|
Күні: 13.02.18 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сарғалиева Гузаль |
||||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол-көлік оқиғалары |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/А4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау 5. Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: синоним жайында мәліметтер алады, сұрақтарға жауап бере алады |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: синонимдік қатар құра алады, тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды, Тыңдалған |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді және дәлелдейді |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жол белгілері. Жол қауіпсіздігі. Ескерту белгілері. |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Алғашқы көмек |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру бөлімі - Амандасу - Кезекші мәліметі |
|
|||
|
Ортасы 25мин |
Әдісі: жұптық жұмыс Тындалым алды әрекет (4 мин) Тыңдалым алдында оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынылады. Тындалым алды сұрақтар:
1-тапсырма: С Тындалым. Жол-көлік оқиғаларына байланысты мультфильм тамашалау Синоним Синоним (гр. 'synonymos' — мағыналас, мәндес) — тұлғалары әртүрлі, мағынасы жақын сөздер. Тілдердің дамып жетілуі, оның сөз байлығынан, оралымдағы синонимдерінің молдығынан көрінеді. Синоним ретінде жұмсалатын мәндес сөздер тобы синонимдік қатар немесе синонимдік ұя деп аталады. Синонимдік қатар құрамындағы мағыналық тұрғыдан ұйыстырып тұрған сөзді тірек сөз не доминант дейміз. Мысалы, ауру-сырқау-науқас-кесел-дерт, тірек сөзі – ауру, қалғандары – бағынышты сөздер. 2-тапсырма: Айтылым Қатар бойынша синонимдік қатар құрау (2мин) 1-қатар: Әдепті 2-қатар: Келбет 3-қатар: Үлкен 3-тапсырма: Айтылым және жазылым «Бұл кім, бұл не?» ойыны. Суреттер бойынша синонимдік қатар құрау Бұл кім? Ұстаз, мұғалім, оқытушы Адам, кісі. жан, пенде Ер бала, жігіт, ұл Қарт, кәрі, қария Нәресте, сәби, бөбек, бала, перзент Бұл не? Тамақ, ас, тағам, дәм Қандай көңіл күй? Қуану, шаттану, мәз болу Өкіну, опық жеу, бармағын тістеу |
https://www.youtube.co m/watch?v=U1KHc3Fz QlQ https://www.youtube.co m/watch?v=LNgeHRk9 qEI |
|||
|
Соңы 10 мин |
«Теріп алу» стратегиясы Айтылған сөздердің ішінен синоним сөздерді теріп алу Көлік-жол: Жағдай-оқиға: Қысқа-ұзын: Ағайын-жұрт: Оң-сол: Жақын-жуық. |
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
Жол-көлік оқиғаларына байланысты соңғы жаңалықтар іздеп келу |
|
|||
|
Бағалау |
«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау |
|
|||
Әдіскер: Мусина Г.С
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол-көлік оқиғалары
Жол-көлік оқиғалары
|
Күні: 13.02.18 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сарғалиева Гузаль |
||||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол-көлік оқиғалары |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/А4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау 5. Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: синоним жайында мәліметтер алады, сұрақтарға жауап бере алады |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: синонимдік қатар құра алады, тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды, Тыңдалған |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді және дәлелдейді |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Жол белгілері. Жол қауіпсіздігі. Ескерту белгілері. |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Алғашқы көмек |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру бөлімі - Амандасу - Кезекші мәліметі |
|
|||
|
Ортасы 25мин |
Әдісі: жұптық жұмыс Тындалым алды әрекет (4 мин) Тыңдалым алдында оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынылады. Тындалым алды сұрақтар:
1-тапсырма: С Тындалым. Жол-көлік оқиғаларына байланысты мультфильм тамашалау Синоним Синоним (гр. 'synonymos' — мағыналас, мәндес) — тұлғалары әртүрлі, мағынасы жақын сөздер. Тілдердің дамып жетілуі, оның сөз байлығынан, оралымдағы синонимдерінің молдығынан көрінеді. Синоним ретінде жұмсалатын мәндес сөздер тобы синонимдік қатар немесе синонимдік ұя деп аталады. Синонимдік қатар құрамындағы мағыналық тұрғыдан ұйыстырып тұрған сөзді тірек сөз не доминант дейміз. Мысалы, ауру-сырқау-науқас-кесел-дерт, тірек сөзі – ауру, қалғандары – бағынышты сөздер. 2-тапсырма: Айтылым Қатар бойынша синонимдік қатар құрау (2мин) 1-қатар: Әдепті 2-қатар: Келбет 3-қатар: Үлкен 3-тапсырма: Айтылым және жазылым «Бұл кім, бұл не?» ойыны. Суреттер бойынша синонимдік қатар құрау Бұл кім? Ұстаз, мұғалім, оқытушы Адам, кісі. жан, пенде Ер бала, жігіт, ұл Қарт, кәрі, қария Нәресте, сәби, бөбек, бала, перзент Бұл не? Тамақ, ас, тағам, дәм Қандай көңіл күй? Қуану, шаттану, мәз болу Өкіну, опық жеу, бармағын тістеу |
https://www.youtube.co m/watch?v=U1KHc3Fz QlQ https://www.youtube.co m/watch?v=LNgeHRk9 qEI |
|||
|
Соңы 10 мин |
«Теріп алу» стратегиясы Айтылған сөздердің ішінен синоним сөздерді теріп алу Көлік-жол: Жағдай-оқиға: Қысқа-ұзын: Ағайын-жұрт: Оң-сол: Жақын-жуық. |
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
Жол-көлік оқиғаларына байланысты соңғы жаңалықтар іздеп келу |
|
|||
|
Бағалау |
«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау |
|
|||
Әдіскер: Мусина Г.С
шағым қалдыра аласыз













