|
Бөлім |
I бөлім – Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына оқыту |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Х.Алакбарова |
|||||
|
Күні |
11.09.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 5 «А» «Ә» «Б» «В» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бір орыннан және жүгіріп келіп ұзындыққа секіру техникасының реттілігін түсіндіру және орындау. Қозғалыс комбинацияларын үйлестіру дағдыларын дамыту. Секіру барысында қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
«АДАЛ АЗАМАТ» БІРТҰТАС ТӘРБИЕ БАҒДАРЛАМАСЫ Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Құзыреттілік: инновациялық ойлау I. Сабақтың басы (10 минут) Мұғалім әрекеті: Сыныпты сапқа тұрғызу, амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. Секіру жаттығуларының пайдасы: аяқ бұлшықеттерін, жылдамдықты, координацияны дамыту. Қауіпсіздік ережелерін айту: секіру алаңының жағдайын тексеру, бір-біріне кедергі жасамау, дұрыс қону техникасын сақтау. |
Мұғалім нұсқауларын тыңдайды. Қауіпсіздік ережелерін қайталайды. Бағдаршам түстерімен өз дайындығын көрсетеді. |
Бағалау
критерийлері: |
Спорт зал немесе ашық алаң
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
II. Сабақтың ортасы (30 минут)1-бөлім – 10 минут (Жаңа сабақ түсіндіру – креативті) Креативті түсіндіру әдісі – «Үш қадамдық ұшу»:
Мұғалім әрекеті:
2-бөлім – 15 минут (Спорттық ойын) Ойын атауы: «Кім алысқа?» Ережелері:
Мұғалім әрекеті:
3-бөлім – 5 минут (Сергіту жаттығуы) Жаттығу: «Қайталашы» Ережесі: Бір оқушы секіру мен шағын қимылдар жасайды, қалғандары қайталайды. Мұғалім әрекеті:
|
Белсенді қатысу, екі тәсілді де орындау.
|
«Саусақпен бағалау»
әдісі:
Критерийлер:
|
Секіру алаңы, құм салынған шұңқыр немесе төсеніш Өлшеу таспасы Ысқырық Спорттық форма, аяқ киім |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
III. Сабақтың соңы (5 минут)Мұғалім: Сабақты қорытындылау. Екі секіру техникасының айырмашылығын сұрау. Кері байланыс алу. Үйге тапсырма:бір орыннан ұзындыққа секіру |
Үйренгенін айтып беру. Қауіпсіздік ережелерін атап өту. |
Кері байланыс:
|
Спорт зал немесе ашық алаң |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету.
Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету.
|
Бөлім |
I бөлім – Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына оқыту |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Х.Алакбарова |
|||||
|
Күні |
11.09.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 5 «А» «Ә» «Б» «В» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бір орыннан және жүгіріп келіп ұзындыққа секіру техникасының реттілігін түсіндіру және орындау. Қозғалыс комбинацияларын үйлестіру дағдыларын дамыту. Секіру барысында қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
«АДАЛ АЗАМАТ» БІРТҰТАС ТӘРБИЕ БАҒДАРЛАМАСЫ Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Құзыреттілік: инновациялық ойлау I. Сабақтың басы (10 минут) Мұғалім әрекеті: Сыныпты сапқа тұрғызу, амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. Секіру жаттығуларының пайдасы: аяқ бұлшықеттерін, жылдамдықты, координацияны дамыту. Қауіпсіздік ережелерін айту: секіру алаңының жағдайын тексеру, бір-біріне кедергі жасамау, дұрыс қону техникасын сақтау. |
Мұғалім нұсқауларын тыңдайды. Қауіпсіздік ережелерін қайталайды. Бағдаршам түстерімен өз дайындығын көрсетеді. |
Бағалау
критерийлері: |
Спорт зал немесе ашық алаң
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
II. Сабақтың ортасы (30 минут)1-бөлім – 10 минут (Жаңа сабақ түсіндіру – креативті) Креативті түсіндіру әдісі – «Үш қадамдық ұшу»:
Мұғалім әрекеті:
2-бөлім – 15 минут (Спорттық ойын) Ойын атауы: «Кім алысқа?» Ережелері:
Мұғалім әрекеті:
3-бөлім – 5 минут (Сергіту жаттығуы) Жаттығу: «Қайталашы» Ережесі: Бір оқушы секіру мен шағын қимылдар жасайды, қалғандары қайталайды. Мұғалім әрекеті:
|
Белсенді қатысу, екі тәсілді де орындау.
|
«Саусақпен бағалау»
әдісі:
Критерийлер:
|
Секіру алаңы, құм салынған шұңқыр немесе төсеніш Өлшеу таспасы Ысқырық Спорттық форма, аяқ киім |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
III. Сабақтың соңы (5 минут)Мұғалім: Сабақты қорытындылау. Екі секіру техникасының айырмашылығын сұрау. Кері байланыс алу. Үйге тапсырма:бір орыннан ұзындыққа секіру |
Үйренгенін айтып беру. Қауіпсіздік ережелерін атап өту. |
Кері байланыс:
|
Спорт зал немесе ашық алаң |
||
шағым қалдыра аласыз















