрсетемін. Оқушылар тыңдап, негізгі ақпаратты түртіп алыңыздар. Тыңдалымнан кейін сұрақтарға жауап беріңіздер. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. (10 минут) Оқушылар бейнебаянда айтылған мәліметтен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, топ ішінде талқылаңыздар. Әр топ өз ойларыңызды ортаға салып, маңызды ақпараттарды флипчартқа жазып қорғаңыздар. |
Оқушылар мұқият тыңдайды. Топтар, бейнебаянда айтылған мәліметтен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, топ ішінде талқылайды. Әр топ өз ойларын ортаға салып, маңызды ақпараттарды флипчартқа жазып қорғайды. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - бейнебаянда айтылған мәліметтен негізгі және қосымша ақпаратты ажыратып, топ ішінде талқылайды; (2-балл) - өз ойларын ортаға салып, маңызды ақпараттарды флипчартқа жазып қорғайды; (1 – балл) - берілген тапсырманы топпен орындайды. (1 – балл) |
5 – сынып, оқулығы, жұмыс дәптері ДК экраны «DI AI DI» патформасы
|
|
АЙТЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Фри» әдісі. (5 минут) Жұптар «Фри» әдісі арқылы түрлі жол белгілері бар суреттер таратылады. Жұпта отырып, әр суретті сипаттап, оның мағынасын ашып, әңгіме құрап жазыңыздар.
|
Оқушылар жұптаса отырып, «Фри» әдісі арқылы түрлі жол белгілері бар суреттер алады. Жұпта отырып, әр суретті сипаттап, оның мағынасын ашып, әңгіме құрап жазады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - суретті сипаттап, оның мағынасын түсіндіреді; (2 – балл) - әңгіме құрастырады; (0,5 – балл) - берілген тапсырманы жұппен орындайды. (0,5 – балл) |
5 - сынып, оқулығы жұмыс дәптері
|
|
|
|
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ: 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі. (10 минут) Оқушылар, «Кім жылдам?» әдісі арқылы оқулықтағы 10 – тапсырманы орындаңыздар. Бұл тапсырмада көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жазыңыздар. Жазғандарыңызды оқып, қате кеткен жері болса түзетіңіздер. |
Берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - 10 – тапсырманы орындайды; ( 0,5 – балл) - көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жазады; ( 0,5 – балл) - жазғандарын оқып, қате кеткен жерлерін түсетеді; ( 0,5 – балл) - берілген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды; ( 0,5 – балл) |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
|
|
Сабақтың соңы 10 мин. |
« Learningapps » платформасы арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылаймын. https://learningapps.org/view15300171 «Қызыл, жасыл, сары» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын беру: «Жолда жүру ережесі» тақырыбында екі адамның (мысалы, оқушы мен тәртіп сақшысы) арасында болатын қысқа диалог құрастырып келіңіздер. |
Жеке жұмыс:
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай «Күнделік» әдісі арқылы 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
5 – сынып оқулық, жұмыс дәптері. Қима қағаздар, ДК экраны
|
шағым қалдыра аласыз


















