|
Мектеп: |
«Кішішыған орта мектебі» кмм |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Оспанова Зауре Сатыбалдыевна |
|
|
Күні: |
9 қыркүйек 2024 жыл |
|
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
"Жолдағы қауіпсіздік ережелері"
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал туғызу Жол белгелерін қойып қойып, оқушыларды сол бойынша сыныпқа кіргізу. Сұрақтар қою арқылы оқушылардан жауап алу. Біз қашан жаяу жүргінші боламыз? Ал егер автобусқа, трамвайға отырсақ, бұл жағдайда біз кімбіз? Неліктен адамдар түрлі жол-көлік оқиғаларына
ұшырайды? |
Оқушылардың жол белгілерін қаншалықты білетіндіктері байқалады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп орындарына отырады. |
ҚБ Мадақтау, қолдау |
Ақ парақша, маркер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Қауіпсіздік туралы әңгімелесу
Айтыңызшы, қауіпсіздік деген
не? . |
(Оқушылар алдын ала дайындалған өлеңдерді оқып, белгілерді көрсетеді).
Жанында жол белгісі
қойылады:
Егер қиылыстың астында
болса
Жол қиылысын жылжыту
Қызыл шам
жанды, |
ҚБ: «Комплименттер бұрқасыны» ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Слайд Суреттер |
||||||||||
|
|
1. Кестені толтыру Үстелдеріңізде үстелдер бар, екі бағанды толтырыңыз: қандай ережелерді білемін, қандай ережелерді білгім келеді (а). Сабақтың соңында үшінші бағанды толтырыңыз.
3. "Өрмекші торы" ойыны
Балалар шеңбер бойымен
отырады. Жүргізушінің – жол қозғалысын реттеушінің қолында бір
шар жіп бар. Ол балалардың кез-келгеніне жол-көлік
оқиғаларының себебін атай отырып, лақтырады. Ол себебін айтып,
қолына жіп ұстап, допты ары қарай лақтырады. Ойынға барлық
балалар қатысқан кезде олардың қолдарында "өрмекші торы" және
жолдағы жазатайым оқиғалардың себептері туралы ұзақ әңгіме пайда
болды.
6 "Рұқсат етілген – тыйым салынған" байқауы –Мен сұрақ қоямын, топтар кезек-кезек рұқсат етілген немесе тыйым салынғанын айтады.
|
Оқушылар кестені толтырып, Жол белгілерін жалғастырып айтып көрсетеді.
Егер досыңыз велосипедпен
жүрсе
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«БББ» әдісі арқылы кері байланыс алу. Қорытындылау
|
Берілген стикерлеріне жазу арқылы кері байланыс береді. Кесте толтырады. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Стикерлер қалам |
||||||||||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол қауіпсіздік ережелері. Сынып сағаты
Жол қауіпсіздік ережелері. Сынып сағаты
|
Мектеп: |
«Кішішыған орта мектебі» кмм |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Оспанова Зауре Сатыбалдыевна |
|
|
Күні: |
9 қыркүйек 2024 жыл |
|
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
"Жолдағы қауіпсіздік ережелері"
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал туғызу Жол белгелерін қойып қойып, оқушыларды сол бойынша сыныпқа кіргізу. Сұрақтар қою арқылы оқушылардан жауап алу. Біз қашан жаяу жүргінші боламыз? Ал егер автобусқа, трамвайға отырсақ, бұл жағдайда біз кімбіз? Неліктен адамдар түрлі жол-көлік оқиғаларына
ұшырайды? |
Оқушылардың жол белгілерін қаншалықты білетіндіктері байқалады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп орындарына отырады. |
ҚБ Мадақтау, қолдау |
Ақ парақша, маркер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Қауіпсіздік туралы әңгімелесу
Айтыңызшы, қауіпсіздік деген
не? . |
(Оқушылар алдын ала дайындалған өлеңдерді оқып, белгілерді көрсетеді).
Жанында жол белгісі
қойылады:
Егер қиылыстың астында
болса
Жол қиылысын жылжыту
Қызыл шам
жанды, |
ҚБ: «Комплименттер бұрқасыны» ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Слайд Суреттер |
||||||||||
|
|
1. Кестені толтыру Үстелдеріңізде үстелдер бар, екі бағанды толтырыңыз: қандай ережелерді білемін, қандай ережелерді білгім келеді (а). Сабақтың соңында үшінші бағанды толтырыңыз.
3. "Өрмекші торы" ойыны
Балалар шеңбер бойымен
отырады. Жүргізушінің – жол қозғалысын реттеушінің қолында бір
шар жіп бар. Ол балалардың кез-келгеніне жол-көлік
оқиғаларының себебін атай отырып, лақтырады. Ол себебін айтып,
қолына жіп ұстап, допты ары қарай лақтырады. Ойынға барлық
балалар қатысқан кезде олардың қолдарында "өрмекші торы" және
жолдағы жазатайым оқиғалардың себептері туралы ұзақ әңгіме пайда
болды.
6 "Рұқсат етілген – тыйым салынған" байқауы –Мен сұрақ қоямын, топтар кезек-кезек рұқсат етілген немесе тыйым салынғанын айтады.
|
Оқушылар кестені толтырып, Жол белгілерін жалғастырып айтып көрсетеді.
Егер досыңыз велосипедпен
жүрсе
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«БББ» әдісі арқылы кері байланыс алу. Қорытындылау
|
Берілген стикерлеріне жазу арқылы кері байланыс береді. Кесте толтырады. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Стикерлер қалам |
||||||||||
![]()
шағым қалдыра аласыз

















