Жолдармен жұмыс істеу

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Жолдармен жұмыс істеу

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сынып информатика Жолдармен жұмыс істеу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

ӘБ жетекшісінің АЖТ _____________________ (қолы) _______




Пән:Информатика

Мұғалімнің аты-жөні:

Дата:

Класс:10

Оқушы саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

10.1.С Алгоритмдеу және бағдарламалау


Сабақтың тақырыбы

Жолдармен жұмыс істеу

Бастапқы білім

Оқушылар Java бағдарламалау тілінің синтаксисін біледі

Оқыту мақсаттары

10.4.1.2 жолдарды өңдеуге арналған процедуралар мен функцияларды пайдалану

Сабақтың мақсаттары

Бағдарламалық кодты жазу кезінде жолдарды өңдеу үшін функцияларды пайдаланыңыз

Жетістік критерийлері (10-12 сыныптар) / бағалау критерийлері (7-9 сыныптар)

-String және Char жолдық типті анықтайды

-Есепті шығару үшін жолдық функцияларды қолданады

-Есепті шығару үшін жолдық процедураларды қолданады

Тілдік мақсаттар


жаңа материалды зерттеуде тақырып бойынша тиісті терминологияны қолдану

Құндылықтарды

дарыту

-жауапкершілік пен өмір бойы оқыту жаңа материалды зерттеу арқылы жүзеге асырылады


- құрметтеу: бір-бірін тыңдай білу қабілеті.

Пәнаралық байланыстар

Пән

Кезең

Орыс тілі

Жана материалды игеру кезінде


Дифференциация

- тапсырма таңдау барысында: жеке оқушыға, топқа арналған әр түрлі деңгейлі тапсырмалар дайындау;

- оқушының жеке күтілетін нәтижесін белгілеу;

- оқушыға жеке көмек көрсету;

- оқу материалдары мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдау.

АКТ қолдану дағдылары

-интернетте қажетті ақпаратты іздеу;

-Java бағдарламалау тілінде код жазу;

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

-Компьютермен жұмыс жасаған кезде өз уақытын басқару

-Компьютер бөлмесінде қауіпсіздік ережесін қадағалу

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут

  1. Ұйымдастыру кезені. Оқушылармен сәлемдесу

  2. Оқушыларды сабақ тақырыбына бағыттау

-Мына сурет қандай ойлар туғызады.

3.Сабақтың тақырыбын, оқытудың мақсаты мен жетістік критерийлерін жариялау.



Презентация

Сабақтың ортасы

5 минут




















10 минут



























20 минут

  1. Оқушыларға проблемалық жағдай туындату

Мұғалім оқушыларға жолдық типті өндейтін функцияларды қолдану үшін проблемалық жағдай келтіреді.Жарнамалық баннерлік дизайн жасау кезінде «жауапкершілік» сөзін түрлендіру және оны бас әріптермен жазу туралы шешім қабылданды.

  • Батырма басқан кезінде осы түрлендіру қалай орындалады? Оқушыларға осы жағдайды ой талқысына салуға уақыт беріңіз.

Оқушылар әр түрлі шешу жолдарын айту мүмкін.Мысалға сөздегі әр әріпті үлкен әріптерге бір бірден ауыстыру.

Мұғалім Java-ғы UpperCase () функциясының жұмысын көрсетеді.

Мұғалім қорытынды жасайды кез-келген қолданбалы бағдарлама үшін бағдарлама коды жұмыс жасайды.

2. Жаңа материалды зерттеу

Мұғалім жолдық типтегі ақпаратты өңдеу үшін Java бағдарламалау тілінің негізгі функцияларын көрсетеді және 3 шағын топтық жұмысын ұйымдастырады.

Оқушылар төмендегі дескрипторлар бойынша тақырыбын қорғайды және бағалайды:

  • Жолдық типтік функцияның синтаксисі,

  • Осы функциялардың колдану мысалын көрсету

1 топ

2 топ

3 топ

indexOf();

startsWith();

endsWith();

replace();

trim();

substring();

equals();

substring();

charAt(int index);

Оқушылар әр топтың материалды калай қорғағанын бағалайды және сұрақтар қойады.

Әр топ өз тақырыбын қорғап болған соң мұғалім сабақ мазмұны қалай берілгені және мазмұның бағалайды,қажет болған жағдайда оқушылардың жауаптарын толтырады.

3.Зерттелген материалды бекіту.

Жеке практикалық жұмыс.

Жеке тапсырмалар:

  • Енгізілген жолды кіші әріпке айналдыру үшін код жазыңыз

  • Сөйлем аяқталғанын анықтайтын кодты жазыңыз.

  • Жұп орында тұрған барлық әріпті 1ге ауыстыратын бағдарлама тілінде код жазыңыз

  • Енгізілген кіріс сөзін «Hello» сөзімен ауыстыратын кодты жазыңыз.

  • 2 ші және ең соңғы әріп алдындағы барлық әріптерді шығаратын код жазыңыз

Өзін-өзі бағалау. Мұғалім оқушылардың нәтижелерін бағалау.


Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия:

- Екі жұлдыз және бір тілек.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар

болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.11.2024
161
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі